• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomysł na biznes Pomysł na biznes - myjnia parowa
Witajcie serdecznie na początku chciałem skupić się na temacie mobilnej myjni parowej, temat ten wpadł mi do głowy gdy dyskutowaliśmy na tym forum, wiem że nie jest to nowość, ale po co wymyślać koło od nowa.

Jak myślicie czy ten biznes może być w dłuższej perspektywie opłacalny, wiem że na start potrzebuje całego tego sprzętu już nie mówiąc o samochodzie i innych narzędziach, od czego zacząć planować taki biznes ? korzystać z franczyzy czy samemu kompletować wszystko. Podpowiedzcie jak się za to zabrać
Odpowiedz

dobry biznes bo prosty, zastanów się jaki obszar chciałbyś obsługiwać, a najlepiej zbadaj całą konkurencję czy warto budować takiego typy biznes w swojej okolicy przynajmniej ja bym to na początek zrobił
Odpowiedz
a jakie stawki będziesz brał za mycie, taki cały full serwis będziesz miał, nawet jak masz konkurencje to i tak łatwo możesz przechytrzyć konkurencję, sposobów jest wiele, czy należy się kierować konkurencją, wydaje mi się tak ale sensie że są tam pieniądze , anie że konkurenci, wszędzie jest konkurencja przecież to normalne proponowałbym Ci stawkę za mycie tak w granicach 20 zł wiem że są niższe ale ty nie masz się płaszczyć przed klientami przecież. Swoja ofertę kierowałbym od razu do osób które posiadają większy zasób portfela, takie zrobić coś na styl ekskluzywny.
Odpowiedz
 Podziękowali: robinsoon
Najlepiej zatrudnij się u konkurencji, zdobędziesz dzięki temu wiele ciekawych informacji oraz doświadczenia czy chcesz właśnie prowadzić taki biznes i jakich nie popełniać błędów które zauważyłeś u konkurencji Smile
Odpowiedz
Pomysł żeby się zatrudnić u konkurencji jest świetny Smile zdobywamy po cichu doświadczenie oraz obserwujemy z czym boryka się taka firma jeśli chodzi o zdobywanie klientów przez co mamy łatwiej z górki co działa a co nie, w zasadzie jest dużo franczyz w tej branży więc jest to jeden z najprostszych biznesów od jakich można zacząć Smile sam teraz o tym myślę ciekawe czy przerodzi się w to działanie... bo chyba z tym każdy ma największy problem
Odpowiedz
Dołacze sie do dyskusji bo sam mysle od jakiegoś czasu o takiej myjni
warto wymienić opinie jak tu kilku zainteresowanych jest
tylko obyśmy sobie konkurencji nie zrobili Cool

Dla mnie pomysł świetny się wydaje
ja już jestem po rozmowach w jedna firmą co sprzedaje takie urządzenia , byłem na pokazie dwóch myjni u nich i zaskoczyło mnie jak to łatwo szybko no i dokłądnie myje
to bym wam polecał, umówić sie na taki pokaz to dużo mi dało

Ja myślę o myjni mobilnej, z dojazdem do klienta , wtedy nie musze mieć lokalu tylko samochód i myjke parową i chyba bym chciał taką z funkcją prania od razu
No i myslę albo o franczyzie albo leasingu
chociaż zakręcili mnie tam w tej firmie też że pomogą mi pozyskać dotacje na to i to tez rozważam
nie znam sie wprawdzie na tym pisaniu wniosków czy biznesplanów ale oni mają się tym zająć, podobno nie raz to robili i dotacje na to przyznawano
Odpowiedz
 Podziękowali: Zema
Robinson co ty nie śpisz Smile widać kto ma smykałkę do biznesu i ostro planuje strategiczne cele swojej przyszłej firmy Smile Przeszedłeś już więcej i zrobiłeś olbrzymi krok do przodu bo zacząłeś działać a nie tylko rozmyślać jaki biznes był by lepszy. Szacunek

Co do myjni to świetny pomysł z tymi prezentacjami, również uważam żeby jak najmniejszym kosztem zacząć swój biznes, a w późniejszym czasie proponuje zasadę dźwigni i wszystkie zyski wrzucać w ciągły rozwój firmy tak aby wypracować wysoki poziom dochodów na stałym poziomie. Zrób sobie listę i porównaj wszystkie opcje które dotyczą uzyskania dotacji. Możesz się również zgłosić do UP na pewno Ci doradzą jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie w perspektywie dłuższego czasu.
Odpowiedz
 Podziękowali: robinsoon
Zema, no tak bywa że w dzień pracuje a nocami kombinujeSmile

Co do kroków to już mi przygotowują wniosek o dotacje Smile Dobrze że to za mnie zrobią bo tu bym się rozłożył pewnie
No ale nie ma co czekać wg mnie
Pomysł był, rozeznanie zrobiłem, po kolejnej rozmowie w Ecomyjni zdecydowałem że działam i tyle
Jak nie wyjdzie z dotacją myślę o franczyzie bo warunki dają niezłe, sporo pomagają, od szkoleń po pomoc w zdobywaniu klientów
Zresztą chłopcy mi tam podpowiedzieli nawet do jakich firm uderzać żeby powalczyć o stałych większych klientów a nie tylko indywidualnych
Odpowiedz
Myjnia to ciekawy temat - trochę mnie kusi, ale u mnie nie ma popytu na takie usługi, a w mieście obok już konkurencja straszna.
Odpowiedz
Pomysł ogólnie ciekawy .Dwa lata temu przyglądałem się trochę specyfice,ale że jestem dość leniwy,i w pierwszym etapie sam bym musiał pracować, to sprawa umarła. Ze względu ,iż na moim terenie konkurencja jest bardzo duża i cały czas wzrasta planawałem głównie dotarcie do osób , z tzw. grubszym portfelem , zajętych czasowo bo tylko w ten sposób bym mógł coś z tego wyciągnąć. Nie pomijałem też firm gdzie są floty pojazdów.Napewno jakaś kampania reklamowa z ulatkami też by pomogła a koszt nie wielki .No i bieganie od domo do domu od firmy do firmy też efekt przyniesie , tylko jeszcze trzeba pamiętać o warunkach pogodowych.
Odpowiedz
Bardzo dobrze kombinujesz tak mi się wydaje ze względu na klientów z dość zasobnym portfelem, wiadomo że takie osoby są z reguły bardzo zajęte więc jest to dobry profil klienta, co do pozyskiwania klienta to dzieje się to z czasem łatwiejsze, poprzez marketing szeptany, jak klienci będą zadowoleni to podzielą się informacjami z innymi.
Odpowiedz
Przy pozyskiwaniu klientów indywidualnych z pewnością zasada rekomendacji powinna się powieść ale na początku przynajmniej nie można na to liczyć tylko samemu szukać. Ja bym sie też nie ograniczał tylko do indywidualnych - jakieś floty, firmy co mają auta służbowe i wiele innych. Mnie chłopcy z Ecomyjni ciekawe sposoby na pozyskanie nowej klienteli podpowiedzieli i widze że można tu poszaleć. Oby tylko się udało
Wydaje mi sie tez że marka dużo robi w tym fachu. Większe zaufanie będzie do znanej marki jak np Ecomyjnia niż jak ktoś zacznie biznes pod nieznaną nazwą
Odpowiedz
Na samej myjni parowej za bardzo się nie znam, lecz miałam okazję raz wyczyścić w niej samochód i przyznam, że o byłam o wiele bardziej zadowolona niż z tradycyjnego mycia na stacjach benzynowych.
Odpowiedz
taka myjnia to super sprawa, u mnie w okolicy nie ma nic takiego,
moze sam podkraden taki pomysł?

---------------------------------------------------
Profesjonalne odlewnie metali nieżelaznych !
Odpowiedz
Słuchajcie, a może ktoś współpracował z ecomyjnią z Krakowa na zasadzie franczyzy - http://maszynyparowe.com/? Już od dawna myślę nad rozpoczęciem takiego biznesu, a to chyba najlepszy moment. Jak przebiega współpraca, jak z awaryjnością maszyn?
Odpowiedz
ja współpracuję z nimi od około roku i wszystko układa się OK, na brak klientów też nie narzekam. jak masz jakieś pytania, to pisz. w jakiej wielkości mieście chcesz otworzyć tą myjnię?
Odpowiedz
Myjnia parowa, to świetny pomysł na biznes pod warunkiem, że robi się ful serwis - pranie tapicerki , czyszczenie plastików, mycie karoserii, mycie felg, silnika, odgrzybianie klimatyzacji, itp

Takie przygotowanie np. samochodu do sprzedaży potrafi kosztować i 600 zł.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Adamo
WątkiDataOdpowiedzi
Gdzie teraz oszczędzać?11.12.2013, 12:0910
Ile kosztuje budowa domu?11.12.2013, 12:055
ile może dorobić emeryt04.11.2013, 20:131
Jak zbadać konkurencje i swój pomysł na biznes15.10.2013, 19:405
Ile zarabia kierowca kat c05.10.2013, 13:321