• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w doborze książek związanych z DŁUGIEM PUBLICZNYM
Question 
Witam,

to mój pierwszy temat, a zarazem post, więc proszę o odrobinę wyrozumiałości Rolleyes

Może zacznę od przedstawienia swojej sytuacji:
jestem studentem II roku zarządzania (spec: finanse i rachunkowość w zarządzaniu), muszę do bodajże maja napisać pracę roczną (20str) na temat "analiza długu publicznego w Polsce, w ostatnich latach". Poszukuję książek, które poruszają daną tematykę, niestety, ale sam dopiero zaczynam moją przygodę z FiR.

Stąd moja prośba, czy znacie jakieś książki, ciekawe publikacje odnośnie mojego problemu?

Planuję zakupić jak narazie te dwie książki:
1. http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl...store_id=2
2. http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl...store_id=2

Naprawdę jakiekolwiek wskazówki będą dla mnie "raczkującego" bardzo pomocne.

Pozdrawiam Rolleyes
Odpowiedz

To co pamiętam tak na szybko ,lub widziałem ostatnimi czasy ,te które wybrałeś są w miarę dobre,ale po co od razu kupować od tego są biblioteki uczelniane na pewno znajdziesz te publikacje ,albo i nawet lepsze .

1.P.M. Gaudemet, J. Molinier Finanse publiczne, Warszawa 1999;

2.M. Burda, C. Wyplosz Makroekonomia, Warszawa 1999;

3.S. Owsiak Finanse publiczne, Warszawa 1999.

4.Budżet i polityka podatkowa
Jerzy Żyżyński

5.Zarządzanie długiem publicznym
Teoria i praktyka państw Unii Europejskiej
Kamilla Marchewka-Bartkowiak

6.Finanse? Mariana Podstawki (red. nauk.) (Wydawnictwo Naukowe PWN, 2010

7.Zarządzanie długiem Skarbu Państwa. Implikacje dla strefy euro

8.Przemysław Panfil
Prawne i finansowe uwarunkowania długu Skarbu Państwa

BDO Finanse Publiczne nr 11 (49) Listopad 2011 strona internetowa bdo.pl
Odpowiedz
 Podziękowali: pieto1
dzięki wielkie Smile

a mam jeszcze pytanie, bo nachodzą mnie wątpliwości co do mojego tematu "analiza długu publicznego w Polsce w ostatnich latach", czy dla laika, który ma znikome pojęcie o finansach jest to w miarę dobry temat?

Wiem, że to kwesta bardzo indywidualna i ja powinienem znać swoje możliwości najlepiej, ale czy myślisz/cie, że taka osoba jest w stanie napisać coś z sensem? (eh, sorki za głupie pytanie, ale sam biję się z myślami).
Odpowiedz
decyzję podjąłeś chyba jak wybierałeś studia ,wydaję mi się że możesz napisać na każdy temat ,jeśli tylko będziesz miał szczere chęci , wykładowcy też również Ci pomogą ,oczywiście nie którzy Smile , ale ogólnie to masz od tego promotora ,więc pogadaj z nim szczerze ,na pewno Ci doradzi . Ogólnie myślę ,że sobie łatwo poradzisz z tym tematem , ponieważ ten temat jest ostatnio na czasie ,więc publikacji Ci nie zabraknie .Pozdrawiam
Odpowiedz
 Podziękowali: pieto1
oki, dzięki jeszcze raz za pomoc Smile
Odpowiedz
Ja mogę dodać jeszcze, może się komuś przyda, jak macie jeszcze jakieś pozycje to piszczcie proszę.

DEFICYT BUDŻETOWY I DŁUG PUBLICZNY W WYBRANYCH KRAJACH EUROPEJSKICH
Autor: RED.EUGENIUSZ RUŚKOWSKI
Odpowiedz
to ja zaproponuje chyba bardzo znaną wszystkim

Zarządzanie długiem publicznym
Wydawnictwo Naukowe PWN , 2008
Odpowiedz
Słyszeliście o takich książkach jak:

-Analiza zadłużenia Polski na tle pozostałych krajów RWPG
autor:Sulimierski B.

-Zadłużenie zagraniczne wybranych grup krajów i źródła jego finansowania
autor:Skrzeszewska-Paczek E.

-Zadłużenie zagraniczne wybranych grup krajów i źródła jego finansowania
autor:Skrzeszewska-Paczek E. wydawca:Instytut Finansów
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika pieto1
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom