• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomysł na biznes Suszarnia grzybów - dobry pomysł na biznes
Wpadł mi niedawno pewien pomysł na biznes polegający na suszeniu grzybów i ich sprzedawaniu. W mojej okolicy jest sporo lasów i również sporo grzybiarzy amatorów. Mógłbym od nich odkupywać grzyby, potem je suszyć i sprzedawać. Nie wiem tylko jakie trzeba spełnić wymagania co do sanepidu, czy ktoś będzie sprawdzał jakie grzyby zasuszam ?
www.zpci.pl - szkolenia informatyczne
Odpowiedz

Z tego co się orientuje to musisz zdać egzaminy na profesjonalnego grzybiarza. Nie wiem jak one się nazywają ale jest kilka etapów, gdy osiągniesz ten najwyższy to możesz otwierać tego typu biznes. Musisz mieć jakiś papierek potwierdzający, że znasz się na grzybach i kogoś nie potrujesz Smile
Odpowiedz
 Podziękowali: wendaboj
Dzięki za odpowiedź. Właśnie wiedziałem, że musi coś być co potwierdzi znajomość grzybów. Pierwsza lepsza osoba nie może odpowiadać za produkt wprowadzony na rynek do jedzenia. Poszukam zaraz czegoś więcej na ten temat.
www.zpci.pl - szkolenia informatyczne
Odpowiedz
Czyli wszystko jasne, najpierw musisz zdobyć odpowiedni dokument potwierdzający Twoją wiedzę w tym zakresie.Zawsze możesz poszukać odpowiednią osobę i ją zatrudnić.
Odpowiedz
Proszę, tu są wszystkie informacje w tym temacie Smile
http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-03-21-178
Odpowiedz
Znam bardzo dobry esklep w który właśnie zajmuje się sprzedażą leśnych przysmaków. Są tam także suszone i marynowane grzybki które czasami kupuję.
Odpowiedz
przeczytaj to rozporządzenie - tam masz rzeczywiście wszystkie potrzebne informacje. musisz przejść kursy i zdobyć atesty. ale jeśli od lat zajmujesz się grzybobraniem i masz kontakt z grzybami nie powinien być to dla Ciebie problem.
Odpowiedz
Jednak taki biznes zapewne nie będzie Twoim głownym dochodem raczej traktuj to jako dodatkowy zarobek sezonowy. Chyba że bedziesz miał spore zapasy na zimę
Odpowiedz
Nie wiem czy suszarnia grzybów to teraz taki świetny pomysł. Ludzie suszą grzyby w warunkach domowych, często na własnych kaloryferach. Elektryczne suszarki też nie są teraz tak drogie i wiele osób je posiada.
Odpowiedz
Lisica masz rację, ale z drugiej strony są takie regiony w Polsce, które nie mają za bardzo warunków do grzybobrania i sprowadzają grzyby już ususzone z innych regionów, może taka działalność na większą skalę się opłaci
Odpowiedz
Też suszę w domu a ostatnio suszarki do grzybów stały się tańsze.

trudny biznes według mnie, duże pomieszczenia + transport, taki biznes to już na dużą skalę zapewne opłacalny
Odpowiedz
Suszarnia grzybów to nie koniecznie biznes sezonowy, przecież w sklepach są też suszone pieczarki, a też już można suszyć nie tylko w sezonie jesiennym.
Odpowiedz
Myślę, że jest to dobry pomysł,ale jedynie jako dodatek do prowadzonej już działalności np. w branży agroturystycznej lub produkcji ekologicznej żywności. Grzyby są cenionym i popularnym towarem w Polsce, wystarczy spojrzeć na tłumy grzybiarzy przemierzających polskie lasy od późnego lata.
Odpowiedz
A ja bym pomyślała o suszarni grzybów w połączeniu z suszarnią ziół. Z tego co wiem to jest to całkiem opłacalne z tym, że trzeba chyba ukończyć kurs zielarski(chyba). Warto by też było nawiązać kontakt z okolicznymi zbieraczami. Można też przecież suszyć warzywa i owoce Taka suszarnia miałaby zapewnione zajęcie dłużej niż trwa sezon na grzyby.
Odpowiedz
Na pewno warto pomyśleć, co można jeszcze suszyć oprócz grzybów. Do grzybów i ziół dodałbym jeszcze owoce. Można z nich później samodzielnie tworzyć mieszanki musli. Otwarta pozostaje jeszcze kwestia zbytu na nasze suszone produkty. Przepisy prawa z pewnością regulują również tę dziedzinę.
Odpowiedz
Też uważam, że same grzyby to może być za mało. Tym bardziej, że to raczej praca sezonowa
Odpowiedz
Moim zdaniem to pozbawione sensu - grzyby są w Polsce przez 2-3 miesiące w roku.
Poza tym - http://techfresh.pl/suszarka-do-grzybow-...ow-wybrac/
Sprzęty do tego są bardzo tanie, ludziom raczej średnio się będzie opłacalo płacić za suszenie.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika wendaboj
WątkiDataOdpowiedzi
Likwidacja monet 1 groszowych16.01.2013, 20:4912
Testy jako nabór, po co ?16.01.2013, 20:455
Program do przeszukiwania sieci10.01.2013, 18:393
Kupowanie na ebay10.01.2013, 18:353
Jak napisać biznesplan ?10.01.2013, 18:3141