• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc przy zakładaniu firmy
Myslę nad założeniem swojej działaności. Pomysł już mam i wszystko inne co byłoby potrzebne też. Jednak mam problem z tymi wszystkimi zawiłościami prawnymi, słowem pogubiłem się. Dlatego też mam pytanie, czy jest w Polsce jakaś instytucja, która pomaga w zakładaniu działaności od strony papierologii?
Odpowiedz

Sama miałam ten problem zakładając działalność. Zwłaszcza z doborem osobowości prawnej i sposobu rozliczania. Znajoma powiedziała, że Tax Care pomaga w takich sytuacjach, bo jej siostra korzystała. Pomyślałam, że sprawdzę i nie zawiodłam się, wypełnili mi dokumenty, dostałam odpowiedzi na wiele pytań. Podpisałam upoważnienie dla doradcy upoważnienie do reprezentowania mnie w skarbówce i ZUS-ie dzięki czemu załatwili większość formalności. Na koniec pomogli mi z wypełnieniem ankiety CEDIG1, którą musiałam złożyć w urzędzie miasta. Warto było zainwestować niewielką kwotę, bo oszczędziłam sobie mnóstwa nerwów i biegania po urzędach.
Odpowiedz
Dzięki za odzew. A powiesz ile ta przyjemność kosztuje?
Odpowiedz
Nie ma za co, jeśli tylko pomoże Ci z formalnościami. Za całość usługi związanej z założeniem firmy zapłaciłam w Tax Care 49 zł i z tego co wiem, ta kwota nadal jest taka sama.
Odpowiedz
Serio tak mało? I to jest całkowity koszt czy dochodzą jeszcze jakieś opłaty albo zobowiązania?
Odpowiedz
Możesz założyć również firmę w inkubatorach, płacisz dzięki temu mniejszy zus, wychodzi ok 300 zł za miesiąc.
Odpowiedz
ehh jak Ci się nie chce założyć samemu firmy, to nie wróżę Ci sukcesu w prowadzeniu firmy, takie moje zdanie.
Odpowiedz
(16.09.2016, 11:28)benek napisał(a):  ehh jak Ci się nie chce założyć samemu firmy, to nie wróżę Ci sukcesu w prowadzeniu firmy, takie moje zdanie.

Nie no, bez przesady. Jeśli można zaoszczędzić sobie biegania i użerania z urzędnikami, bo ktoś zrobi to za nas, to dlaczego z tego nie skorzystać? Tylko zaskoczyło mnie, że to tak niewiele kosztuje.
Odpowiedz
Czasem przerażają formalności i urzędy, według mnie takie rozwiązanie jest ułatwieniem sobie życia. Rzeczywiście 49 zł, które płaci się w Tax Care za tą usługę to niewiele. Poza tym skorzystanie z takiej opcji, daje nam pewność, że nie przeoczymy czegoś mniej lub bardziej istotnego.
Odpowiedz
To racja, lepiej wydać 49 złotych, a ułatwi nam to życie o 100%.
Do tego oni na tym się znają, nie pomylą się, a my możemy się pomylić i wtedy bedzie problem.
Odpowiedz
Czyli rozumiem, że daję upoważnienia i tam w Tax Care załatwią wszystkie formalności tak, że nie muszę się o nic martwić? Dobrze zrozumiałem? W ogóle dzięki za tak wiele odpowiedzi.
Odpowiedz
Dokładnie tak, dajesz im upoważnienie i masz większość formalności z głowy. Zostaje Ci tylko ankieta CEDIG1, ale z nią też pomogą. Wszystkiego dowiesz się w oddziale Tax Care, tylko się tam odezwij i dopytaj. Ja zakładałam firmę jakiś czas temu, więc może coś teraz wyglądać nieco inaczej, ale jeśli coś się pozmieniało od tamtej pory, to na pewno Ci wszystko wyjaśnią. Smile
Odpowiedz
Nadal jest tak samo, nic nie zmieniło się. Wciąż małe ilości formalności i z wszystkim pomagają.
Odpowiedz
Tax Care wszystko dobrze wyjaśnią, pomogą w każdej kwestii. Do tego odpowiedzą na każde Twoje pytanie i zawsze doradzą.
Odpowiedz
Tax Care owszem bardzo fajna firma.
Pomaga założyć działalność, zdobyć środki na jej rozwój, zajmują się księgowością.
Oferują księgowość zintegrowaną z kontem bankowym, ułatwiają prowadzenie i kontrolę finansów w firmie.
Posiadają mase specjalistów tak więc warto skorzystać z ich usług.
Odpowiedz
rozłóż namiot na targu jak ja.
Odpowiedz
Nawiąż współpracę z biurem rachunkowym. Nie będziesz się martwić o żadne formalności, a dobry doradca dodatkowo podpowie, jak zoptymalizować koszty, podatki, etc. Naprawdę warto to rozważyć.
Odpowiedz
Poszukaj do duetu jakiegoś wizjonera. Będzie miał fajne pomysły.
Odpowiedz
Tylko taki wizjoner to oczywiście dodatkowe koszty, więc nie wiem czy to tak fajnie szukać go.
Odpowiedz
No ale jeśli kogoś stać to takie rozwiązanie jest naprawde ciekawe. Bo będą mieli wtedy więcej pomysłów.
Odpowiedz
To też racja, zawsze przecież zakładanie firmy wiąże się z ogromnymi kosztami.
A jak weźmie się osobę do pomocy to może ona naprawde coś ciekawego doradzi.
Odpowiedz
(30.08.2016, 16:45)[email protected] napisał(a):  Nie ma za co, jeśli tylko pomoże Ci z formalnościami. Za całość usługi związanej z założeniem firmy zapłaciłam w Tax Care 49 zł i z tego co wiem, ta kwota nadal jest taka sama.

I jak dzis wygląda sytuacja nie było żadnych ukrytych kosztów? Za nic nie musiałeś dopłacać?
Odpowiedz
Z jakich usług koniecznie trzeba skorzystać na zewnątrz? Nie chce się nadziać na minę i płacić kilka razy za to że szukałem oszczędności nie tam gdzie trzeba. Jak wiadomo skąpy płaci 2 razy, wolałbym tego uniknąć
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Apokalipto
WątkiDataOdpowiedzi