• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie zdalna księgowość
czy system zdalnej księgowości się sprawdza? czy jest to opłacalne finansowo i czy nie ma jakiś problemów? jest tu ktoś kto ma prowadzoną księgowoość w ten sposób i może coś na ten temat powiedzieć?
Odpowiedz

Co rozumiesz pod pojęciem zdalna księgowość ? Chyba chodzi tobie o programy oraz aplikacje do prowadzenia księgowości. Takie programy mają swoich zwolenników i przeciwników. Z reguły korzystają z nich małe firmy, które nie zatrudniają księgowych. Np. z pakietu Comarch korzysta wiele biur rachunkowych.
Odpowiedz
u mnie jest prowadzona zdalna księgowość przez bde constans. chodzi o to, że firma prowadzi ci rozliczenie zdalnie, nie ważne w jakim ty mieście prowadzisz działalność a z jakiego jest księgowość. Wszystko odbywa się zdalnie. I u mnie to się sprawdza
Odpowiedz
Infakt i Ifirma umożliwia taką funkcjonalność prowadzenia księgowości online.
Odpowiedz
Oczywiście, że się opłaca. Jeżeli jest to mała firma to jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że biuro rachunkowe zapewnia przedsiębiorcy odpowiednie doradztwo przekładające się na komfortowe prowadzenie biznesu - warto wziąć to pod uwagę.
--
Biuro rachunkowe Expert
Odpowiedz
Dokładnie dla jednoosobowej raczkującej firmy księgowość online jest nie tyle wygodna co zwyczajnie ekonomiczna, oszczędza się na wysyłaniu dokumentów do biura rachunkowego czy osobistego zawożenia jak również na samej usłudze biura rachunkowego - a zadania ich sami możemy bez obaw wykonać. Z początkiem nadmieniam z początkiem dla firmy jest to optymalne rozwiązanie jeśli jednak faktur będziemy mieć więcej niż 10 to warto pomyśleć o biurze rachunkowym bowiem sugestie doświadczonych księgowych w optymalnym prowadzeniu firmy jest nieocenione Smile
Odpowiedz
Ja osobiście polecam księgowość online Infakt. Według mnie jest to bardzo wygodne rozwiązanie Smile
Odpowiedz
Oczywiście, że się sprawdza. W dobie Internetu wszystko można szybko przesłać skanem, poczta też działa dosyć szybko. Myślę, że najważniejsze, to znaleźć bardzo dobre biuro podatkowe, a kwestia odległości jest drugorzędna.
Odpowiedz
To na pewno dużo ułatwienie, ja jednak wolę taką tradycyjną księgowość.
Odpowiedz
Dla mnie taka zdalna księgowość jest najwygodniejsza. Zajmuje najmniej czasu po prostu
Catering dietetyczny http://www.dietering.com/
Odpowiedz
Przetestuj sobie system https://wfirma.pl/ - jak dla mnie masz tu wszystko,czego w małej i średniej firmie trzeba. Do tego zawsze masz wsparcie i możesz podpytać profesjonalnego doradcy w kwestiach budzących wątpliwości. Cena niewielka, wystarczy poświęcić trochę czasu i samodzielnie można wszystko ogarnąć.
Odpowiedz
Dla Mnie zdolna księgowość, to jest jednak pewne ryzyko. Uważam, że są dziedziny działalności gospodarczej, gdzie księgowość Online się nie sprawdzi.
W przypadku mojej firmy, księgowa, to nie tylko osoba prowadząca rachunkowość, kadry czy robiącą swego rodzaju, różnego typu raporty. To musi być nowoczesna 'instytucja', która powinna też znać prawo, orientować się w przepisach gospodarczych czy w zdobywaniu jakże ważnych w obecnych czasach środków unijnych.
Taka księgowa, moim zdaniem w trybie Online nie sprawdzi się o czym jestem niemalże przekonany.
Odpowiedz
Ja tam zadowolony jestem z Tax Care. Mam stały abonament, indywidualną księgową i dodatkowo wykupiony pakiet prawny, bo w mojej branży często potrzebuję coś skonsultować z prawnikiem, więc dla mnie jak znalazł. Jest git. Smile
Odpowiedz
Ja np. fakturuje online, a mam do tego program bizin. Sprawdza się w firmie już od dłuższego czasu i działa bardzo dobrze. Ani razu się nie zaciął, jest intuicyjny i prosty w obsłudze no i ma mnóstwo fajnych opcji dla przedsiębiorstw, a 10 zl miesięcznie za najlepszy pakiety to tyle co nic Smile
Odpowiedz
Myślę, że taka księgowość co najwyżej może sprawdzić się w bardzo małych firmach.
Odpowiedz
W tej chwili prowadzenie każdej współpracy przez internet jest możliwe i bardzo proste, również jeśli chodzi o księgowość. Dokumenty można przesyłać pocztą, drukować, robić skany. Nie ma z tym najmniejszego problemu.
Odpowiedz
Dokładnie tak - duża wygoda i łatwość. Ja mam tak z Tax Care. Wystarczyła prosta kalkulacja ile zapłacę księgowej, a ile im i wybrałam u nich abonament. Tym bardziej, że nie ogranicza się on tylko i wyłącznie do ogarniania mi faktur, korzyści jest znacznie więcej.
Odpowiedz
Zdalna księgowość, czyli co? Przez firmę zewnętrzną jak biuro rachunkowe? Jeżeli o to, chodzi to jak najbardziej taka opcja jest opłacalna.
Odpowiedz
Tax Care prowadzi rozliczenia mojej firmy, czyli księgowość zdalnie, mam podgląd w systemie online, gdzie mogę też wystawiać faktury, a nawet zintegrować system z bankiem. Tak więc odpadają mi koszty księgowej czy biura i programu do fakturowania, dla mnie jak najbardziej takie rozwiązanie jest opłacalne. O to właśnie chodzi ze zdalną księgowością. Smile
Odpowiedz
W małej firmie to faktycznie dobra opcja. W przypadku większych spółek - zwłaszcza kiedy występuje obowiązek prowadzenie dużej księgowości - zatrudnienie zewnętrznego specjalisty jest już jednak nieodzowne.
Portal Statystyka od A do Z - wiedza w pigułce - przystępnie wyjaśnione definicje, wzory oraz kalkulatory.

http://www.badania-satysfakcji-pracownikow.pl/
Odpowiedz
Z tego co wiem to w Tax Care i spółki rozliczają. Wink Jeśli na starcie nie ma kasy na dodatkowe etaty, to też lepiej w taki sposób niż pakować się w koszty. Z czasem można rozważyć, ale jak dadzą radę, to po co...
Odpowiedz
Taka księgowość online pozwala sporo zaoszczędzić, także jak najbardziej warto.
Odpowiedz
(18.09.2017, 10:19)achacyy napisał(a):  Taka księgowość online pozwala sporo zaoszczędzić, także jak najbardziej warto.

Jak najbardziej się zgadzam - koszty takiej księgowości to kilkadziesiąt zł miesięcznie, w porównaniu do kosztów wynajęcia biura rachunkowego, czy księgowej są więc znikome. Tutaj https://wfirma.pl mają jedne z lepszych narzędzi do takiej księgowości, ale też do wystawiania faktur, czy zarządzania magazynem - spory plus za możliwość przesyłania JPK na strony MF.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika bask
WątkiDataOdpowiedzi
długi16.03.2015, 12:576
zakładanie firmy- pomoc09.03.2015, 11:158
allegro ułatwienia10.02.2015, 10:459
reklama warsztatu10.02.2015, 08:4811
produkcja brykietu na opał26.01.2015, 13:146

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom