• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 13 głosów - średnia: 3.31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomysł na biznes Pralnia jak w filmach - czy ten biznes ma szanse w Polsce
Mam pomysł na biznes. Chodzi mianowicie o takie pralnie jak można zobaczyć na filmach z USA lub UK. Myślicie, że coś takiego mogłoby wypalić?
Odpowiedz

myślę, że rynek jest przesycony różnego rodzaju pralniami.. Zresztą teraz każdego jest stać na pralkę..
Odpowiedz
to prawda, pralki są teraz coraz tańsze i mało kto korzystałby z takich pralni
Odpowiedz
Rynek ciężki ale jakieś nietypowe usługi w dobrej lokalizacji mogły by wypalić.
Odpowiedz
W Polsce nie ma kultury prania poza domem, więc myślę, że ciężka sprawa. W UK czy USA ludzie tak robią od wielu wielu lat. A dla Polaków taki koncept mam wrażenie, że będzie niezrozumiały i nie pójdzie. No chyba, że gdzieś koło akademika. Ale z drugiej strony- czy student wyda kasę na taki "luksus'? Wink
Odpowiedz
Jasne ze tak robią w Usa i Anglii, i w wielu innych państwach zachodnich, wręcz w tym momencie jest taki trend że ludzie spotykają się w pralniach połączonych z kafejkami internetowymi Smile takie miejsce na pogaduchy , myślę że fajna sprawa, w trakcie prania można pogadać posiedzieć na necie poznać nowe osoby. Czy w Polsce by się to przyjęło? hmm w dużych miastach w centrach myślę że był by to pomysł, choć trochę ryzykowny Smile
Odpowiedz
Wydaje mi się, że w Polsce ludzie są na tyle przyzwyczajeni do konieczności posiadania własnych pralek, że pomysł może nie wypalić. Nie jestem jednak pewna, jak wyglądałoby to w dużych miastach, jak Warszawa, Karków, Poznań itd., gdzie jest mnóstwo studentów. Zorientuj się, czy akademiki mają tam swoje pralnie i czy takie miejsca istnieją w tych miastach. Musisz też rozważyć lokalizację. Nikt nie będzie jechał z workiem prania na drugi koniec miasta, trzeba by było pomyśleć więc o sieci takich placówek.
Odpowiedz
Niestety, czarno to widzę. U mnie w mieście Bielsko-Białą, co jakiś czas powstaje pralnia, ale szybko się zamyka - pozostaje na rynku wyłącznie firma działająca od lat. U nas niestety się to nie sprawdza - prosta sprawa, że nawet w tym temacie są ludzie uważający, że z pralni korzystają osoby, których nie stać na pralkę...
Odpowiedz
Myślę ze nie nie stać nas na takie pralnie. Poza tym u nas każdy ma pralkę w domu.
Odpowiedz
Fajny pomysł, ja osobiście poszłabym do takiej pralni choć z ciekawości Smile Szczególnie, że teraz w dobie hipsterów przyjmuje się to co jest nietypowe, oryginalne. Pewnie, że każdy ma pralkę w domu, ale z drugiej strony piwo tez można sobie wypić w domu i posiedzieć na laptopie a ludzie jednak biorą do knajp swoje sprzęty, ale polecałabym taką pralnie, nie w centrum miasta ale na jakimś nowym osiedlu, żeby nikt z brudnymi ciuchami w torbie przez całe miasto nie musiał łazić.
Odpowiedz
Moim zdaniem taki biznes się nie sprawdzi. Owszem, ludzie chodzą do profesjonalnych pralni ale raczej z ubraniami, który wymagają bardziej skomplikowanego czyszczenia. Tak jak zauważyła Manieczka, każdy z nas ma pralkę w domu, więc po co miałby wydawać pieniądze na taką pralnię.
Odpowiedz
Niektórych rzeczy jednak nie upierzemy lub nie powinniśmy prać w pralce, takich jak garnitury lub delikatne sukienki. Pomysł ten wcale nie jest zły, lecz nie należy liczyć na duże pieniądze.
Odpowiedz
fajny posmysł, choć nie wiem czy się sprawdziw Polsce. ewentualnie próbój na dużych osiedlach - zwłaszcza tam gdzie studenci i młodzi ludzie. CHoć prawdą jest jak już wspomniano, że koszt pralki nie jest wcale duży i raczej większość osób posiada swoją
Odpowiedz
Pewnie, że ma ale trzeba tez ją wyposażyć tak jak w filmach w najnowsze technologie. Mamy możliwości takie same jak za granicą, tylko ich nie wykorzystujemy. Wszystko zależy od pracownika, jeśli jest zadowolony to też będzie chętniej i lepiej wykonywał swoją pracę. Jeśli zapewnisz mu atrakcyjne warunki, to też jego wydajność wzrośnie. Np. maty gumowe zobacz tutaj gwarantują lepsze samopoczucie pracowników, dzięki czemu nie odczuwają tak szybko zmęczenia. Nikodem ma ponad 100 rodzajów takich mat, sprawdź Smile
Odpowiedz
Na popularności zyskują pralniomaty albo usługi odbioru od klienta brudów i dostarczenia mu wypranych rzeczy. Moim zdaniem pralnia rodem z USA u nas nie wypali.
Odpowiedz
a moim zdaniem jakby połączyć to z kawiarnią i zrobić z tego kultowe miejsce to myślę, że miałoby to ręce i nogi Wink mozna np. wprowadzic rezerwacje przez booking-please, ktos przychodzi juz na konkretna godzine, pranie sie robi a on czeka sobie w kawiarni Big Grin
Odpowiedz
A ja myślę, że w dużych miastach taki biznes by się opłacał.
Odpowiedz
Mnie osobiście nie chciałoby się tachać prania do pralni i potem z powrotem do domuWink ale może w pobliżu akademików dużych uczelni byłby na to popyt?Wink ale cena nie mogłaby być wysoka, tak, żeby było stać studentaWink
Odpowiedz
(19.05.2015, 14:32)MeMu napisał(a):  ale może w pobliżu akademików dużych uczelni byłby na to popyt?Wink
W akademikach są pralnie Smile Także chyba ten target też odpada
Wzory rezygnacji i instrukcje jak złożyć skuteczne wypowiedzenie umowy OC u Twojego ubezpieczyciela!
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika ezeqiel
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom