• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rynek pracownika - jak zatrzymać najlepsze kadry?
Chciałbym zapytać obecnych tutaj przedsiębiorców, czy zauważyliście może w ostatnim czasie wzrost tendencji pracowników do odejścia z pracy lub zwiększone żądania finansowe? Sporo mówi się dziś o tak zwanym rynku pracownika, czyli sytuacji w której do zatrudnieni dyktują warunki. Czy godzicie się na zwiększenie wynagrodzeń albo może stosujecie inne sposoby na zatrzymanie najlepszych członków załogi?
Portal Statystyka od A do Z - wiedza w pigułce - przystępnie wyjaśnione definicje, wzory oraz kalkulatory.

http://www.badania-satysfakcji-pracownikow.pl/
Odpowiedz

Ja szczerze mówiąc chyba tego nie zauważyłem, ale to może dlatego, że moja firma nie jest korporacją a raczej kilkuosobowym zakładem. Doceniam swoich specjalistów dlatego mają bardzo dobre warunki i na chwilę obecną nie mam potrzeby aby starać się ich zatrzymać. Bardziej zastanawiam się, że może gdybym w firmie posiadał ludzi od księgowości czyli kadrowe i płacowe to one mogłyby próbować dyktować warunki. Na szczęście zdecydowałem się na outsourcing i usługi firmy https://www.tmf-group.com/pl-pl/services.../hr-admin/ Obsługa kadr i płac jest coraz trudniejsza, zarówno w kraju jak i za granicą, ponieważ nie ma rynków, na których byłaby identyczna. Częsta zmiana lokalnych przepisów oraz regulacji prawa pracy wymaga śledzenia na bieżąco informacji branżowych. Firmy międzynarodowe są zobowiązane do spełniania swoich obowiązków w każdej jurysdykcji i muszą kontrolować realizację i zarządzać związanym z nimi ryzykiem. TMF group jest wiodącym na świecie niezależnym dostawcą profesjonalnych usług dla biznesu, posiadającym sieć ponad 120 własnych biur zlokalizowanych w 80 krajach.
Odpowiedz
(16.01.2017, 11:25)Dawid Opolski napisał(a):  Chciałbym zapytać obecnych tutaj przedsiębiorców, czy zauważyliście może w ostatnim czasie wzrost tendencji pracowników do odejścia z pracy lub zwiększone żądania finansowe? Sporo mówi się dziś o tak zwanym rynku pracownika, czyli sytuacji w której do zatrudnieni dyktują warunki. Czy godzicie się na zwiększenie wynagrodzeń albo może stosujecie inne sposoby na zatrzymanie najlepszych członków załogi?

Faktycznie. Jeśli nie zaproponujesz pracownikom dobrych warunków to nie będą trzymali się kurczowo firmy i zdecyduja się na znalezienie pracy w innej. Strata wykwalifikowanego pracownika będzie ciężka. Szczególnie, że nauczenie go wielu rzeczy często jest dla firmy dużym kosztem.

Proponuję zaproponowac pracownikom jeśli nie zwiekszenie zarobków to:
pakiety medyczne
dobrą atmosferę
ewentualnie outplacement w firmie:
http://lhhpolska.pl/pl/restrukturyzacja-i-outplacement
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Dawid Opolski
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom