• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca dorywcza
Jaka praca dorywcza na dzień dzisiejszy jest najlepsza dla osób młodych ?
Odpowiedz

Myślę, że dla osób młodych jest dużo różnych możliwości tak zwanego dorobienia sobie. Dla kobiet, to co przyszło mi w pierwszej chwili do głowy, to rozprowadzanie różnych kosmetyków. Może jeszcze trzeba by się zastanowić, gdzie dana osoba chciałaby pracować dorywczo, bo w dzisiejszych czasach to może być też z powodzeniem jakaś praca w internecie. A tak ogólnie to można dorobić w kinie, z tego co wiem to nie trzeba mieć jakiegoś specjalnego wykształcenia, w centrum handlowym na kasie, można pracować w jakimś barze szybkiej obsługi czy rozwozić pizze. Fajnym pomysłem jest też prowadzenie bloga i np zarabiania z reklam, oczywiście blog musi być bardzo popularny żeby to wypaliło, tak mi się przynajmniej wydaje. Sposobów jest dużo, trzeba tylko chcieć, a na pewno można z powodzeniem dorobić.
Odpowiedz
Najlepiej to chyba sezonowo na jakieś zbiory wyjechać, a jeśli mowa o kraju, to teraz z tego co widzę do pracy dorywczej najwięcej chcą osób ze statutem studenta. Taki młody to chyba też ma większe szanse na tą pracę dorywczą, niż np. ktoś po 50-tce czy na emeryturze i chce sobie coś tam dorobić. Dobrze płatna praca dorywcza to np śpiewanie, granie w zespole weselnym oczywiście jak ktoś ma talent Wink wodzirej, jakiś konferansjer to fajne fuchy, ale predyspozycje do tego mieć trzeba. Chyba najczęściej oferowane jest też sprzątanie, tego raczej nigdzie nie brakuje, albo tak jak piszecie rozwożenie jedzenia na wynos. A dla starszych babeczek to nawet widziałam ogłoszenie o szydełkowaniu Smile
Odpowiedz
Najlepszy do dorobienia jest sezon letni, gdzie nie gdzie na szybach lokali wiszą ogłoszenia " Poszukuje ..." w których poszukuje się tak jak Iwona wspomniała ludzi do pomocy, czy to przy sprzątaniu, czy obsłudze imprezy.
Kwestia jeszcze w jakim mieście mieszkamy. W tych dużych typu Warszawa Kraków to takich ofert jest mnóstwo. gorzej z wioskami i małymi miasteczkami.
Z tego co kojarzę to w lecie potrzebują ludzi do rozwożenia pizzy Wink
No i nie zapominajmy o sezonie owocowym Wink W mojej miejscowości szukają co roku ludzi do zbierania truskawek czy jabłek. Kilka dniówek i można dorobić. Czy znacie jeszcze jakieś inne ciekawe sposoby ?
Odpowiedz
Praca każda jest dobra jeśli tylko przynosi młodym satysfakcję i forsę,a wybór jest spory,jest w czym wybierać.
Odpowiedz
Wszystko zależy od osobistych predyspozycji, dla kogoś najlepszą pracą dorywczą może być opieka nad dziećmi, a ktoś inny może się do tego zupełnie nie nadawać, ale np. sprawdza się w roli promotora produktów spożywczych w hipermarkecie ;-) Możliwości jest naprawdę wiele, często firmy chętniej zatrudniają osoby uczące się niż absolwentów, bo za uczniów i studentów nie muszą płacić, w związku z tym w wielu miejscach pracy można spotkać się z elastycznym grafikiem dopasowanym do toku nauki Smile
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika wingame
WątkiDataOdpowiedzi
Karty studenckie03.11.2011, 16:531
Spłata kart kredytowych.03.11.2011, 16:522
Złe, stare karty03.11.2011, 16:511
Dwie karty na jedno konto ?03.11.2011, 16:494
Karta dla dziecka03.11.2011, 16:496

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom