• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca za granicą - gdzie ?
Który kraj na dzień dzisiejszy jest atrakcyjny do pracy dla Polaków ? Według mnie, jest to jak najbardziej Holandia, która trzyma się jak najbardziej dobrze, pomimo wielu przewrotów na gospodarce światowej. Holandia to kraj, bardzo dobrze przygotowany pod wieloma względami, gdzie pracę nawet dziś można znaleźć chcąc to zrobić. Choć polecam szukać pracy dopiero na miejscu.
Odpowiedz

Jeśli za granica to zbiór na plantacjach np jabłka, ogórki. Zyski za 2-3 miesiące to jakieś 10-11 tyś złotych. Jeżdżę co wakacje z rodziną, naprawdę sporo można zarobić, ale praca ciężka. Troszkę wyzysk ale dla Nas polaków to duża kasa za taką prace.
Odpowiedz
Popularna jest chyba dalej Anglia, patrząc na liczbę polaków, którzy tam nadal przebywają. Z tego co się orientuje, to nie jest teraz ogólnie za kolorowo nawet w Anglii, zresztą wiadomo nie od dziś, że Polak za granicą jest wykorzystywany. Można by też pomyśleć o wyjeździe do Niemiec. Tak jak piszecie ludzie generalnie dorabiają sobie za granicą sezonowo, wyjeżdżają na zbiory żeby po prostu dorobić trochę. Ja też byłam na takich zbiorach, dokładniej mówiąc zajmowałam się zbieraniem pieczarek w halach. Praca dosyć ciężka bo cały czas na nogach, od rana do wieczora, wolnego na miesiąc to może było 2 dni, ale w sumie można zarobić lepiej niż pracować za najniższą krajową w Polsce przez pół roku.
Odpowiedz
Myślę podobnie jak wingame. Holandia jest bardzo przyjazna dla Polaków, pracy tam raczej nie brakuje, wiem, że bardzo dużo jest pracy sezonowej i dobrze płatnej. Kraj sam w sobie jest nastawiony na ludzi z zewnątrz. Mam koleżankę, która co jakiś czas, wyjeżdża właśnie do Holandii, konkretnie do sadzonek. Praca polega na wsadzeniu sadzonki do przygotowanej już doniczki z ziemią. Bardzo dobre warunki pracy, lokum dla każdego i pieniądze też nie małe. Bardzo sobie chwali pracę tam i woli wyjechać raz na pół roku i zarobić konkretne pieniądze, niż w Polsce iść za minimalną krajową i być totalnie wykorzystywaną i pewnie nie tylko ona Smile
Odpowiedz
A nie uważacie, że zanim zdecydujecie się wyjechać do pracy za granicę, to warto by było jednak poszukać tej pracy w jakichś większych miastach? Przecież jeśli przykładowo ktoś mieszka w Lublinie to bliżej mu będzie do Warszawy niż do Londynu. Po co jechać za granice i nabijać komuś kabse, jak można znaleźć prace w kraju i budować dobrobyt u nas? To tak apropo tego, bo wydaje mi się, że u nas jest ogólne nastawienie od razu własnie na zagranice i wyjazd z Polski. Rzadko ktoś decyduje się najpierw spróbować szczęścia w jakimś większym mieście, gdzie pracy jest więcej i zarobki też nie takie złe.
Odpowiedz
Uważam że Austria. Byłem 2 miesiące na zbiorach dyni i cukinii. Na czysto przywiozłem do domu 8300. Około 2500 wydałem nam, wszystko liczę teraz na pln bo tam wypłacają w euro. Trzeba dobrze trafić w Polsce w kantorze, żeby był dobry kurs walut. Korzystny dla Nas. I nie wiem dlaczego ale monet nie chcą wymieniać.
Odpowiedz
W wakacje się odpoczywa a nie pracuje Smile Polecam wykupić tanie loty do Chorwacji i nieco poleniuchować Smile
Odpowiedz
tylko, ze wakacje są dla dzieci Wink a dorośli to co najwyżej mogą sobie na urlop pojechać
Odpowiedz
Ja polecam pracę jako opiekunka osób starszych. Pensja na poziomie 1400 EURO.

Praca nie jest aż tak ciężka, a jak trafi Ci się miła osoba do opieki to nawet ekstra coś dostaniesz do pensji.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika wingame
WątkiDataOdpowiedzi
Karty studenckie03.11.2011, 16:531
Spłata kart kredytowych.03.11.2011, 16:522
Złe, stare karty03.11.2011, 16:511
Dwie karty na jedno konto ?03.11.2011, 16:494
Karta dla dziecka03.11.2011, 16:496

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom