• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
reklama warsztatu
mam pytanie odnośnie reklamy warsztatu samochodowego. Nie wiem jak się przebic. Niedaleko jest warsztat ale zawsze ma ogromne kolejki, ludzie się denerwują i  cięzko cokolwiek załatwić. Mimo telefonowania i informacji od pracownika że o 13 np będa mieli chwile to potem trzeba czekac nie wiadomo ile. A mam dobrych praconwikó i myślę, że łatwo można by się przebić, ale nie wiem jak poinformować klientów o moim istnieniu
Odpowiedz
 Podziękowali: biedroska

weź może pomyśl o czymś lepszym. jakiś sytstem rezerwacji u siebie czy coś? żeby mogli ustalać na jaką godzinę przyjadą i widzisz wtedy czy masz czas czy nie. Ludzie wcześnsiej rezerwują i wiedzą czy jesteś wolny w tym czasie. Teraz jak są systemy typu booking please to żaden problem. A o ile łatwiej będzie się przebić. Bo reklamę układasz pod: u mnie nie ma kolejek w których stoisz, u mnie umawiasz się na godzinę"
Odpowiedz
dokładnie zgadzam się z tobą biedroska
Odpowiedz
(10.02.2015, 13:09)biedroska napisał(a):  weź może pomyśl o czymś lepszym. jakiś sytstem rezerwacji u siebie czy coś? żeby mogli ustalać na jaką godzinę przyjadą i widzisz wtedy czy masz czas czy nie. Ludzie wcześnsiej rezerwują i wiedzą czy jesteś wolny w tym czasie. Teraz jak są systemy typu booking please to żaden problem. A o ile łatwiej będzie się przebić. Bo reklamę układasz pod: u mnie nie ma kolejek w których stoisz, u mnie umawiasz się na godzinę"

Ciekawy pomysł, ale wzięłabym pod uwagę, gdzie znajduje się Twój warsztat. Jeśli w małej miejscowości, to chyba nie ma sensu pakować pieniędzy w system, którego przygotowanie jest bardzo kosztowne. Nie jestem nawet pewna, czy w takiej sytuacji byłaby Tobie potrzebna strona internetowa. Może jakaś wizytówka. Osobiście dodałabym firmę do jak największej ilości katalogów branżowych, zainwestowała w bannery reklamowe, ewentualnie wizytówki, ulotki, no i reklamę w lokalnej gazecie.
Odpowiedz
Jeśli jest to warsztat w mniejsze firmie, ja bym postawiła na ulotki - są niedrogie i można dotrzeć bezpośrednio do właścicieli samochodów np. wkładając ulotkę za wycieraczkę samochodową. Poza tym warto ustawić baner przy samym warsztacie - trzeba zastanowić się, czy warsztat jest widoczny i dobrze oznakowany? Czy z ulicy widać, że w danym miejscu znajduje się taka firma? Jeśli nie, to jak klienci mają trafić do firmy?
Innym ciekawym sposobem promocji jest oklejenie samochodu - jest szansa, że zostanie zauważony na mieście, poza tym można parkować np. w okolicy warsztatu konkurencyjnego, do którego ustawiają się kolejki.
Odpowiedz
w biznesie lokalnym można zastosować ulotki. Jak miejscowość jest duża to warto zainteresować się pozycjonowaniem lokalnym.
Odpowiedz
moim zdaniem trzeba polaczyć kilka rzeczy, moż etrzeba zalożyc fanpage?
Odpowiedz
(13.04.2015, 18:44)magrz napisał(a):  ja bym postawiła na ulotki
Ulotki Wink ale czy ktoś to jeszcze czyta? teraz wszyscy na facebooku siedzę, choć mi się n już dawno znudził, ale jako fanpage na którym budowałabyś markę swoją reklamę, spróbuj reklamy fb, można bardzo dobrze sprecyzować odbiorców za niewielkie pieniądze. Ale najlepszą reklamą są dobre usługi, wtedy ludzie sami plolecają. Powodzenia w biznesie
Odpowiedz
Profil na fb, na początek jakieś rabaty dla przyciągnięcia klientów, a później już sami będą wracać.
Odpowiedz
a strona internetowa? myślę że na pewno by to coś pomogło
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o promocję tej branży warto zapoznać się z firmą http://www.warsztat24.com - oni wykonują oprogramowania dedykowane warsztatom samochodowym, zajmują się też pozycjonowaniem.
Odpowiedz
Ja proponuję kalendarz trójdzielny, który w moim przypadku sprawdził się jako reklama mojej firmy. Proponuję abyś taki kalendarz dawał każdemu klientowi , który pojawi się w Twoim warsztacie a z pewnością usłyszą o Tobie inni ludzie bo w tych czasach rzadko można dostać coś za darmo. Wejdź na stronę http://www.drukarniaonline.pl/product/pr...rojdzielne i wybierz coś dla siebie.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika bask
WątkiDataOdpowiedzi
długi16.03.2015, 12:577
zakładanie firmy- pomoc09.03.2015, 11:158
allegro ułatwienia10.02.2015, 10:459
produkcja brykietu na opał26.01.2015, 13:146
księgowa czy biuro rachunkowe17.12.2014, 13:540

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom