• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pomoc kancelarii prawnej?
cześć,
prowadzę średniej wielkości przedsiębiorstwo i do tej pory radziłem sobie korzystając z pomocy tylko jednego prawnika, ale firma na tyle się rozrosła, że przydałoby się ich już kilku, a może lepiej skorzystać z pomocy kancelarii prawnej i z nimi współpracować? Co o tym sądzicie?
Odpowiedz

Nawiązanie współpracy z kancelarią prawną jest znacznie lepszym wyjściem niż zatrudnienie kilku prawników, ponieważ kancelaria zapewnia kompleksową obsługę biznesowo-prawną wtedy kiedy Twoja firma tego potrzebuje - co oznacza, że nie płacisz za nią cały czas (jak musiałbyś zatrudnionym prawnikom, nawet gdy nie byliby potrzebni). Radca prawny dla firm zatrudniony w kancelarii specjalizuje się w konkretnej dziedzinie prawa, dlatego będzie zdecydowanie bardziej pomocny w konkretnej kwestii niż prawnik, który jest zatrudniony na stałe w firmie i "musi znać się na wszystkim".
Odpowiedz
A coś się dzieje, że potrzebujesz pomocy kancelarii prawnej? W takiej kancelarii też tylko jedna osoba się Tobą przecież zajmuje...
Odpowiedz
Może wystarczy doradca podatkowy, czyli profesjonalne biuro podatkowe, chyba, że sprawa rozbija się o sądy.
Odpowiedz
Zarządzam kancelarią - po pierwsze ilu prawników obsługuje klienta to zależy tylko od jego oczekiwań i wymagań, i jego realnych potrzeb. Z reguły outsourcing usług prawnych jest tańsza niż zatrudnianie kilku osób w dziale prawnym.
Odpowiedz
Myślę, że nawiązanie współpracy z kancelarią będzie tańsze, niż zatrudnianie pracowników specjalnie do tego. W końcu ich pomoc nie jest niezbędna 24/dobę, tylko w poszczególnych przypadkach i sytuacjach. Ale zawsze możesz się zorientować, jak to wygląda i porównać koszty współpracy z kancelarią i koszty związane z zatrudnieniem pracowników. W końcu sam wiesz najlepiej, jak często taka pomoc jest Tobie potrzebna Wink
Odpowiedz
Oprócz porad prawników w kancelariach prawnych dobrym sposobem jest również korzystanie z obsługi prawnej on-line. Tego typu usługi oferuje między innymi e-konsultantprawny.pl. To rozwiązanie dla osób, które potrzebują uzyskać szybkiej konsultacji prawnej, bez konieczności wychodzenia z domu. Sam miałem okazję kilka razy korzystać z takiej możliwości i uważam, że jest to bardzo pomocne.
Odpowiedz
(18.02.2014, 12:39)ArekDar napisał(a):  cześć,
prowadzę średniej wielkości przedsiębiorstwo i do tej pory radziłem sobie korzystając z pomocy tylko jednego prawnika, ale firma na tyle się rozrosła, że przydałoby się ich już kilku, a może lepiej skorzystać z pomocy kancelarii prawnej i z nimi współpracować? Co o tym sądzicie?
Myślisz bardzo dobrze. Prawnik na abonament to dobre rozwiązanie, wygodniejsze, bo nie trzeba biegać po kancelariach, no i tańsze. A teraz to nawet duże kancelarie oferują tego typu usługi, np Koksztys , który ma pakiety już od 99zł miesięcznie. Do tego pierwszy miesiąc można testować usługę za 1zł i gdyby się nie przydało, to bez żadnych konsekwencji zerważ umowę.
Odpowiedz
Jeszcze przed założeniem własnej firmy - czy to działalności jednoosobowej czy spółki - powinniśmy "mieć na oku" dobrą kancelarią prawną. Ja w tym momencie odpowiadam sobie na pytanie jak-sprzedac-zadluzona-sp-z-o-o jak sprzedać zadłużoną sp. z o.o.[/url], i przymierzam się do sprzedaży. Następnym razem - nie chcę pracować na etacie - z pewnością pójdzie mi znacznie lepiej..
Odpowiedz
Pewnie gdybyś od początku współpracował z Kancelarią to nie musiałbyś dziś zastanawiać się jak uniknąć bankructwa... Niestety wiem, że nieuczciwi, niewypłacalni kontrahenci potrafią nieźle zachwiać stabilnością firmy, szczególnie gdy jest ona niewielka... Gdybym ja w porę nie zareagował i nie nawiązał współpracy z Koksztysem, to pewnie skończyłoby się podobnie...
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika ArekDar
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom