• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przez internet, czy normalnie ?
Jak duża różnica jest w wybraniu odpowiedniego dla siebie ubezpieczenia na dzień dzisiejszy ? Czy wybór ubezpieczenia przez internet jest wielkim problemem na dzień dzisiejszy ? Czy raczej niegroźną wygodą ?
Odpowiedz

Moim zdaniem najlepiej iść do oddziału. Przez internet jest pełno nieścisłości. A w oddziale Ci wytłumaczą co i jak.
Odpowiedz
A ja właśnie jestem innego zdania. Ostatnio nastawiłem się na te ubezpieczenia przez internet w Benefii. Nie lubię chodzić do oddziałów, przez internet zamawiam ubezpieczenie kiedy chcę. Na razie zakupiłem OC+ACi jeszcze pod uwagę biorę ubezpieczenie mieszkania. Moim zdaniem oferty online wiekszości ubezpieczycieli są bardzo korzystne.
Odpowiedz
Przez internet jest dużo łatwiej, szczególnie, gdy korzysta się z porównywarki ubezpieczeń. Tak byś musiał chodzić po firmach, zbierać ich oferty, a potem porównywać, a tak wchodzisz na stronę, wypełniasz krótki formularz, wysyłasz i trafiają do Ciebie tylko te oferty, które spełniają Twoje wymagania. Dużo szybciej i wygodnie, a o to właśnie chodzi.
Odpowiedz
Odnoszę wrażenie, że powyższe dwa posty służą reklamie wymienionym w nich firm Wink Ale może się mylę. Kolega powyżej napisał, że problemem jest chodzenie po firmach i zbieranie ofert. Ale pomyślmy logicznie, w jakiej miejscowości funkcjonuje jeszcze taki model ? Gdzie się nie pójdzie do dyspozycji mamy multiofertę. W jednym punkcie możemy wybierać w większości firm jakie są na rynku. Więc czy faktycznie oferty i porównywarki są takie najlepsze ? Osobiście ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć, ale z doświadczenia wiem, że często taniej znajdę ofertę w swoim punkcie w mieście, niż szukając przez internet. Dodatkowo tak jak napisała osoba wyżej, dochodzą nieścisłości których przez internet pełno :/
Odpowiedz
ja zawsze jeśli nie muszę się pojawiać w banku lub biurze osobiście to wybieram opcję internetowe bo jest szybciej, a czas to pieniądz. Z tego samego powodu korzystam z e-księgowości od Varico bo nie tracę czasu na wizyty w biurze rachunkowym...
Odpowiedz
Ubezpieczenie winno być skrojone indywidualnie pod nas. Oznacza to że musi zawierać aspekty które nam zagrażają np nad powodzie, wypadki samochodowe etc.

Odniosę się do porównywarek internetowych zestawionych z wizytą w punkcie - oczywiście, że załatwiając to osobiście możemy lepiej dobrać ofertę rozmawiając z agentem vis a vis. Warto jednak pamiętać, że w porównywarkach internetowych różnego typu zostawiamy swoje namiary kontaktowe i doradca sam oddzwoni i wszelkie ewentualne nieścisłości zostaną zweryfikowane. To też oszczędność czasu i fatygi.
Odpowiedz
Na polskim rynku ubezpieczeń wciąż dominują towarzystwa, które klientom oferują polisy tradycyjne. Kierowcy jeszcze dość ostrożnie, ale coraz chętniej decydują się na ubezpieczenia typu direct. Dlaczego? Bo te są tańsze.
Czym charakteryzuje się ubezpieczenie typu direct? W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na formę zakupu takiej polisy. Klient ma do wyboru formularz kwotacyjny lub rozmowę z konsultantem. Zarówno pierwszy, jak i drugi sposób pozwala na "podpisanie" umowy ubezpieczeniowej, która jest tak samo ważna jak ta, którą zawieramy w oddziale towarzystwa tradycyjnego. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż obie strony ponoszą taką samą odpowiedzialność za przekazywane informacje, rozmowa i wypełnienie formularza są więc wiążące.
Drugą charakterystyczną cechą ubezpieczeń direct jest to, że polisa OC i AC trafia do nas za pośrednictwem kuriera lub poczty elektronicznej. Polisę możemy wydrukować i od razu jej używać - będzie tak samo ważna i honorowana przez organa kontroli, jak ta uzyskana drogą tradycyjną.
To właśnie one składają się na to, co najważniejsze - cenę. Firmy ubezpieczeniowe sprzedające polisy direct zarabiają tyle, ile rzeczywiście kosztuje ubezpieczenie tradycyjne, natomiast do składki OC muszą doliczyć sobie jeszcze prowizje dla pośredników ubezpieczeniowych, koszty utrzymania biur i inne. Właśnie z tego względu ubezpieczenia tradycyjne są nawet 30% droższe od bezpośrednich, co łatwo zauważyć, korzystając z pierwszego lepszego kalkulatora ubezpieczeń.
Odpowiedz
W dobie komputeryzacji mnóstwo osób wybiera internet. W rożnych sytuacjach korzystam z takiej formy, i nie wydaje mi się, żeby to było coś złego. Na stronie danego funduszu można przeczytać warunki umowy a jeśli coś wydaje się niejasne można wysłać formularz kontaktowy a przedstawiciel umówi się z nami w dogodnym miejscu i czasie wyjaśniając jak dobrać ubezpieczenie do potrzeb.
Odpowiedz
Cytat:W dobie komputeryzacji mnóstwo osób wybiera internet. W rożnych sytuacjach korzystam z takiej formy, i nie wydaje mi się, żeby to było coś złego. Na stronie danego funduszu można przeczytać warunki umowy a jeśli coś wydaje się niejasne można wysłać formularz kontaktowy a przedstawiciel umówi się z nami w dogodnym miejscu i czasie wyjaśniając jak dobrać ubezpieczenie do potrzeb.

Czyli w razie nieścisłości i tak trzeba spotkać się z czy przedstawicielem Tongue
to nie lepiej od razu iść i wszystko wyjaśnić? : >
Odpowiedz
jakoś sobie nie wyobrażam aby podpisywać umowę przez internet wcześniej jej nie przeczytawszy Smile
Odpowiedz
przecież możesz ją przeczytać lub poprosić odpowiedni dział który się tym zajmuje, w zasadzie przecież zawsze otrzymujemy umowę online, dla mnie nie ma różnicy czy będzie to of czy online, na pewno dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo czasu.
Odpowiedz
A korzystał ktoś z porównywarek? Coraz więcej ich na rynku, ale nie wiem czy np. (moderacja) albo inny rankomat są wiarygodne. Może macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
Odpowiedz
Porównywarki dają ogólny zarys, ale nie można do końca na nich polegać. I tak lepiej zadzwonić do kilku oddziałów i samemu zdecydować co będzie lepsze Smile
Odpowiedz
Czy ja wiem, wszystko w zasadzie można załatwić przez internet, a jak chcemy sobie jeszcze trochę skomplikować to czemu nie można się upewnić przez telefon
Odpowiedz
Ja już drugi raz ubezpieczałem się przez Internet i nie żałuję. Jest sporo taniej i wygodniej.
Odpowiedz
Oczywiście, że taniej i wygodniej. Dokumenty dostajemy drogą mailową, więc nie ma się czym martwić. Ja coraz więcej spraw załatwiam w ten sposób. :-)
Odpowiedz
Ja do tej pory stacjonarnie wszystko załatwiałem, a kilka dni temu pierwszy raz kupiłem polisę przez internet - ubezpieczałem rower w Cuk. Sprawna forma kupowania polisy.
Odpowiedz
W dużej mierze zależy jakiego ubezpieczenia szukasz. Osobiście nie zdecydowałbym się na zakup ubezpieczenia na życie przez internet, bo uważam, że warto porozmawiać z doradcami (i to z różnych biur ubezpieczeń), porównać oferty i dopiero wtedy. Ale jeśli chodzi o jakieś mniejsze ubezpieczenia, na przykład na jednorazowe wyjazdy na narty. Jeśli chodzi o ubezpieczenia korzystam z kalkulatorów ubezpieczeń (Regulamin), ale tylko poglądowo, żeby mieć wgląd w "widełki" z kwotami z jakimi trzeba się liczyć.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika wingame
WątkiDataOdpowiedzi
Karty studenckie03.11.2011, 16:531
Spłata kart kredytowych.03.11.2011, 16:522
Złe, stare karty03.11.2011, 16:511
Dwie karty na jedno konto ?03.11.2011, 16:494
Karta dla dziecka03.11.2011, 16:496

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom