• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pożyczki przez internet
Co sądzicie o pożyczkach przez internet?

Wiele osób tak pożycza, lecz masa to oszuści, którzy nie spłacają swoich zobowiązań....
Odpowiedz

Uważam, że takie transakcje powinno się przeprowadzać np. poprzez Allegro - mniejsza szansa na to, że zostaniemy przez kogoś oszukani. Jednak jeśli takiej osoby nie znamy - lepiej jej nie pożyczać Smile
Odpowiedz
No i właśnie przed chwilą pożyczyłem gościowi 100 złotych Wink Ma mi oddać w środę 150 zł, zobaczmy co z tego wyniknie.
Odpowiedz
Gościowi? Znasz jakieś chociaż jego dane? Imię? Nazwisko? Bo coś patrzę, że pożyczyłeś kasę "w ciemno" osobie, której w ogóle nie znasz... na moje oko, jest to oszust. Ale mogę się oczywiście mylić.
Odpowiedz
Ja także pożyczyłem 200 złotych kolejna raz temu samemu gościowi. Pierwszy raz pożyczyłem mu 350 zł, oddał w terminie 502 złote Wink

Teraz znowu mu pożyczyłem 200 zł. bo wiem, że jest on zaufanym kontrahentem Wink

Odpowiedz
No dobra, dzięki temu tematowi napisał jakiś kolega do mnie i zapytał z prośbą o pożyczkę 50 zł. Odda niby 20% więcej... mam kasę, więc pożyczyłem, jednak nie wiem co z tego wyniknie. Wink
Odpowiedz
Do mnie pisano w sprawie pożyczki i się nie zgodziłem. Mam jedną zasadę - nie pożyczam osobom przez internet NIC, dosłownie NIC Smile Jestem mało ufny Wink
Odpowiedz
Ale w jaki sposób ludzie do Was piszą w sprawie pożyczki? Dla mnie to jest troche dziwne więc proszę wytłumaczcie mi. Piszą z jakiejś szanowanej strony, czy prywatnie na e-mail?
Odpowiedz
Może o kokosie mowa? czy czyms tego typu? social leading?
Odpowiedz
Jeżeli o społecznościówkach mowa, a wygląda na to że tak, to jest to bardzo fajna i ciekawa opcja. Wcale nie tak ryzykowna jak by sie wydawało. Np, na kokosie ładnie zweryfikowani są pożyczkobiorcy
Odpowiedz
Zbyt dużo z tym zabawy, jak masz duży kapitał to wiele nie zyskasz, odestki może i super... ale musisz brać poprawkę na to że nie zawszę znajdziesz klienta któremu zechcesz pożyczyć kase.
Odpowiedz
Ale nikt nie powiedział jaki jest kapitałSmile A inwestując 5000zł można sobie ladnie dorobić.
Odpowiedz
Kiedyś był taki serwis - kokos, dalej chyba jest... Wiąze nas regulamin na stronie, ale co jeśli trafi się na kogoś sprytniejszego od nas... Duże ryzyko
Odpowiedz
Ja bym się obawiał oszustów i dlatego nie pożyczam i nie polecam, różnie to jest.
Odpowiedz
(11.09.2011, 21:21)spanieno napisał(a):  Co sądzicie o pożyczkach przez internet?

Internet to dobra alternatywa dla stacjonarnych firm, które udzielają pożyczek. Można szybko otrzymać pieniądze w dość korzystnych warunkach, oczywiście jeśli chodzi o małe kwoty, kilkaset złotych, max z 1500. Tu jest np. strona, która oferuje tego typu pożyczki - Nie chodzi mi tutaj o pożyczanie między sobą, czyli pożyczki społecznościowe.
Odpowiedz
A dlaczego tylko małe kwoty? Są firmy, które poprzez Internet pożyczają naprawdę konkretne pieniądze. Na przykład na proficredit.pl można pożyczyć do 10 tysięcy złotych. W dodatku nie jest to nawet typowa chwilówka, bo okres kredytowania wynosi do 4 lat, czyli w swoim kształcie taka pożyczka przypomina już duży bankowy kredyt gotówkowy.
Odpowiedz
Ja byłabym ostrożna we wszystkich tego typu kredytach, prawda jest taka, że lepiej omijać je szerokim łukiem.
Odpowiedz
Co dalej z pożyczkami społecznościowymi w Polsce?
Wydawałoby się, że w ciągu kilku lat od startu pierwszego tego typu przedsięwzięcia (Kokos.pl należący do Blue Media SA) branża powinna okrzepnąć, ustabilizować się. Tymczasem na liście działających w Polsce platform ciągle zachodzą zmiany ? jedni konkurenci przychodzą, inni znikają z pola widzenia. Czy świadczy to o porażce samej idei czy wręcz przeciwnie ? o niewykorzystanym wciąż potencjale?
Okazją do zastanowienia się nad tym zagadnieniem była konferencja ?Inwestuj nowocześnie. Social lending w Polsce? zorganizowana w maju przez serwisy Pozycz.pl, Sekrata.pl i Zakra.pl. Już sam fakt współpracy rynkowych konkurentów świadczy o tym, że coś się zmienia. Portale pożyczkowe zaczynają się do siebie zbliżać. Korzystają z tych samych narzędzi, instytucji wspomagających weryfikację użytkowników, a nawet współdzielą dość wąską grupę aktywnych inwestorów. Nadszedł chyba czas na wspólne działania, które mogłyby poszerzyć rynek.
To właśnie niedobór rzetelnych pożyczkobiorców jest największym problemem, z którym zmagają się platformy pożyczkowe w Polsce. W pewnej mierze jest to wynik niskiej świadomości społecznej. Potencjalni pożyczkobiorcy albo nie wiedzą nic o internetowych serwisach albo wybierają bardziej narzucające się rozwiązania, jak choćby oferty firm pożyczkowych reklamujących się na niemal każdej latarni. Nie da się także ukryć, że pożyczanie w internecie to rozwiązanie raczej dla cierpliwych, powoli budujących swoją kredytową wiarygodność.
Jednym z możliwych rozwiązań jest sięgnięcie po dystrybucję stacjonarną ? Kokos.pl będzie wkrótce sprzedawał pożyczki poprzez pośrednika finansowego. Inna droga to uproszczenie procedur i przyspieszenie procesu udzielania pożyczek. Zaanonsowana na konferencji karta MasterCard PayPass Zakry.pl (pre-paid obsługiwany przez Getin Noble Bank) ma być właśnie narzędziem umożliwiającym skrócenie drogi do pożyczanych pieniędzy.
W wypowiedziach uczestników pojawiły się także stary jak samo pożyczanie wątek ryzyka. Nie da się zaprzeczyć, że w ciągu 3 lat social lending w Polsce zrobił pod tym względem ogromny krok naprzód. Współpraca z BIG-ami przynosi efekty, rozbudowywane są procedury weryfikacji danych osobowych i finansowych, ale powstają także ?oddolne? rozwiązania, jak chociażby Zestaw Narzędzi Pożyczkodawcy pozwalający m.in. śledzić powiązania pomiędzy użytkownikami serwisów pożyczkowych, czy CEDR, rejestr niesolidnych dłużników na portalach social lending. Nieuczciwych pożyczkobiorców nie da się zupełnie wyeliminować z rynku, ale każdy mechanizm ograniczający ryzyko pożyczania będzie na pewno mile widziany, zwłaszcza przez inwestorów.
Szczególnym problemem rynków pożyczkowych są ?kominiarze? budujący piramidy długów, pożyczający na spłaty innych zobowiązań. Osoby takie przemieszczają się pomiędzy poszczególnymi rynkami i z reguły stanowią znaczny odsetek klienteli nowopowstających platform. Na konferencji zwrócono uwagę na fakt, że są oni istotnym zagrożeniem, zwłaszcza dla początkujących pożyczkodawców, którzy mogą zrazić się do samej idei bezpośrednich pożyczek. Jednak obecność ?kominiarzy? pozwala także, paradoksalnie, nabierać rozpędu nowym serwisom wchodzącym na rynek.
Odpowiedz
Każda decyzja, która dotyczy finansów nie powinna być pochopna, dlatego warto wszystko porównać i dopiero wtedy wybrać. Do tego celu polecam portal (Reulamin) który dobrze się sprawdza jako porównywarka ofert tego typu.
Odpowiedz
W sumie jest to dosyć wygodna sprawa, a w domu można spokojnie i bez stresu przeczytać wszystkie warunki pożyczki. Problem pewnie jest z zadawaniem pytań, ale to i tak zawsze jakieś korzyściSmile
Odpowiedz
Ja bym nie zdecydował się na taką internetową pożyczkę.
Odpowiedz
Jak już bym miał brać jakąś szybką pożyczkę to zdecydowałbym się na Vivusa dużo pozytywnych opinii na ich temat słyszałem i jeden znajomy brał tam kilka stówek, pierwsza pożyczka jest za 0 zł więc nic oddajemy tyle samo co pożyczyliśmy więcej na ten temat czytałem przez forumowe centrum finansowe http://banki.finansefakty.pl/vivus/
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika spanieno
WątkiDataOdpowiedzi
Tendencja cen nieruchomości z Polsce11.09.2011, 21:1816

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom