• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skarbonka? Powraca do łask?
Też uważam, że skarbonka odchodzi do lamusa Wink. Moja córka ma skarbonkę, ale uwaga... konto oszczędnościowe, też ma. Co prawda tam oszczędzają rodzice, co by pomóc jej wejść w dorosłość za lat naście, ale z nazwy to konto dla dziecka. Pamiętam, jak zmarła moja prababcia..., a tam wszędzie gdzie się dało poupychane pieniądze. Nie żeby była taka majętna, po prostu w każdej kieszeni płaszcza, dało się coś znaleźć, a w nienoszonych butach, znaleźliśmy złotą monetę zawiniętą w pończochę! Mało brakowało, a byśmy oddali je potrzebującym, bez przeglądania zawartości.
Odpowiedz

Ja korzystam ze skarbonki w T-Mobile Usługi Bankowe. Tak, tej bankowej skarbonki Wink. Oprocentowanie 2,45% nie zwala z nóg, ale sam system lokaty z dopłatami regularnymi trzyma mnie w reżimie oszczędzania i uczy dobrego nawyku. W Idea Banku taka lokata miała nawet ponad 4%, dopóki nie zniknęła z oferty.
Odpowiedz
Z tego co widzę, to ludzie oszczędzają i inwestują. Zastanawiają się co robić dalej. Nie znam ani jednej osoby, która trzyma pieniądze w skarpecie ;] Chyba, że pracuje na czarno, to co innego ;]
Odpowiedz
Odkładanie pieniędzy do skarpety nie ma sensu. O wiele lepiej jest odłożyć je na konto oszczędnościowe lub lokatę. Ewentualnie na ROR, który po prostu procentuje, bo i takie w dzisiejszym świecie są.
Odpowiedz
A jakie jest Wasze zdanie na temat oszczędzania na IKE bądź IKŻE? Już wielokrotnie zastanawiałem się nad lokowaniem swoich pieniędzy w ten sposób, ale najwyższy czas podjąć odpowiednią decyzję. Bardziej skłaniam się ku temu pierwszemu z racji braku podatku Belki. A co do kwot, które chciałbym odkładać, to myślę, że byłyby to ok. 300 zł miesięcznie, może niedużo, ale mam nadzieję, że to wystarczy, by zgromadzić trochę pieniążków na emeryturę. Poza tym co roku zwiększają się limity wpłat, np. dane z roku ubiegłego - https://www.prywatnaemerytura.pl/wszystk...-ikze.html. Co u tym sądzicie?  
Odpowiedz
wg mnie pomysł trochę stary, ale dla niektórych może się sprawdzić
Odpowiedz
(25.10.2012, 17:01)kazek napisał(a):  Przeżytek. Jedyna możliwość, jak zawali się cały system informatyczny świata, albo zepsuje się internet. W żadnym innym przypadku nie wierzę w powrót skarbonek do łask świetności Wink Jest to dobre jak piszecie na początek dla dzieci, ale z drugiej strony w tych czasach można już otworzyć konta junior dla naszych pociech.

Ja zdecydowanie wole konkretne metody oszczędzania pieniędzy. Prowadząc działalność mamy dużo możliwości na realne zaoszczędzenie pieniędzy. Warto się nad tym zastanowić i zacząć od optymalizacji kosztów związanych z działalnością. Redukowanie wydawania pieniędzy na prawdę się sprawdza i jest skuteczne. W pierwszej kolejności warto rozważyć temat zmiany dostawcy prądu i gazu, co może przynieść rocznie kilkaset złotych oszczędności do naszej skarbonki. Trzeba jednak dobrze to rozważyć i przemyśleć. Najlepiej udać się do specjalisty by dobrze wybrać ofertę dla naszej firmy. Warto również poczytać na te temat http://energia-elektryczna.com.pl/. Na oszczędzanie nigdy nie jest za późno.
Odpowiedz
ta energia elektryczna nie ma nic wspólnego z tematem Smile

Od siebie dodam że osobiście korzystam z lokaty BGŻ Optima i tam odkładam oszczędności.
Odpowiedz
(21.06.2015, 21:08)Zema napisał(a):  Od siebie dodam że osobiście korzystam z lokaty BGŻ Optima i tam odkładam oszczędności.

Ja również polecam, jednak jest to uzależnione od tego jak długo będą mieć dobre warunki.
Wzory rezygnacji i instrukcje jak złożyć skuteczne wypowiedzenie umowy OC u Twojego ubezpieczyciela!
Odpowiedz
(29.09.2014, 13:48)kolski napisał(a):  Też uważam, że skarbonka odchodzi do lamusa Wink. Moja córka ma skarbonkę, ale uwaga... konto oszczędnościowe, też ma. Co prawda tam oszczędzają rodzice, co by pomóc jej wejść w dorosłość za lat naście, ale z nazwy to konto dla dziecka. .

Taka postawa bardzo mi się podoba. Moim zdaniem skarbonka nie trafi do lamusa, bo jest to sposób na nauczenie dzieci oszczędzania i zarządzania swoimi pieniędzmi. To jest umiejętność jakiej nie uczy szkoła a jest jedną z najważniejszych w życiu.
Odpowiedz
(17.11.2016, 01:05)Mandark napisał(a):  
(29.09.2014, 13:48)kolski napisał(a):  Też uważam, że skarbonka odchodzi do lamusa Wink. Moja córka ma skarbonkę, ale uwaga... konto oszczędnościowe, też ma. Co prawda tam oszczędzają rodzice, co by pomóc jej wejść w dorosłość za lat naście, ale z nazwy to konto dla dziecka. .

Taka postawa bardzo mi się podoba. Moim zdaniem skarbonka nie trafi do lamusa, bo jest to sposób na nauczenie dzieci oszczędzania i zarządzania swoimi pieniędzmi. To jest umiejętność jakiej nie uczy szkoła a jest jedną z najważniejszych w życiu.
Skarbonka dla dziecka to jest bardzo fajna rzecz. Ja tez uważam, ze do lamusa nie odejdzie bo wrzucanie do niej nawet jakichs drobniaków to zabawa dla dziecka. Dzieci nie zdają sobie sprawy, ze gdzieś tam w banku rosną procenty od takiej kasy  Wink Ale wrzucając do skarbonki uczą się szacunku dla pieniądza. A od tego, zeby dbać o te "procenty" i żeby faktycznie pszyszłość dziecka zabezpieczyć nie świnką skarbonką jesteśmy my, rodzice.
Odpowiedz
(19.11.2016, 18:20)Lolo napisał(a):  

Skarbonka dla dziecka to jest bardzo fajna rzecz. Ja tez uważam, ze do lamusa nie odejdzie bo wrzucanie do niej nawet jakichs drobniaków to zabawa dla dziecka. Dzieci nie zdają sobie sprawy, ze gdzieś tam w banku rosną procenty od takiej kasy  Wink Ale wrzucając do skarbonki uczą się szacunku dla pieniądza. A od tego, zeby dbać o te "procenty" i żeby faktycznie pszyszłość dziecka zabezpieczyć nie świnką skarbonką jesteśmy my, rodzice.

Dzieciaki potrzebują fizycznie widzieć, czuć pieniądze, móc przelczyć, konto to jakaś abstrakcja przynajmniej do 8 roku zycia, więc skarbonka na start tak! A patrzać na aktualne stopy procentowe, to lokaty niespecjalnie różnią sie od skarbonek i skarpet w tej chwili Wink
Odpowiedz
(20.11.2016, 21:08)beliver napisał(a):  
(19.11.2016, 18:20)Lolo napisał(a):  

Dzieciaki potrzebują fizycznie widzieć, czuć pieniądze, móc przelczyć, konto to jakaś abstrakcja przynajmniej do 8 roku zycia, więc skarbonka na start tak! A patrzać na aktualne stopy procentowe, to lokaty niespecjalnie różnią sie od skarbonek i skarpet w tej chwili Wink

Stopy procentowe są tragicznie niskie, no ale z drugiej strony inflacja też zerowa. Nowocześniejszą wersją skrabonki rodziców dla dziecka są fundusze tak? Np. jak ta oferta nationale nederlanden połączona z ubezpieczeniem.
Odpowiedz
[quote pid='9604' dateline='1479672509']
[/quote]

Stopy procentowe są tragicznie niskie, no ale z drugiej strony inflacja też zerowa. Nowocześniejszą wersją skrabonki rodziców dla dziecka są fundusze tak? Np. jak ta oferta nationale nederlanden połączona z ubezpieczeniem.

Strażnik przyszłości - zdecydowanie to jest skarbonka na miarę XXi wieku. Dodatkowo podobno za każdą kolejną osobę ubezpieczoną jest 10% znizki, a za roczne opłacenei składki z góry jest 5 % rabatu, za polecenie zapłaty jako forma płatnosci też 5 % - tylko to nie wiem czy dotyczy tej konkretnie ofert Strażnik, czy innych w NN.
Odpowiedz
A czy lokaty nie są niebezpieczne? Jest ryzyko, że te pieniądze może przepaść?
Odpowiedz
Oczywiście, że skarbonka dla dziecka jest naprawdę fajną sprawą. Nasza pociecha może zawsze sobie coś odłożyć na drobiazgi. Jednak jeżeli myślimy o przyszłości dziecka, warto pomyśleć o wykorzystaniu konta oszczędnościowego lub umieszczeniu pieniędzy na lokacie. Może się to okazać doskonałym posunięciem, które ułatwi dziecku wejście w dorosły świat. By wybrać idealną lokatę, warto jednak skorzystać z porównywarki finansowej Total Money: http://www.totalmoney.pl/lokaty, która pozwoli nam wybrać idealne rozwiązanie. Wink
Odpowiedz
Coś mi sie zdaje że nie byłbym taki wytrwały jak moja córka i zbyt szybko i pochopnie rozbiłbym skarbonke ;p
Odpowiedz
Też mi się wydaję, że warto pomyśleć o lokacie. To jeden z najlepszych sposobów na oszczędzanie na przyszłość dziecka. Skorzystajcie jednak z porównywarki lokat: https://direct.money.pl/lokaty/, gdzie możecie przejrzeć aktualnie dostępne oferty. Dzięki temu łatwiej będzie Wam wybrać bank, w którym są najkorzystniejsze warunki.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika sony_13
WątkiDataOdpowiedzi
Kolejne państwa upadają...12.09.2011, 12:036

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom