• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projektowanie grafiki i www - Umowa o dzieło czy DG?
Od jakiegoś czasu, a dokładnie kiedy skończyłem szkołę zajmuję się projektowaniem grafiki oraz serwisów www. Chciałbym swoje usługi sprzedawać przez internet np. Allegro. Najbardziej odpowiednią opcją dla mnie byłaby umowa o dzieło, nie wiem natomiast jakie warunki należy spełnić aby móc pracować w ten sposób i czego nie należy robić aby świadczone przeze mnie usługi nie podchodziły pod działalność gospodarczą.Confused
Odpowiedz

Działalnością gospodarczą jest każda działalność usługowa prowadzona zarobkowo w sposób zorganizowany i ciągły. W Pana przypadku mamy do czynienia z taką właśnie działalnością.
Odpowiedz
Ludu, ale przecież może chłopak wystawiać rachunek uproszczony. Nie trzeba mieć firmy, tylko piszesz, że nie posiadasz firmy i wystawiasz jedynie rachunek uproszczony. Przecież on nawet na ZUS i podatki nie zarobiłby. Sam kiedyś korzystałem z tej formy, gdy zaczynałem swoją przygotę z branżą IT.
Odpowiedz
na poczatek zacznij od umowy jak bedzie tego wiecej otworzysz DG
Odpowiedz
Moim zdaniem jak będzie sprzedawał to podejdzie to pod działalność gospodarczą. Jeżeli napisze, że nie prowadzi firmy, mogą się doczepić.
Odpowiedz
Zależy co jaki czas masz te zlecenia jeśli tylko sobie w ten sposób dorabiasz to wystawisz rachunek tak jak pisał to majkol, głownie chodzi o to czy to jest działalność ciągła i czy masz systematyczny zysk z tego co miesiąc.
Odpowiedz
Dokładnie, wszystko zależy co ile masz zlecenie no ale raczej pójdzie to pod działalność gospodarczą.
Odpowiedz
Na początek lepiej wybrać umowę o dzieło, później, mając portfolio i stałych klientów można pomyśleć o założeniu własnej firmy.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Marioo90
WątkiDataOdpowiedzi
Mini biznes.29.08.2011, 19:3411
Który pomysł zrealizowany? TU PISZCIE!29.08.2011, 19:331
Zakład fotograficzny29.08.2011, 19:3114
Pełen etat i DG ?29.08.2011, 19:282
System w sprzedawanych komputerach29.08.2011, 19:266

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom