• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie Jak wyszukujecie firmy reklamowe?
Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób szukacie firm zajmujących się reklamą (mam na myśli raczej coś a'la ulotki i gadżety)? Czy korzystacie z internetu czy może bardziej tradycyjna forma np: Panorama Firm?
Odpowiedz

Google, Allegro
1. Jakość
2. Termin
3. Cena
4. Opinia

I chyba to jest wszystko i najważniejsze według mnie Smile
Odpowiedz
Wybór jest mnogi.

Zbyt niska cena może świadczyć o niskiej jakości wydruku, ale niekoniecznie. Maszyny i koszt druku ma tu duże znaczenie.

Bardzo cenię sobie pomoc, gdyż projekt może nie spełniać kryteriów drukarskich i wyjść zupełnie inaczej niż na monitorze. Miło byłoby jakby firma oferowała sprawdzenie projektu. Niektórzy to robią za darmo, inni za opłatą.

Na allegro są zarówno firmy dobre, jak i partacze. Można poczytać opinie w komentarzach i wszystko jasne.

Opinie w necie mogą być nieprawdziwe, sztuczne, na allegro przy setkach komentarzy to raczej niemożliwe.
Odpowiedz
szukaj firm nowo powstałych - one zazwyczaj walczą o klienta i się starają aby było wszystko ok lub firm które są dłuższy czas na rynku i mają już wyrobioną opinie na swój temat. Pamiętaj czym więcej wiesz o firmie tym lepiej
Odpowiedz
Nowe firmy to często dość ciekawa oferta. Bardzo często po kosztach, byle złapać polecenie, dobrą opinię od klienta. Więc warto własnie w takich firmach wybierać. Sam tak robię. Przy okazji dajmy rozwinąć się nie tylko tym starym wyjadaczom na rynku, ale też nowym biznesom.
Odpowiedz
Najlepiej korzystać z firm stacjonarnych jeśli chodzi o firmy reklamowe. Jeśli reklamowe, chodzi o drukarnie drukujące reklamy typu ulotki. Mogą być przecież reklamowe z kampanią adwords, albo PR budujace wizerunek.

Z tego względu stacjonarne, bo można sprawdzić jakość druku na miejscu. Można tez pominąć koszty wysyłki.
Odpowiedz
Teraz można sprawdzać jakość wydruku także u firm internetowych. Część ma w ofercie darmowe próbki, które wysyła. Część firm reklamowych ma takie próbki za niewielką odpłatnością.

Myślę, że oszczędność na kosztach przesyłki z drukarni/firm reklamowych jest złudna. Koszty mogą być znacznie wyższe w stacjonarnych, niż w internetowych, gdzie mają nowocześniejsze maszyny, taniej drukujące oraz duży przerób, dzięki czemu schodzą z kosztów.
Odpowiedz
Internetowe firmy mają zazwyczaj niższe ceny. Jest to związane z tym, że ich działalność nie jest prowadzona w centrum miasta, ale raczej na obrzeżach i towar jest wysyłany pocztą. Natomiast idąc do firmy, zajmującej się takim wydrukiem możemy sprawdzić jakość na żywo. Musisz zdecydować sam, co wolisz. Osobiście korzystam z usług firm internetowych i na razie jestem zadowolony z jakości usług.
Pozdrawiam
Odpowiedz
To zależy jaki typ reklamy jest mi potrzebny ale główne informacje zawszę czerpie z wyszukiwarki. Chociaż zdarzyło mi się naciąć na firmę, która znalazłem online. Towar otrzymałem ale jego jakość znacznie dobiegała od przyjętych standardów i tego co można było zobaczyć na ich stronie.
Polecam: Buty robocze

Odpowiedz
Jestem w firmie,która wynajmuje powierzchnie reklamowe od wystawców (właścicieli stron i sprzedaje reklamodawcom.
Możemy w ramach tego projektu :
1.Prezentować w łatwy i innowacyjny sposób swój biznes z wykorzystaniem banerów
2.Zarabiać na sprzedaży powierzchni reklamowych (jeśli posiadamy strony o dużej oglądalności)
3.Kupować przestrzeń reklamową ,by partycypować w zyskach z ich sprzedaży reklamodawcom.
Odpowiedz
ja korzystam z usług jednej agencji reklamowej od dawna i nie widzę potrzeby, żeby poszukiwać innej Smile
Odpowiedz
Osoby zainteresowane kompleksową reklamą w internecie zapraszam na naszą stronę Wink.
Odpowiedz
Jeśli chodzi o firmy zajmujące się reklamą, to jak dotąd korzystałem jedynie z takiej, która zaprojektowała i poprowadziła mi kampanię w sieci. Nie jestem w tym na tyle biegły, żeby pchać się do tego samemu, chociaż laikiem nie jestem też. A skąd? Najlepiej z polecenia, pocztą pantoflową kogoś, kto nie spaprał roboty znajomym. Dla mnie to najlepsza wizytówka takiej firmy, a dla niej czysta korzyść, bo i ja podam namiar na nich dalej, jak ktoś będzie szukał.
Odpowiedz
Ja korzystałem z freelancera, polecam graficzkę - [email protected] . Osobiście nie polecam agencji reklamowych których w Krakowie jest mnóstwo, wezmą dużo kasy a zrobią chłam.
Odpowiedz
Ja oczywiście też korzystam z google jeżeli chodzi o wyszukanie firm zajmujących się reklamowanie. Jednak to na początek, bo później przeglądam ich realizacje i robię przesiew. Ostatnio moją uwagę zwróciła agencja reklamowa Fooz która pod tym względem wyróżnia się na plus. Chodzi mi tutaj przede wszystkim o działania graficzne, takie jak przygotowanie logotypów czy też szaty graficznej do strony internetowej. Nie ma co, trzeba trochę czasu poświęcić, by wyszukać dobrą agencję reklamową. Nie ma co brać pierwszej lepszej.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Marioo90
WątkiDataOdpowiedzi
Mini biznes.29.08.2011, 19:3411
Który pomysł zrealizowany? TU PISZCIE!29.08.2011, 19:331
Zakład fotograficzny29.08.2011, 19:3114
Pełen etat i DG ?29.08.2011, 19:282
System w sprzedawanych komputerach29.08.2011, 19:266

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom