• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Promocja produktu przez katalogi w internecie?
Witam
Zastanawiam się, czy promocja nowego produktu firmowego skierowanego dla odbiorców z klasą poprzez katalogi takie jak chociażby tego typu się sprawdzi?

Czy tego typu katalogi są dobrą formą reklamy? Jak uważacie?
Odpowiedz

Klientów z klasą czy kasą? Smile
Wiele zależy od tego co to za produkt. Jeśli bardzo drogi to raczej sugeruję inne sposoby dotarcia do klienta. Dóbr luksusowych raczej nie kupuje się na zasadzie przejrzę katalog i kupię sobie coś drogiego.
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
Może się tego typu promocja sprawdzić. Ale nie ograniczajcie się jedynie dodając wpisy do katalogów tego typu. Postawcie także na promocję w innych mediach niż internet jak radio, praca, może telewizja, jeśli macie produkt naprawdę luksusowy?
Odpowiedz
Odpuść sobie katalogi. Lepsze już są fora.
Odpowiedz
Katalogi czasem mogą zaszkodzić, trzeba z tym uważać Smile Najlepiej różnicować
Odpowiedz
Katalogi dalej są skuteczne, ale tylko te wartościowe i wybrane z dobrych list, nie ilość a jakość się liczy w dzisiejszych czasach. Oraz umiejętne różnicowanie, dalej istnieją bardzo dobrze zadbane katalogi Seo, jak i katalogi firm i produktów.
Odpowiedz
Ale Wy tu mówicie o katalogach seo, a autor pytał chyba o "zwykłe" - nie ma linka, więc ciężko się domyśleć.

Według mnie większość katalogów to przeżytek. Ja przynajmniej nie znam nikogo, kto z nich korzysta.
Odpowiedz
Nie widzę linka więc nie wiem o jakie katalogi chodzi Wink
Odpowiedz
Katalogi to dobry pomysł - jeżeli tylko zawierają zdjęcia produktów. Klient ma czarno na białym napisane co i jak oraz widzi jak wygląda dany produkt, oczywiście, jeżeli jest to katalog dla ludzi z klasą, tudzież kasą Smile to musi być naprawdę dobrze graficznie zrobiony. Ja korzystałem z usług świetnej graficzki, mogę polecić, ( namiar do niej n.buldak@gmail.com), akurat ona składała mi katalog do druku, ale także zależało mi na luksusowym wyglądzie, i nie przeładowaniu elementów.
Odpowiedz
Uważam że to kiepski pomysł ;p ale to jeszcze nie znaczy że tak faktycznie jest ;p

Najlepiej sprawdzić jakimś małym kosztem aby się dowiedzieć lub porozmawiać z kimś kto to faktycznie robił.
Polecam rolety dla wszystkich z Krakowa:
http://www.roletydladomu.pl
Odpowiedz
Uważam, że promocja firmy w katalogach to fajna sprawa. Przykład fajnego katalogu jest tutaj http://artimperium.pl/ . To fajny katalog firm artsytycznych z możliwością założenia darmowego profilu.
Odpowiedz
A mnie to trochę zaciekawiło, nigdy nie szukałem produktów/usług w katalogach bo zazwyczaj wszystko daje google.
Mimo wszystko istnienie takich katalogów ma pewnie jakiś sens.
Czerpiecie informacje o produktach/usługach/firmach z takich katalogów?
Odpowiedz
Warto korzystać ale z tych dużych i nie seo bo z takich korzystają tylko roboty indeksujące. Warto dodawać natomiast do takich jak np firmy.net lub jakiegoś podobnego pokroju, takie które znają wszyscy w sieci, można też dodać do onetu, wp itp zawsze to jakaś dobra reklama.
Odpowiedz
Ja nie znam nikogo kto szuka produktów w katalogach. Czy SEO czy nie SEO to raczej realnego ruchu na stronach nigdy nie widziałem.
Odpowiedz
Można stosować katalogi jako jedną z form reklamy, aczkolwiek nie ma sensu jakoś bardzo się na tym skupiać i lepiej jest postawić na inne formy reklamowanie produktu.
Odpowiedz
Witam
Reklama i Katalogi ? proszę was. Najgorsze rozwiązanie
Odpowiedz
czemu nie, o ile katalog jest dobrze wypozycjonowany i ma sporą bazę to akurat dobre rozwiązanie. ale zastanawiam sie czy lepiej ogłaszac się w katalogu który jest super znany ale ma organiczone możliwości darmowej reklamy czy w mniejszym katalogu ale takim, który jest atrakcyjny pod względem layoutu i użyteczności. Porównywałam kilkanaści takich katalogów i - nie jestem specjalistą - zapamiętałam może ze 2 z nich , bo na prawdę fajnie wyglądały. a to przeciez wpływa na to czy uzytkownik powróci w to miejsce czy nie. sama promując swoją firmę ogłaszałam się na kilku takich katalogach ale skupiłam się na nowych inicjatywach takich mniej znanych jak np. Biznesbox.com a jak sie reklama gdzies nie sprawdza to zawsze możńa konto usunąć.
Odpowiedz
Popieram - katalogi to pozycjonowania i to coraz mniej. Jak już to takie portale ogłoszeniowe jak ten: transportchorego.pl/transport-medyczny - to ma sens. Tematyczność i realny ruch.
Odpowiedz
katalogi to miejsce, gdzie generuje się nienaturalne linki, to takie "farmy linków" - skuteczne raczej tylko w mechanicznym SEO (pozycjonowaniu). Myslę, że decyzja o promocji w katalogu zależy od oczekiwań - tzn. zadajcie sobie pytanie: "po co mi promocja w takim katalogu"?
Odpowiedz
Też jestem zdania, że to marnowanie pieniędzy. Lepiej zainwestować w coś o lepszej jakości.
Odpowiedz
Chyba szkoda czasu i pieniędzy. Nikt praktycznie na to nie wchodzi. Czasami jakiś tam ruch generują, ale to jest sprawa bardzo losowa.
www.kampanieseo.pl - skuteczna promocja Twojej firmy w internecie
Odpowiedz
Opłaca się jeszcze umieszczać tylko w wyselekcjonowanych katalogach o dobrej wartości Smile ale większość i tak czytają tylko boty wyszukiwarek. Jeśli chodzi o jakaś reklamę to osobiście mogę zarekomendować efirmy.net lub inne jeszcze bardzo popularne katalogi branżowe.
Odpowiedz
Rzeczywiście. Trzeba patrzeć na Mozrank, ale pamiętajcie, żeby robić w miarę unikalne opisyWink
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika missy
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom