• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska edukacja finansowa
Ciekawi mnie wasze zdanie

Jak myślicie jak wygląda edukacja finansowa w Polsce, czy jest na dobrym poziomie czy może niekoniecznie, co myśli standardowy Kowalski, czy oszczędza, czy myśli o przyszłości finansowej?

Jak oceniacie, bo mi wydaj się że bardzo mało ludzi o tym myśli, choć mogę się mylić.
Odpowiedz
 Podziękowali: Adrian

Polska edukacja finansowa jest na bardzo niskim poziomie, cześć ludzi z tego co obserwuje żyję tylko jutrem, mało osób myśli o zabezpieczeniu przyszłości finansowej, mówię to statystycznym podejściu, w szkołach również jest to na bardzo mizernym poziomie, uczą rzeczy które w zasadzie nigdy nie przydadzą się w prawdziwym życiu.
Odpowiedz
Bardzo z tym kiepsko ludzie żyją z miesiąca na miesiąc przynajmniej w większości, więc nie wieżą zbytnio w edukację finansową, a powinni właśnie zwrócić największą uwagę i zgłębiać wiedzę
Odpowiedz
Ponad 60% procent rodzin żyje z miesiąca na miesiąc i odkłada bardzo niewiele, dawny ustrój wychodzi ...
Odpowiedz
Edukacja finansowa jest na beznadziejnie niskim poziomie. Żyjemy ponad stan i wydajemy więcej niż zarabiamy. Wszystko dzięki łatwo dostępnym kredytom czy pożyczkom. Znam rynek chwilówek. I tam większość woli pożyczać na wysoki procent, zamiast zacisnąć pasa na 2-3 miesiące i nie mieć obciążenia w postaci wysokich odsetek. Niestety łatwiej wziąć kolejną pożyczkę nie myśląc o konsekwencjach.
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
mi się wydaje, że najgorsze jest to, że mówi się mnóstwo, że brak dobych inżynierów, że brak edukacji typu gender, edukacji historycznej, języka polskiego, że społeczeństwo się stacza, nie potrafi mówić po polsku, nie zna daty powstania listopadowego, a o edukacji finansowej głucho? nikt nawet nie zauważa takiej potrzeby, a to jest dla mnie absolutnie podstawowe...
Odpowiedz
bądźmy szczerzy, jest dość marnie... niby są jakieś próby, ale co one dają?
Odpowiedz
Według mnie informacje dostarczane w szkołach są zdecydowanie niewystarczające, by w przyszłości sprawnie poruszać się w temacie finansów. Jeżeli nie idziemy na studia lub nie posiadamy osoby, która nam objaśni to i owo, ciężko będzie samemu rozeznać się w tym temacie.
Odpowiedz
ludzie w Polsce maja bardzo słabą edukacje finansową.
szkołą uczy nas tego jak iść do pracy i jak podporządkować się komuś.
nie uczy nas oszczędności a już tym bardziej inwestycji.
niestety ale tak jest w naszym kraju i na poprawę się nie zanosi.
Odpowiedz
W Polsce właściwie w ogóle nie istnieje coś takiego jak edukacja finansowa Wink niestety
Odpowiedz
ponadto uczy rzeczy kompletnie nieprzydatnych w dzisiejszych czasach ....
Odpowiedz
mało młodych ludzi mysli o przyszłości finansowej, szczególnie jak sa na utrzymaniu rodziców...
drugi podział to specjalizacja, mam paru znajomych z branży IT, którzy są tak zaabsorbowani swoją specjalizacją ze nie wychodzą poza nią i nie wiedzą czym jest dochód, bilans czy list od kruka. Przecież tak dużo ludzi ma problem z rozliczeniem PIT'u ze aż wstyd 
Odpowiedz
W temacie edukacji finansowej to 21 maja obchodzimy Dzień Informacji Pozytywnej, czyli będzie można dowiedzieć się co to jest wpis pozytywny, jak go uzyskać, co nam daje, jak dostać kredyt czy kupić coś na raty, co może w tym pomóc?

Okazuje się że pomóc mogą pozytywne informacje w BIG.
Aby Polacy wiedzieli więcej na temat informacji pozytywnej (jak ją otrzymać i jakie są korzyści) inicjator dnia czyli firma Rejestr Dłużników ERIF z Wrocławia 16 maja na biegu firmowym będzie udzielać dodatkowych informacji. Poza tym więcej informacji jest dostępnych na stronie: https://infopozytywni.pl/dzien-informacji-pozytywnej/ 
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Zema
WątkiDataOdpowiedzi
Co zamiast MS Office ?30.01.2016, 15:2811
Jaki program do nagrywania webinarów?07.07.2015, 11:161
Zarabianie na zdjęciach22.08.2014, 11:215
Konto demo - opcje binarne03.08.2014, 10:306
Zarabianie na grach - sklep z grami - sprawdzony sposób!26.04.2014, 20:450

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom