• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skarbonka? Powraca do łask?
Czy w dobie internetu skarbonka powraca do łask? I czy będzie to jeden z popularniejszych metod oszczędzania?

Tylko wtedy środki nie pracują, jak na lokatach.
Odpowiedz

E tam, skarbonki są dobre dla dzieci. Wink Mój syn ma w kształcie prosiaczka... taka zabawka dla dziecka. Dla dorosłych oczywiście lokata/konto oszczędnościowe, etc. Po co trzymać kasę w domu? To niezbyt bezpieczne. Wink
Odpowiedz
Trochę nie rozumiem tego wątku. Przecież jest odwrotnie, i to skarbonka odchodzi do lamusa. Teraz ludzie chcą zarabiać, pomnażać swoje pieniądze, więc wrzucają oszczędności na lokaty, konta oszczędnościowe, inwestują na giełdzie.
Odpowiedz
Tak ale polska to trochę zacofany kraj jak chodzi o oszczędności w głównej mierze przez biedotę na wsiach. Starsi ludzie prędzej pójdą do piachu niż złożą swoje oszczędności u "obcego". Może za parenaście lat się to zmieni jak pokolenia się wymienią :/
Odpowiedz
Inwestycje na giełdzie mało co mają wspólnego ze zwykłą skarbonką. Tam możesz tyle samo stracić co zyskasz, a co do bezpieczenstwa przechowywania gotówki to najlepszy wybór to obligacje, w kazdym innym sposobie jest duzo wieksze ryzyko, bo przeciez zawsze taki bank ktory ma twoją kase moze zbankrutowac i myslisz ze tą kase odzyskacie? Smile
Odpowiedz
skarbonki do lamusa? Powiedzcie to starszym panią, które w żaden sposób nie mają ochoty na lokowanie pieniędzy. W skarpecie są bezpieczne. A potem wchodzi złodziej i majątek cały zwija.

Oczywiscie że żadna finansowo świadoma osoba nie zdecyduje się na trzymanie kasy w skarbonce - jakkolwiek urocza by ona nie była.

U mnie robi za pojemnik na 1 zł za kazde bluźnierstwo.
Odpowiedz
Dałem skarbonkę dziecku... to dobra opcja, żeby uczyć je liczenia pieniążków.
Odpowiedz
No nie wiem czy uczy się liczenia, uczysz w ten sposób odkładać kasę, czyli jak dla mnie najgorsze co można robić, bo traci tylko na wartości.
Odpowiedz
brawo!! będę uczył dziecko jak inwestować. Może na giełdzie?
Odpowiedz
Faktycznie, lepiej dać na lizaki i chipsy i niech tyje.
Odpowiedz
Ale kto mówi o przejadaniu, chodzi o zwykłe odkladanie pieniążków. Zreszta starsze osoby robią dokładnie to samo, bo inwestować nie potrafią czy też im sie nie chce.
Odpowiedz
Właśnie starsze osoby coraz częściej sięgają w inwestowanie, oczywiście chodzi mi o inwestowanie w konta oszczędnościowe.
Odpowiedz
Skarbonka? tak drastycznie to może nie, ale na pewno warto oszczędzać w różny inny sposób. Jak nie chcesz płacić za wszystko, to np. ściągaj sobie darmowe programy. Ja tak robię - do zarządzania projektami, różne kalkulatory, programy do rozliczeń podatków PIT 2011 Wszystko zanim trafi do klienta obrasta w marże. Nic z tym nie zrobisz. Dlatego warto wykazać się sprytem i zawsze parę groszy zostanie w kieszeni Big Grin
Odpowiedz
(06.02.2012, 08:18)Marcin napisał(a):  Właśnie starsze osoby coraz częściej sięgają w inwestowanie, oczywiście chodzi mi o inwestowanie w konta oszczędnościowe.

Ich konta oszczędnościowe to skarpety pod łóżkiem Big Grin

Odpowiedz
A potem przychodzi "wnuczek"...

Dobrze, że mój dziadek wpadł na pomysł i odkłada kasę na lokatach - piekli się czasem strasznie, bo banki mają tendencje do pomyłek, ale w końcu i tak jest zadowolony i idzie, jak mówi, "do ściany po kasę". Big Grin
Odpowiedz
Skarbonka nie uchroni nas przed inflacją, dlatego już lepiej dać na jakąś lokatę z możliwością wypłacenia bez utraty odsetek. Niektóre banki już oferują takie rzeczy. Z tym, że ich oferta zmienia się jak w kalejdoskopie,więc ciężko coś polecić.
Odpowiedz
Skarbonka? Nie raczej do łask nie wraca, to już nie te czasy. Do skarbonki to dzieci mogą wrzucać pieniądze, w ten sposób mogą się uczyć jak składać i oszczędzać. Dzisiaj skarbonka może być przykładem, i tak jak pisze Rysio, nie uchroni nas ona przed inflacją.
Odpowiedz
Przeżytek. Jedyna możliwość, jak zawali się cały system informatyczny świata, albo zepsuje się internet. W żadnym innym przypadku nie wierzę w powrót skarbonek do łask świetności Wink Jest to dobre jak piszecie na początek dla dzieci, ale z drugiej strony w tych czasach można już otworzyć konta junior dla naszych pociech.
Odpowiedz
Ja wole trzymać pieniądze przy sobie. Na koncie mam tylko tyle ile potrzebuje w danej chwili. Mowie stanowcze nie bankom i zarabianiu na mojej wypłacie ! Skarbonka jak skarbonka, ale w domu zawsze są miejsca na zachomikowanie moich pieniędzy.
Odpowiedz
dla niektórych to dobry sposób,zawsze mają swoje oszczędności na oku,i nie boją się ,że im je okroją poprzez podatek belki.
Odpowiedz
Moja domowa skarbonka, służy do wrzucania wszelakich resztek, tego co znajdujemy w kieszeniach, torebce. Szybko się zapełnia - nawet szybciej niż się spodziewam.
Odpowiedz
Pamiętam te czasy ze skarbonką. Teraz to mamy lokaty i konta oszczędnościowe.
Odpowiedz
wbrew pozorom chyba na skarbonka jest lepszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę to co się działo na Cyprze to teraz trochę strach w ogóle w banku jakąkolwiek kasę trzymać
Odpowiedz
Ale takie trzymanie pieniędzy przy sobie jest bezsensu.. Z dnia na dzień Twoja kwota może mieć już inną wartość. Dlatego już lepiej trzymać je nawet na jakimś oprocentowanym koncie.
Polecam skontaktować się z doradcą, który może wszystko wyjaśnić (moderacja,do celów promocyjnych służy sygnatura)
Odpowiedz
Teraz to najlepszym rozwiązaniem są konta oszczędnościowe, i inwestycje choć z tym bywa różnie, warto zaopatrywać się kruszce szlachetne, złoto, srebro będą zawsze dobrą walutą w razie w.
Odpowiedz
Nie, nie ma moim zdaniem sensu bo nawet to jest nieoprocentowane. Dobre, jak lokata czy konto oszczędnościowe jest chociaż oprocentowane w skali 2% na rok, zawsze to nam da trochę odsetek.
Odpowiedz
Najlepszą metodą są w różne inwestycje oraz inwestycje w samego siebie i swoją głowę, bo tego nikt nam nie zabierze.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika sony_13
WątkiDataOdpowiedzi
Kolejne państwa upadają...12.09.2011, 12:036

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom