• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 10 głosów - średnia: 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie ile zarabia kierowca kat c ?
Myślałem o zrobieniu sobie kursu prawa jazdy kat. C+E na ciężarówki jednak koszt takiego kursu wraz z świadectwem kwalifikacji dochodzi nawet do 10 tyś zł a więc naprawdę sporo pieniędzy i zastanawiam się czy to się opłaca jeśli przeciętny kierowca nie zarabia zbyt wiele? Macie jakieś autentyczne dane na ten temat?
Odpowiedz

Cześć, co do kosztów to fakt jest to bardzo droga sprawa, ale masz przecież fajną możliwość skorzystania z kursów jakie daję Ci Urząd Pracy jeśli oczywiście jesteś na tą chwilę bezrobotny, mój znajomy skorzystał z takiej opcji i zrobił prawko na tę kategorie za darmo. Cały kurs trwa długi czas , a później dodatkowo trzeba wyjeździć dodatkowo jeszcze dużo godzin, dokładnie nie pamiętam ile, zanim będzie cię ktoś mógł zatrudnić. Kolega zarabia ok 3000 zł. Więc da się na ciężarówce osiągnąć bardzo dobry dochód. Fakt jest taki że nie ma go praktycznie w domu ,więc coś za coś.
Odpowiedz
Mój brat jeździ jako kierowca na wywrotkach i zarabia +/i 4 tyś miesięcznie, zależy od zleceń jakie aktualnie ma firma, do tego czasami dostaje spore premie, no ale on zrobił kurs za dofinansowanie z urzędu pracy, tak jak kolega wyżej napisał, tyle że żeby się ubiegać o taki kurs to musiał mieć skończone 45 lat niestety.
Odpowiedz
No ja niestety mam daleko do 45 lat ;/ Orientowałem się już w Urzędzie Pracy i właśnie u mnie na tą chwilę jedyne dofinansowania są dla osób "zagrożonych wykluczeniem z rynku pracy" czyli takich +45. Dlatego jestem skazany zainwestować własne pieniądze, ale jeśli faktycznie zarabiałbym te 3-4 tyś miesięcznie to praktycznie 3 miesiące pracy i inwestycja się zwraca Smile
Odpowiedz
Mój kolega ma 25 lat więc trochę powyższy post mnie zdziwił, może jest to zależne od tego w jakim urzędzie pracy się staramy o taki kurs być może przepisy różnią się w zależności od regionu i miasta itp. Mój kolega jest również studentem, być może dlatego miał taką możliwość, najlepiej iść i zapytać w swoim urzędzie pracy, w swoim mieście gdzie aktualnie mieszkamy, lub spróbować szczęścia w jakimś innym mieście, bo chyba jest taka możliwość, warto sprawdzić wszystkie możliwości nawet dofinansowanie z jakiś innych źródeł. Koszty takiego kursu są duże więc, jeśli ktoś niema takiej kwoty, to warto zainwestować swój czas i sprawdzić wszystkie możliwości, jeśli ktoś coś wymyśli lub się dowie, to niech da znać ,sam jestem ciekawy jak to teraz wygląda.
Odpowiedz
Jeśli jesteś młody, masz pelno sił - to czemu nie ? Smile Ale pamiętaj , że to prawko też niesie za sobą koszty
Odpowiedz
Co do tirowców to zarobki są rzeczywiście dość konkretne. Nie każdy jednak nadaje się do takiej pracy. Jeśli nie lubisz kontaktów towarzyskich ta praca jest w sumie dla Ciebie Smile
Odpowiedz
1800 C i 1800 E Smile + ok 300 zł egzamin.
Później kurs na przewóz rzeczy ponad 1000 zł i na cysterny jakbyś chciał ADR Smile
I w trasę. Ale pamiętaj że to odpowiedzialna praca, zostawiasz rodzinę czasami na tydzień albo więcej...
Odpowiedz
Mam pytanie interesuję mnie jakie są zarobki kierowców zawodowych ,czy jest to opłacalny zawód .
Gdzie nabyć doświadczenie ,w jakich firmach opłaca się zatrudniać ,jak wygląda w tym momencie ten rynek pracy.
Czy jest to opłacalna praca.Trochę nazbierało mi się pytań ,ale jestem bardzo ciekawy jak to wygląda.
Odpowiedz
Witaj, mój zawód to kierowca, ale ja jestem zatrudniony w Urzędzie Gminy. Moje obowiązki to przywozić, odwozić dzieci do szkoły, oraz jeżdżę też na różne wycieczki czy delegacje autobusem gminnym. Ja ze swojej pracy jestem zadowolony, bardzo lubię jeździć autobusem, więc czuję się jak właściwy człowiek na właściwym miejscu. Jestem zatrudniony już dłużej na tym stanowisku bo jakieś 15 lat, więc nie powiem Ci Edgar jak wygląda teraz rynek pracy. Mój siostrzeniec zatrudniony był jakiś czas w firmie, która woziła ludzi do Anglii i z powrotem. Pieniądze miał bardzo dobre, ale podróże długie i męczące.
Odpowiedz
(29.01.2012, 11:38)len napisał(a):  Mój kolega ma 25 lat więc trochę powyższy post mnie zdziwił , może jest to zależne od tego w jakim urzędzie pracy się staramy o taki kurs być może przepisy różnią się w zależności od regionu i miasta itp. Mój kolega jest również studentem ,być może dlatego miał taką możliwość ,najlepiej iść i zapytać w swoim urzędzie pracy ,w swoim mieście gdzie aktualnie mieszkamy,lub spróbować szczęścia w jakimś innym mieście ,bo chyba jest taka możliwość ,warto sprawdzić wszystkie możliwości nawet dofinansowanie z jakiś innych źródeł. Koszty takiego kursu są duże więc,jeśli ktoś niema takiej kwoty ,to warto zainwestować swój czas i sprawdzić wszystkie możliwości,jeśli ktoś coś wymyśli lub się dowie ,to niech da znać ,sam jestem ciekawy.

Wiem, że temat już stary, ale może to kogoś interesuje - to, dla kogo przeznaczone są kursy, nie jest uzależnione od miasta tak po prostu, tylko od tego, jaka obrana jest strategia w PUP - są lata (albo też czasem sezony, bo to nie zawsze jest tak samo przez cały rok), gdzie stawia się większy nacisk na zapewnienie zatrudnienia osobom po 45 roku życia, a są takie okresy, kiedy częściej organizowane są kursy dla osób po studiach oraz matek po urlopie macierzyńskim, które to osoby mają problem ze znalezieniem pierwszej stałej pracy. Jedynym sposobem jest chodzić i pytać, czasem trzeba być nawet upierdliwym, wtedy może się zdarzyć, że miła pani pracująca w UP powiadomi nas telefonicznie: są już nabory, proszę przyjść się zapisać. Chyba nie można zdecydować się na kurs w innym mieście, bo warunkiem jest zwykle bycie zarejestrowanym w UP, a zarejestrować można się tylko tam, gdzie mamy zameldowanie, jeśli dobrze się orientuję.
Odpowiedz
 Podziękowali: AdamM
Dokładnie tak widać że masz dużą wiedzę na ten temat, mój znajomy się kiedyś właśnie pytał, więc przekaże mu te informacje.
Pamiętajmy zawsze należy samemu się o wszytko dopytywać Smile

kilka tematów już było tu poruszanych odnośnie zarobków kierowców

--> Zarobki Kierowców
Odpowiedz
Oj tak, zwłaszcza w urzędach ;P
Odpowiedz
(28.01.2012, 20:10)dragon napisał(a):  Myślałem o zrobieniu sobie kursu prawa jazdy kat. C+E na ciężarówki jednak koszt takiego kursu wraz z świadectwem kwalifikacji dochodzi nawet do 10 tyś zł a więc naprawdę sporo pieniędzy i zastanawiam się czy to się opłaca jeśli przeciętny kierowca nie zarabia zbyt wiele? Macie jakieś autentyczne dane na ten temat?

Mój brat jeździ na trasie Gdynia - Ukraina, jakieś miasto w centrum. Wozi żywicę, cysterna.
Jedzie 1-2 razy w miesiącu, trasa ma ponad 2 tyś km w jedną stronę, później musi wrócić do Gdyni to kolejne ok 2 tyś km i wrócić do domu czyli ok 600 km. Łącznie miesięcznie robi ok 10 tyś km jak ma dwa kursy. Jeździ firmowym tirem. Na czysto po rozliczeniu zostaje mu 3800 zł. Wcześniej zarabiał 3200 około w innej firmie. Wszystko zależy gdzie pracuje i gdzie jeździ i co wozi. Zarobki nie są stałe.
Odpowiedz
To ciekawe czasami w zależności od lokalizacji zarobki się różnią, choć zarobki z tego co widzę są na bardzo dobrym poziomie, ale praca trochę niewdzięczna
Odpowiedz
zleży jakie województwo, kolega jeździ tirem, ale nie ma go praktycznie w domu, zarabia tak ok 4000 zł, więc nie jest źle jak na nasze Polskie warunki
Odpowiedz
Średnie zarobki kierowcy tirówców w Polsce sięgają ok 2500-3500 zł w zależności co wozisz
Odpowiedz
Najlepiej zarabiają kierowcy z uprawnieniami ADR czyli uprawnienia które uprawiają przewóz materiałów niebezpiecznych, wykonanie takiej licencji to ok 6000, takie transportowanie uprawnia Cię do przewozów również za granicę a tak zarabia się nawet ponad 10000 zł
Odpowiedz
Mój znajomy zarabia od 2500,00 do 5000,00 w sezonie letnim. Niestety czasem w zimie zdarza się, że firma wysyła go na dłuższe urlopy bezpłatne, bo pracy nie ma.
Odpowiedz
Zarobki w branży transportowej stoją na bardzo przyzwoitym poziomie. Oczywiście wszystko zależy od formy rozliczania stosowanej przez pracodawcę. Najczęściej jest to pewna stała kwota (często niska) + wypłata za ilość kilometrów/zleceń. Oczywiście więcej zarabia kierowca jeżdżący na trasach międzynarodowych, często zależy to też od rodzaju przewożonych towarów. Jeśli są to materiały budowlane, to zimą raczej nie będzie zbyt wielu zleceń, w związku z czym będzie też mniej pieniędzy.
Odpowiedz
Mój znajomy jeździ tirem ( międzynarodowe trasy) i bierze tak około 4000 do 5000 PLN, niestety nie ma go za dużo w domu, coś za coś.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika dragon
WątkiDataOdpowiedzi
Podatek liniowy - czy są na to szanse?28.01.2012, 20:141