• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samodzielna księgowość
Chyba wszystko zależy od rodzaju działalności, w niektórych cała księgowość sprowadza się do zaksięgowania faktur i rozliczenia podatku na koniec roku.
Zajrzyj do introligatorni artystycznej na http://www.kurcewicz.pl/
Odpowiedz

(25.06.2014, 18:32)exfrom napisał(a):  Przy jednoosobowej formie działalności gospodarczej oczywiście warto zrobić wszystko samemu, przy odrobinie praktyki nie jest to takie trudne. Zwłaszcza, że jest dość konkretne wsparcie w postaci dobrych programów do samodzielnego księgowania. Stosunkowo zależne jest to też od rodzaju prowadzenia działalności i ilości sprzedaży towaru czy usług. Jedna forma pozwala przeznaczyć czas na sprawy rachunkowe, a inna forma może zabierać dosłownie cały czas przeznaczony na funkcjonowanie wtedy warto pomyśleć o dobrym biurze rachunkowym.

Ja prowadziłam sama księgowość ale przy pomocy serwisu Ifirma. Bardzo sobie chwalę ta współprace bo zawsze mogła liczyć na pomoc księgowej dostępnej na czacie.
Odpowiedz
(21.06.2015, 14:26)Smerfetka napisał(a):  Ja prowadziłam sama księgowość ale przy pomocy serwisu Ifirma.
słyszłem dużo dobrego o ifrima, również mogę polecić, dużo osób pracujących przez internet sobie ich poleca.
Odpowiedz
Jezeli samemu się księguje to polecam program faktum faktura. Naprawdę dobry. Ten prosty program do fakturowania bardzo mi pomaga.
Odpowiedz
(30.08.2013, 10:35)muniek napisał(a):  Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Obecnie płace księgowej 180 zł/miesięcznie. W skali roku to ponad 2 tys zł czyli podwójny ZUS. Czy ktoś z was prowadzi samodzielną księgowość? Czy jest to trudna sprawa?
Skoro prowadzisz jednoosobowa działalność gospodarczą to w grę wchodzi uproszczona księgowość. Sage ma narzędzie na start dla firm. W SAGE Start masz możliwość wyboru programów do księgowości, fakturowania i handlu, także myślę że spokojnie powinno Ci wystarczyć. Cenowo wyjdzie Ci to o wiele mniej niż opłacenie księgowej, a program jest tak prosty w użyciu, że myślę że nie powinieneś mieć problemu najmniejszego.
Odpowiedz
Jednoosobowa działalność gospodarcza prowadzona w niewielkiej skali nie jest raczej mocno skomplikowana od strony księgowej. Jak wyżej masz dostępne różne aplikacje do prowadzenia księgowości, w zależności od przyjętej formy prowadzenia księgowości. Są one również tańsze w skali roku od biura rachunkowego.
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
Odpowiedz
Jak dla mnie to jednak lepiej płacić księgowej. samemu można się łatwo pomylić. Chociaż tak czy siak trzeba by się na tym znać. Można wspomaga się specjalnym oprogramowaniem, które umożliwia latwe wystawiania faktu i skraca czas wykonywanych zajęć. Genialnie byłoby, gdyby znaleźć dedykowane rozwiązania, np. program dla transportu: etransit które nie tylko systematyzuje działania biurowo-administracyjne, ale ownież pomaga zarządzać flotą samochodów
Odpowiedz
Witam, warto by było zanim zacznie się prowadzić samemu księgową odbyć jakieś szkolenie lub kurs, gdyż z powodu pomyłki można wpaść w duże kłopoty.
Odpowiedz
Według mnie lepiej korzystać z usług księgowej, biura księgowego, koszta naprawdę nie są duże dzięki czemu możemy się zająć firmą a nie papierologią. Przepisy cały czas się zmieniają, nawet księgowe czasami czegoś nie wiedzą i muszą same sprawdzać w jakiś źródłach. Bez fachowej wiedzy nie warto samemu prowadzić księgowości.
Odpowiedz
A może jeśli chcesz zaoszczędzić, to warto by było skorzystać z portali księgowych lub księgowości online, na pewno będzie to tańsze rozwiązanie
Odpowiedz
Aby samodzielnie prowadzić księgowość (nawet w przypadku małej firmy) trzeba posiadać jakąś wiedzę na ten temat i doświadczenie. Radzę skorzystać z biura rachunkowego lub z księgowości online - tutaj wfirma.pl udostępniają narzędzia do prowadzenia księgowości przez internet, m.in. do wystawiania faktur, zarządzania magazynem, czy taki program do kilometrówkiwfirma.pl/kilometrowka-online. Koszty są niewielkie i ma się dostęp do ekspertów księgowych, którzy wspierają prowadzenie księgowości.
Odpowiedz
Wszystko zależy od wiedzy właściciela i skali działania firmy. Jeśli ktoś czuje się na siłach, firma nie jest duża - to przy odrobinie zaangażowania można prowadzić np. Księgę Przychodów i Rozchodów samemu. Trzeba się jeszcze upewnić, że nie przeszkodzi to w prowadzeniu podstawowej działalności (bo może szkoda czasu ...) Należy też niestety starać się być na bieżąco ze zmianami w obszarze prowadzenia księgowości - tu nieodzowne będzie korzystanie z przyzwoitych portali poruszających tę tematykę.
Odpowiedz
Ja na pewno bym się nie zdecydował na samodzielną księgowość. Tu nawet nie chodzi o koszta. Tylko dziś ZUS i Urząd Skarbowy to dwie 'tak przyjazne' przedsiębiorcy instytucje, że w życiu bym się tym nie zajął osobiście.
Ja prowadzę niewielki biznes. Mam 8 osób zatrudnionych w swoim zespole. I powiem wprost - nawet jak nas było 5, to i tak pracowała dla nas osobno księgowa. Faktem jest, że miała spore kompetencje a do tego zajmowała się częścią spraw prawnych, ale opłacało się w ostatecznym rozrachunku.
Odpowiedz
Samodzielne prowadzenie księgowości pozwala sporo zaoszczędzić, więc z pewnością warto to rozważyć. Wybrałbym do tego oprogramowanie w wersji online - w odróżnieniu od zwykłych programów do księgowości, te online są na bieżąco aktualizowane. Jedne z lepszych narzędzi do księgowości online mają na https://wfirma.pl - koszty są bardzo niskie, a możliwości oprogramowania naprawdę spore (wystawiania faktur, zarządzania kadrami, płacami, magazynem itp).
Odpowiedz
U mnie zajmuje się tym biuro rachunkowe, bo sam nie mam do tego głowy. W Warszawie mogę polecić biuro rachunkowe GAMA na Białołęce
Odpowiedz
U mnie to samo. Nie mam czasu, ani predyspozycji, żeby to robić samodzielnie. Korzystam od dawna z Tax Care i zawsze mogę liczyć na sprawne ogarnięcie moich rozliczeń, a przy tym nie przepłacam.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika muniek
WątkiDataOdpowiedzi
Czy mam szanse na upadłośc konsumencką?24.10.2018, 10:131
Gdzie pożyczka przez internet i na dowód12.10.2018, 12:143
Jaka podłoga do biura23.09.2018, 12:172
Meble biurowe09.09.2018, 10:481
Jak kupować płytki i armaturę do łazienki09.09.2018, 09:572

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom