• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reklama na Facebooku
Czy reklama na facebooku jest aż tak opłacalna? Ostatnio widać takie trendy żeby walczyć o ten kawałek reklamowego światka.

Problem w tym że facebook w koncu upadnie, takie jest przynajmniej moje zdanie. I co wtedy? Znaczy to pewnie będzie cały proces, ale czy na prawdę reklama facebookowa jest tak opłacalna.
Odpowiedz

Dobra reklama bo strasznie mocno spersonalizowana. I w tym tkwi cała jej magia. Opłaca się w to inwestować jak nic.
Odpowiedz
Personalizacja, no tak. Facebook "śledzi" ludzi. Dobra, ale bardziej mi chodziło o prowadzenie tych wszystkich fanpage? na allegro jest trochę ofert:

1. Czy to jest skuteczne
2. Czy opłacalne
3. Czy nie są to jakieś boty?
Odpowiedz
Prowadzenia, fanpage z allegro bym nie kupił. A już napewno nie o z zapewnieniami w stylu 10.000 uzytkowników.

To będą fikcyjne konta, a wartość takiej stronki mała.
Odpowiedz
Niekoniecznie fikcyjne, wręcz ilość takowych maleje. W każdym razie i tak zainteresowanie naszym serwisem może być małe jeśli target ludzi nie bedzie dostosowany, tak samo jak możemy stracić trochę lajków dzięki temu właśnie.
Odpowiedz
Ludzie chyba jeszcze nie zdają sobie sprawy jakie to genialne narzędzie do reklamy. Przy dziesięciu tysiącach znajomych twoja reklama jest w stanie dotrzeć do każdego zakątka Polski. A posiadanie choćby nawet 1000 daje też duże możliwości. Na tym przecież nabijają sobie ruch serwisy demotywatoropodobne.
Odpowiedz
Po sobie widzę że taka reklama jest opłacalna. Dlaczego? Te wszystkie większe fanpage, jakieś konta fikcyjne mają dostęp praktycznie do każdego kto odwiedzi ich stronę. Jeśli my polubimy ich fanpage - otrzymujemy informacje na tablicę. U mnie jest tego sporo a wszystko jest sprytnie reklamowane, polecane. Sam sprzedawałem kiedyś takie reklamy mając kilka dużych fanpage i jest to opłacalne. Statystyki same za siebie mówią.
Odpowiedz
Moim zdaniem facebook tak szybko nie upadnie... i co więcej będzie zyskiwał coraz to nowych użytkowników. Uważam, ze reklama na facebooku ma swoje plusy i minusy. Osobiście denerwuje mnie ostatnia wszędobylskość tych reklam. Wcześniej aż tyle ich nie było, no ale też facebook nie był aż tak popularny. Tak naprawdę, nie trzeba dużo, wystarczy kliknąć jedno lubię to i jest, mamy już klienta po swojej stronie, możemy na bierząco oferować różne rzeczy, wiedząc, że będą one wyświetlać się na tablicach różnych osób. Myślę, że facebookowe reklamy docierają do klientów bardzo personalnie, tak jak piszecie statystyki mówią same za siebie Smile
Odpowiedz
Reklama na facebooku jak najbardziej myślę, że jest skuteczna i opłacalna. Teraz facebooka ma praktycznie chyba każdy już, zrobił się też szał na klikanie lubię to, co też jest dostępne dosłownie wszędzie, pod każdym artykułem czy aplikacja. Taka reklama wydaje mi się, że ma na prawdę szeroką oglądalność, przez to że dosłownie wystarczy raz kliknąć na coś, a potem ogląda to już np 500 naszych znajomych. Dokładnie zgadzam się z QASKU, myślę, że takie reklamy są opłacalne a teraz ludzie lubią klikać "lubie to" stało się to bardzo popularne obecnie. Facebook zresztą wyparł już naszą klasę doszczętnie Smile i chyba dobrze Wink
Odpowiedz
Ostatnio czytałem wiele badań, które pokazują, że w większości przypadków reklama w serwisie Facebook jest mało opłacalna. Mówię tu o reklamie, którą proponuje nam sam Facebook. Zdecydowanie lepiej skorzystać z usług agencji reklamowej i ilość pozyskanych użytkowników w tym samym budżecie jest zdecydowanie wyższa u agencji reklamowej.
Ogólnie polecam najpierw przeanalizować to, czy jesteśmy w stanie coś wyciągnąć z reklamy w mediach społecznościowych. W przypadku niektórych stron jest to idealne miejsce reklamowe. W przypadku innych stracimy dużo pieniędzy an mizerną reklamę.
Odpowiedz
Prowadzenie działań w social mediach może przynieść wiele korzyści, ale nie każdy biznes się nadaje żeby poprze te medium komunikować informacje. Nie mniej jest spora szansa, że dzięki Fanpagowi liczba osób zainteresowanych kupnem Twojego produktu wzrośnie. Możesz organizować konkursy, w których do wygrania będę Twoje produkty lub też mniejsze upominki, coś takiego jak oferuje R.Majewski z Zielonej Góry , czyli piórniki lub portfeliki. Pomoże to zbudować większy zasięg i świadomość klientów, co może mieć dobry wpływ na Twój biznes.
Odpowiedz
Reklama na fejsie średnio sprzedaje. JKliki sa ale z konwersja mizernie.

Oczywiście wszytsko zależy od specyfiki twojej działalności.
Odpowiedz
Facebook to przede wszystkim miejsce do budowania relacji z klientem. Dzięki niemu po pierwsze można poznać opinie, gusta i problemy Twoich fanów. Po drugie to miejsce dzięki, któremu możesz zdobyć najcenniejszego klienta - lojalnego. Po trzecie sama reklama niewiele daje, jeśli Twój fanpage nie jest interesujący dla użytkownika i jeśli nie traktujesz go jako forum rozmowy z każdym klientem. Ideą promocji na Facebooku nie jest sprzedaż ad hoc, a tworzenie długofalowych więzi, dzięki czemu Twój klient będzie do Ciebie wracał, polecał Twoją markę, wręcz utożsamiał się z nią.
Odpowiedz
FB to będzie jeden z największych graczy pod względem wyszukiwarek, już się to dzieje. Reklama na fb to bardzo dobry sposób na budowanie relacji z klientem oraz budowanie społeczności wokół swojego biznesu. Opłacalną metodą reklamy są kampanie CPC czyli koszt za kliknięcie linku reklamy. Najważniejsze plusy w takiej reklamie to że możemy dobrze targetować swoją reklamę i dotrzeć do ludzi potencjalnie zainteresowanych naszymi usługami czy produktami.
Odpowiedz
Zgodzę się, jednak warto uwzględnić jeden aspekt takich działań. Muszą być one prowadzone w profesjonalny sposób i z wsparciem strony internetowej, do której będziemy odsyłać naszych potencjalnych klientów. Ta z kolei musi być przygotowana w jak najbardziej właściwy sposób, podobnie jak i inne materiały promocyjne, aby utwierdzić potencjalnego klienta, że to właśnie z naszych usług chce on skorzystać. Sam zdecydowałem się na współprace z firmą Babilon Media, bo inaczej ciężko mi by było to wszystko ogarnąć we właściwy sposób.
Odpowiedz
 Podziękowali: Adrian
mam bloga tematycznego pod program partnerski i u mnie ta reklama się sprawdza bardzo dobrze, czasami trzeba się nakombinować żeby zaakceptowali kampanie, ale to zależy od tematyki.
Odpowiedz
Przede wszystkim każdy kto prowadzi własny biznes wie ile to mniej więcej czasu zajmuje. Swoja firma jest jednak absorbującym zajęciem. Tak więc jeśli już miałbym coś doradzać to lepie jest jednak skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która poprowadzi nam stronę na facebooku. Nasz fan page.
Czy spotkaliście się może z firmą ThinkThings.pl ? Na stronie można przejrzeć sobie ich realizacje. Obecnie prowadzą mi fan page. Wszystko bardzo dobrze opracowane graficznie. Strona czytelna w odbiorze, często aktualizowana. Ostatnio wrzuciliśmy na fb jeden konkurs. Spotkał się z dużym odzewem.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika memo
WątkiDataOdpowiedzi
umowa zlecenie - podatki14.10.2011, 19:517

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom