• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o sklep
Mam pomysł na pewną sprzedaż a mianowicie, moja żona ma wielki talent do robienia ciekawych ozdób na święta i inne okazje. Robi to z tanich materiałów ale efekt końcowy jest wspaniały. Na razie psrzedała kilka ozdób znajomym i wszyscy są zadowoleni. Zastanawiam się nad otwarciem sklepu w internecie i sprzedawaniem jej prac. Problem tylko w tym, że nie wiem czy można takie samoróbki sprzedawać ? Na początek nie chciałbym aby ona zakładała działalność bo nie wiadomo czy w ogóle coś się na tym zarobi.
Odpowiedz

Hmmm.... trzeba określić czy to jest sprzedaż artystyczna czy nie.
Najlepiej spytać jakiejś księgowej w sprawie ustalenia sposobu rozliczania.
Widziałąm w necie gdzieś kurs jak sprzedawać na allegro i z tego się rozliczać.

Na początek warto sprawdzić poziom sprzedaży w pierwszych miesiącach na allegro, świstaku, ebay.
ponieważ otwarcie sklepu to już wyższa szkoła jazdy (utworzenie sklepu, pozycjonowanie, reklama).
Odpowiedz
Mnie księgowa poinformowała że jeśli sprzedaż jest nieregularna to do ok. 3000zł na rok nie trzeba tego rozliczać.

Wypadałoby się spytać dobrej księgowej w swoim mieście, bo co miasto to inaczej Urząd Skarbowy może interpretować przepisy. Niestety.
Odpowiedz
Zarobić się pewnie da, jak na wszystkim prawie tylko podstawą jest reklama. Planując założenie takiego sklepu musisz się liczyć z wydatkiem 500-1000zł na start by kupić kampanie Adwords, reklamę na Facebooku, reklamę mailową czy pozycjonowanie.
www.zpci.pl - szkolenia informatyczne
Odpowiedz
To fakt. Z tym, że trzeba się liczyć z tym, że aby zarobić na reklamie Adwords czy Facebooku, trzeba się na tym co nieco znać.

Eksperymentowanie na początku z żywą kasą w tym zakresie, to spłukiwanie pieniędzy w toalecie.

Trzeba się także znać na budowaniu list adresowych. I nie kupować list na allegro, które mają zerową skuteczność.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi ale nie myślałem, że tak dużo będzie z tym roboty. Chyba zrezygnuję ze sklepu i zona będzie dalej sprzedawać po znajomych. A orientuje się może jakie są koszty założenia działalności i sprzedaż tych ozdób na targu ? Wiem że większość osób na targu stoi na dziko ale wolałbym żeby to było wszystko z prawem załatwione.
Odpowiedz
Ozdoby to jest specyficzny przedmiot który się raczej cięzko sprzedaje. Ponieważ wykonanie jest nie drogie a potencjalni kupcy raczej do biednych nie należą ponieważ Ci biednieji wolą kupić cos co posłuży w praktyce
Odpowiedz
Nie musisz od razu zakładać sklepu internetowego bo jest to pracochłonne i kosztowne. Na początek polecam wystawiać swoje produkty na aukcje internetowe (moderacja) bo za pośrednictwem tych aukcji możesz dotrzeć do dużej grupy klientów, a po jakimś czasie możesz pomyśleć nad własnym sklepem.
Odpowiedz
Pomysł jak najbardziej fajny mało jest tego na rynku więc sprzedaż zapewne będzie duża mam nadzieję że wam się uda i sam coś kupięWink
Odpowiedz
Oto, co znalazłam (swoją drogą, dzięki za ten temat, bo mnie również przyda się taka informacja - też zajmuję się rękodziełem):

"Jeśli wykonujesz działalność artystyczną osobiście i dokonujesz osobiście sprzedaży swoich prac, to stanowi to odrębne źródło przychodu w podatku dochodowym PIT. Nie musisz od razu zakładać działalności gospodarczej.

Są jednak pewne ograniczenia takiej sprzedaży.

Ograniczenia te wynikają z ustawy o podatku dochodowym i przepisów działalności gospodarczej. Działalnością gospodarczą, zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej, jest każda zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły.

To oznacza, że możesz sprzedawać w internecie (i nie tylko) wyroby własnej działalności artystycznej bez jakiejkolwiek rejestracji tylko jeżeli jest to okazjonalne. Wówczas taka działalność opodatkowana jest jedynie podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC). Przy czym ten podatek płaci wyłącznie kupujący.

Jeżeli jesteś twórcą (za twórcę uważa się osobę, która tworzy dzieła artystyczne będące przedmiotem prawa autorskiego), który działa w sposób nieokazjonalny, to zamiast zakładania firmy możesz zarejestrować się w Komisji do Spraw Zaopatrzenia Emerytalnego Twórców, działającej przy ministrze właściwym do spraw kultury. Przy czym efekt tego będzie taki, że będziesz musiał płacić składki ZUS. Jedynie rozliczenie z podatku będzie inne niż przy prowadzeniu działalności gospodarczej.

Powinieneś też prowadzić ewidencję sprzedaży VAT swoich wyrobów. Tylko dzięki temu sprzedawane przez ciebie prace będą zwolnione z podatku VAT.

Należy pamiętać, że brak działalności gospodarczej utrudnia rozwój sprzedaży. Na przykład jeżeli twoją grupą docelową są firmy, to z reguły są one zainteresowane otrzymaniem faktury. A do tego potrzebujesz działalności gospodarczej.

Z drugiej strony założenie i prowadzeni firmy wiążę się z pewnymi stałymi kosztami. Podstawowym kosztem jest ZUS.

Jeśli masz inne źródła przychodów (np. umowa o pracę), są odprowadzane są z nich składki na ZUS i wynagrodzenie nie jest niższe od obowiązującego minimalnego wynagrodzenia, wówczas podlegasz tylko płaceniu ubezpieczenia zdrowotnego ? ok. 230 zł miesięcznie. Przy czym większa część z tego odliczana jest od podatku dochodowego.

Jeżeli nie masz innych źródeł przychodu, to podlegasz obowiązkowi płacenia wszystkich składek ZUS, niezależnie czy masz działalność gospodarczą, czy artystyczną. Składka przez pierwsze 24 miesiące wynosi co miesiąc ok. 350 zł. Później wzrasta do ok. 800 zł (podaję kwoty około, bo to się zmienia co jakiś czas)."

Źródło (oraz cały tekst) wujek google pomógł mi znaleźć tutaj: http://www.sprzedawcainternetowy.pl/prow...nia-firmy/

Mam nadzieję, że moja przydługa wypowiedź komuś się przyda Smile
Odpowiedz
ta kosztowność i pracochłonność uruchomienia sklepu to jakiś mit. ostatnio pojawiło się kilka platform, na których za małe pieniądze można uruchomić sklep. ja korzystam shoplo.com i od razu mam integracje z porównywarkami, allegro itd
jeżeli rzeczywiście wierzysz, że rzeczy które robicie są fajne i mogą się sprzedać, to trzeba spróbować. inaczej nie dowiesz się.
Odpowiedz
W tym momencie jest wiele skryptów darmowych, lub płatnych z rozbudowanymi wersjami.Można również założyć na wspomnianych platformach jest tego mnóstwo, oczywiście należy przeanalizować wszelkie oferty, aby wszelkie późniejsze zmiany były możliwe, bo jeśli mamy darmowe platformy to mogą występować później problemy.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika pawel
WątkiDataOdpowiedzi
strona fotografa - opinie16.01.2013, 13:398
Zatrudnić księgową czy zlecić ?14.01.2013, 13:2731
Kokos.pl14.01.2013, 07:135
Konto dla dziecka14.01.2013, 07:112
Konto dla małżeństwa14.01.2013, 07:074

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom