• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomysł na biznes Czyszczenie obić tapicerskich - pomysł na biznes
Myśleliście o takim pomyśle na biznes jak profesjonalne czyszczenie obić tapicerskich?
Działam w branży od 8 lat i chętnie odpowiem jeśli macie jakieś pytania w tym temacie.
Odpowiedz

Z chęcią dowiem się czegoś nowego, myślę że branżą jest na czasie, ciągły pospiech i zwiększenie tępa życia kreuje zapotrzebowanie na takie usługi. Zależy w jak szerokim znaczeniu się dział, ale patrząc na Twoją w sumie fajną stronę to masz szerokie pole manewru. Może napiszesz jak w ogóle zacząłeś swoją przygodę z własną firmą i dlaczego właśnie wybrałeś tą branżę? Czy to jest aż tak bardzo dochodowe.

Życzę dalszych sukcesów w rozwijaniu firmy Smile Pozdrawiam
Odpowiedz
 Podziękowali: Adrian
ja sie podpisuje pod słowa len. jeśli udzielisz odpowiedzi myślę ze zaraz narodzi sie tysiąc pytań bo jedno pociąga drugie Smile
Poznaj fantastyczny projekt Monavie i połącz zdrowie z sprawdzonym biznesem

(kosmetyki oriflame jelenia góra)
Odpowiedz
Sprzątaniem zajmuję się jakieś 8 lat i wszystko zaczęło się w chwili, gdy straciłem pracę. Pewnego dnia zostałem po pracy poproszony do dyrektora firmy, w której pracowałem, który oznajmił mi, że w ramach restrukturyzacji zakładu jest zmuszony zwolnić mnie i kilkadziesiąt innych osób i tak z dnia na dzień zostałem bez pracy.
Miałem wtedy już rodzinę na utrzymaniu, kredyty do spłaty i inne zobowiązania finansowe. Ponieważ potrzebowałem szybko pracy postanowiłem, że zacznę zarabiać na życie myjąc okna. Nic innego nie przychodziło mi wtedy do głowy.

Z czasem klienci zaczęli wypytywać o inne usługi związane ze sprzątaniem i tak zacząłem poszerzać zakres swoich usług. Na fakt, że zająłem się sprzątaniem złożył się przypadek, ale zdążyłem się przekonać, że jest to pomysł na biznes, który potrafi przynosić dochody na bardzo przyzwoitym poziomie.

Sama branża jest zarówno bardzo rozwojowa jak i dochodowa, ale jest również spora konkurencja na rynku dlatego trzeba powalczyć o klienta.

Głównym profilem działalności firmy jest czyszczenie obić tapicerskich. Jest to fajna sprawa bo przy minimalnej inwestycji można ruszyć z firmą i zarabiać dużo lepiej niż w pracy na etacie, a z czasem można rozwinąć tą działalność i zarabiać spokojnie kilka tys. po odliczeniu wszystkich kosztów.
Odpowiedz
 Podziękowali: Adrian
fajnie że podzieliłeś się twoją hitorią, z drugiej strony jak byś siedział np: na ciepłym stanowisku, dobrze płatnej posadzie to pewnie nigdy byś się nie odważył otworzyć własnej firmy, a talk zapewne żyjesz na lepszym poziomie finansowym.
Odpowiedz
ciekawa historia, życzę powodzenia w prowadzeniu biznesu Smile
Odpowiedz
Myślę, że pomysł jest bardzo dobry, bo ludzie mają coraz mniej czasu na to, by czyścić taki rzeczy samodzielnie
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika eryk
WątkiDataOdpowiedzi