• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomysł na biznes
Witam.Mam trochę gotówki odłożone,ma ktoś jakiś pomysł na biznes.Ewentualnie potrzebny jakiś wspólnik,co ma jakiś pomysł
Odpowiedz

i co nikt zadnego planu nie ma
Odpowiedz
Masz na tym forum kilkadziesiąt tematów odnośnie pomysłu na biznes i co najmniej kilkaset postów...
Wzory rezygnacji i instrukcje jak złożyć skuteczne wypowiedzenie umowy OC u Twojego ubezpieczyciela!
Odpowiedz
Za mało informacji podałeś, nikt nie jest wróżką Smile ile masz funduszy, gdzie mieszkasz, co potrafisz, jakie są Twoje zainteresowania itp, nie dziwne że nikt nie opowiedział, postaraj się bardziej.
Odpowiedz
Dokładnie - podaj więcej informacji, to może coś pomożemy Smile
Odpowiedz
Kup 10 lokali i zarabiaj na wynajmie.

Otwórz restaurację, itp.

Nie ma super pomysłu na biznes - jest tylko ciężka praca i dążenie do celu.
Odpowiedz
 Podziękowali: Moderator
Zgadza się, po pierwsze - za mało informacji, po drugie - na forum jest mnóstwo pomysłów, może tam poszukaj? Jeśli już na wstępie nie chce Ci się spędzić trochę czasu na zbieraniu informacji, to może sobie lepiej odpuść Wink
Odpowiedz
I tak będziesz teraz te wszystkie propozycje współpracy z Tobą? Nie ma ani kwoty jaką możesz zainwestować? branży? Zero info.
Odpowiedz
(05.05.2015, 13:06)arek14051978 napisał(a):  Witam.Mam trochę gotówki odłożone,ma ktoś jakiś pomysł na biznes.Ewentualnie potrzebny jakiś wspólnik,co ma jakiś pomysł

Trochę gotówki to znaczy ile?
Odpowiedz
Sądzę, że jeśli ktoś ma dobry pomysł na biznes, to osobie postronnej go nie zdradzi.
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
Odpowiedz
W dzisiejszych czasach gotówka to trochę za mało, żeby prowadzić biznes. Owszem, to dobry początek, ale rozwijanie firmy to już inna sprawa. Myślę, że biznes musi być związany z tym, co wiesz, umiesz, w czym się orientujesz. Inaczej stracisz do tego serce.
Odpowiedz
Witam,
Ja ostatnio natknęłam się na stronę http://www.make-cash.pl i słyszałam,że można dzięki niej trochę zarobić. ma ktoś jakieś doświadczenia z nią?
Odpowiedz
Fajne forum z olbrzymią ilością wiedzy jak zarabiać przez internet oraz miłą atmosferą Smile Mogę śmiało polecić.
Odpowiedz
Przede wszystkim pomyśl co lubisz i staraj się w tej branży rozwinąć swój biznes. Chcesz sam założyć biznes to wymyśl pomysł, nikt nie powinien tego robić za Ciebie. Pozdrawiam i powodzenia Wink
Odpowiedz
Biznes zależy od miejsca prowadzenia i konkurencji. Nie otworzysz sklepu ze spożywką pod marketem.
Odpowiedz
(05.05.2015, 13:06)arek14051978 napisał(a):  Witam.Mam trochę gotówki odłożone,ma ktoś jakiś pomysł na biznes.Ewentualnie potrzebny jakiś wspólnik,co ma jakiś pomysł

M.in. dla takich osób stworzony został serwis dobrepomyslynabiznes.pl. Zamieszczone w nim artykuły ujęte są od strony praktycznej (m.in. koszty rozpoczęcia, potencjalne przychody). Na różnych forach wiele jest postów jak powyższy, więc jestem przekonany, że te osoby więcej wiedzy zaczerpną ze wspomnianego serwisu niż z forów.
Odpowiedz
W dzisiejszych czasach w ogóle trudno się przebić. Jeżeli miałbym zakładać biznes, to pomyślałbym nad jakimś technicznym, opłacalnym.
Odpowiedz
Masz coś konkretnego na myśli? Bardzo chętnie posłucham co masz do powiedzenia.
Odpowiedz
Hm postawiłbym na budowlankę tak na prawdę, bo tak się składa, że ludzie budować się zawsze będą. Ewentualnie coś z nowinkami technicznymi.
Odpowiedz
A coś takiego, jak np. Żabka? Bierzesz ich logo, produkty, w zamian oni dają pomysł na biznes. Może coś w tym kierunku?
Odpowiedz
Żabka swoją drogą to też dobry pomysł, ale weźmy pod uwagę to, że trzeba mieć wkład własny oraz dużo samozaparcia, żeby wytrwać w tym biznesie.
Odpowiedz
Wytrwanie w tym biznesie to nic. Mój znajomy prowadzi swoją Żabkę i co prawda dostaje bazę dostawców itd, ale non stop go okradają. Odnosząc się do wcześniejszej wypowiedzi. Też bym postawił na budowlankę, bo Polska dostaje jeszcze sporo kasy z UE na rewitalizacje i przebudowy. Jak ktoś jest obrotny i się potrafi wkręcić w przetarg lub po prostu wywalczy sobie podwykonawstwo to może mu się to naprawdę opłacać. Ja generalnie jestem z Łodzi i u nas się bardzo logistyka rozwija. Generalnie wiele firm sprowadza centrale do centrum Polski, bo z Łodzi mają w każde miejsce w kraju tyle samo kilometrów. Mój znajomy kupił sobie nawet ziemię pod Łodzią i postawił na niej magazyn wysokiego składu, który teraz jest wynajmowany przez firmę, która sprzedaje coś takiego: http://www.riwalpoland.pl. Nawet duże firmy decydują się na wynajem takich powierzchni. Szczerze mówiąc, jak tak od niego słucham co i jak, to sam się zastanawiam nad tym, czy by nie kupić jakiejś ziemi i nie wybudować jakiejś hali. Wiadomo, trzeba zainwestować, ale prawda jest taka, że praktycznie w każdy biznes trzeba coś zainwestować. Czy to pieniądze, czy czas.
Odpowiedz
Ale kto go okrada? Możesz jakoś bardziej rozwinąć temat? Bo jeżeli ludzie, to po prostu należy zainwestować w dobry monitoring.
Odpowiedz
Pomysł na biznes to jedno, trzeba go jeszcze umieć wprowadzić w życie, sprostać przeciwnościom oraz dążyć do rozwoju i tego, by wybić się na rynku. Często ludzie decydują się za założenie biznesu z zakresu rynku spożywczego, a to łatwe nie jest. Pomysł dobry, ale trzeba pamiętać o dużej konkurencyjności, dlatego trzeba też ciągle inwestować na przykład w takie maszyny: http://zfm-online.com/oferta/mieszalka-p...lopatkowa/. Wszystko oczywiście zależy odgałęzi spożywczej, ale przy produkcji takie rzeczy są ważne i trzeba umieć mądrze inwestować.
Odpowiedz
Wybicie się na rynku na pewno nie jest łatwe. Bądź co bądź, z tego co wiem, wiele osób stawia obecnie na start-up. Dlatego też myślę sobie, że każdy, kto upatruje przyszłych zysków w takiej opcji, powinien zapoznać się z artykułem na blogu Chcę na Wczoraj http://chcenawczoraj.pl/post/5-najczests...py-upadaja - dotyczącym głównych przyczyn upadku start-upów, a prowadzonym przez Bloomnet. Agencja ta jest ekspertem chociażby w zakresie komunikacji w sieci, w związku z czym w treściach publikowanych na ich blogu, znajdziemy wiele cennych i trafnych informacji, jak również porad.
Odpowiedz
Trzeba przede wszystkim znaleźć własną niszę na rynku. Co z tego, że będziemy mieli nawet bardzo dobry pomysł na biznes, jeżeli trafimy na opór ze strony silnej konkurencji. Dlatego też warto zastanowić się jakie usługi w naszej okolicy nie są jeszcze świadczone, a istnieje potrzeba na ich dostarczanie. Dobrym pomysłem jest przeprowadzenie w tym celu szybkiego badania ankietowego na mieszkańcach - chociażby rozdając papierowe ankiety na mieście.
Portal Statystyka od A do Z - wiedza w pigułce - przystępnie wyjaśnione definicje, wzory oraz kalkulatory.

http://www.badania-satysfakcji-pracownikow.pl/
Odpowiedz
No właśnie ja chyba wchodzę na giełdę w eurodolar będę inwestował bo jednak takie coś mi się przydaje.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika arek14051978
WątkiDataOdpowiedzi