• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podwyżka podatków
#1
Co sądzicie o podwyżce podatków? Czy to dobry krok dla konsumentów? Czy nie?

Dobry krok do załatania dziury w budżecie jak się nie ma skąd ściągnąć pieniędzy.
Odpowiedz

#2
No dla konsumentów jasne, że zły krok... ale dobry dla budżetu, jak to ująłeś.

Ponoć PO planuje obniżenie VAT-u do 22% jak się skończy kryzys.
Odpowiedz
#3
SLD kiedyś obniżało już podatki, więc może i tym razem coś by zdziałali? Doprowadźmy SLD do władzy, tak jak to było kiedyś (miller, kwaśniewski)
Odpowiedz
#4
SLD obniżało, ale to nie wpłynęło pozytywnie na nasz krajowy budżet... @spanieno - PO planuje, PO obiecuje, a robić nie ma komu. Taka niestety prawda, naobiecują przed wyborami, dostaną głosy i znowu znikną aż do kolejnych wyborów..
Odpowiedz
#5
Podatki to zarobek dla kraju, fakt, narzekamy na owe podatki, jednak dzieki nim rozwijamy nasz kraj. Wiem że pewnie wielu powie że kieszenie polityków co najwyżej rozwijamy, ale w głównej mierze tak nie jest, czy sie z tym zgadzamy, czy też nie.
Odpowiedz
#6
Nasze podatki rozwijają bardziej portfele urzędników niż Nasz kraj... taka jest prawda. Ile pieniędzy oni na swoje dobra biorą a ile nam dają... całe nic.
Odpowiedz
#7
Smile 
Podatki powinny być stałe, niezmienne i równe dla wszystkich.
Podwyższanie podatków to okradanie i oszukiwanie ludzi.
Zgadzam się ze stwierdzeniem, że podatki napychają kieszenie polityków i partii politycznych.
Wszystko jednak jest do czasu.
Sprawę polityków trzeba będzie rozwiązać.
Odpowiedz
#8
Dobrze myślisz ,tak jak wiele Polaków ale co z tym zrobić zwykły obywatel nie ma za bardzo jak zadziałać ,pozostaję poczekaać do wyborów,choć zmiana rządu jak każdy wie nie wiele zmienia .
Odpowiedz
#9
Oczywiscie, że zmiana polityków nie wiele wnosi, bo otrzymują oni tę samą władzę (niemal absolutną) i szybko się demoralizują. Praktycznie już w chwili wyboru nie reprezentują wyborców, tylko siebie i swoje partie. Efekt od wielu już lat, wzędzie na swiecie jest ten sam: podatki rosną, marnotrastwo się rozszerza, politycy mają coraz więcej w kieszeniach, a społeczenstwo zchodzi do roli niewolników (pracują za chleb, wodę, ubranie i mieszkanie - na nic innego nie starcza). Politycy jednak, pod każdą szerokoscią geograficzną mają się dobrze - naszymk kosztem.
Zmiany muszą się dokonać nie tylko w składzie osobowym, ale we władzy udzielonej wybranym.
Wyobraź sobie, że n.p. ustalamy raz na zawsze, że podatek jest 20% i nikt już tego zmienić nie może. Ile mniej kłótni, ile mniej ustaw, ile mniej kretyńskich pomysłów polityków, ile mniej problemów byłoby z rządem.
Odpowiedz
#10
Uważam, że obniżenie podatków wpływa korzystnie na gospodarkę, więcej zostaje nam w kieszeni, a to znaczy, że więcej pieniędzy mamy na wydatki. Wkrótce vat ma wynosić 24 punkty procentowe masakra. Tak czy siak płacimy go dwa razy, jako konsumenci.
Odpowiedz
#11
Adolf,
czy możesz wyliczyć jaki podatek faktycznie płacimy od każdej stówki (100ZLN)?
Weź pod uwagę podatek jaki płaci pracodawca, podatek dochodowy, podate VAT i cokolwiek jeszcze istnieje. Będę bardzo wdzięczny, jeżeli to zrobisz. Szukam profesjonalistów, którzy potrafią to zrobić i monitorować to rok po roku. Chodzi mi o srednią krajową, o przeciętnego Kowalskiego.
Nie może istnieć państwo jeżeli nie płaci się podatków. Uważam że 20% podatku (pomijając szczególy) jest uczciwe i uzasadnione. Wszystko, co to przewyższa jest oszustwem i okradaniem ludzi. 100% podatku to idealny komunizm. Im wyższy podatek, tym bliżej jestesmy komunizmu, bez względu na to, co głosi konstytucja.
Podatek na poziomie 40-50% to już socjalizm.
Jestem otwarty na współpracę
Odpowiedz
#12
Widzę że pak1961 że jesteś bardzo inteligentnym człowiekiem z niezwykłą charyzmą,zgadzam się z Tobą w 100 procentach.
Odpowiedz
#13
To jakim cudem w USA nie ma podatku VAT. Istnieje tylko podatek stanowy, który w zależności od stanu wynosi 8-10 % . Należy jeszcze dodać, że łatwo nie zapłacić tego podatku. prosty przykład kupuje coś przez internet w innym stanie. Legalnie unikam podatku stanowego. Da się ? Da się... A u nas 23 %
Odpowiedz
#14
W Stanach to i są tereny, gdzie legalnie jest się zwolnionym od podatku. Ech... żeby i u nas był taki raj podatkowy? Smile

Nic to, można zawsze założyć spółkę w takim właśnie raju.
Odpowiedz
#15
adolf - masz rację - wszędzie są sposoby na umikanie podatków, ale czy o to chodzi?
Czy prawo tak powinno wyglądać? - jestes sprytny, to możesz się wywinąć?
Na tym własnie polega oszustwo - zwłaszcza to fundowane nam przez polityków - ustanawia się prawo i otwiera się boczne (tajemne) drzwi. Kto je zna, może się wymknąć. Ponieważ politycy znają triki w prawie, które ustanawiają dla obywateli, dlatego wiedzą jak się wywinąć.
Powiedzmy tak: zależy nam na uczciwosci i sprawiedliwosci; nie chcemy, aby ktos żył na koszt innych, itp., itd.
Ustanówmy więc prosty, jasny, łatwy do zrozumienia i kalkulowania, oraz sensowny podatek (dochodowy). Nie dajmy nikomu żadnych odliczeń ani ulg (z wyjątkiem dobroczynnosci). Zlikwidujmy wszelkie inne podatki - wszelkie. Wszyscy będą płacić, nikt się nie wywinie - nawet politycy.
Podatek VAT - to podatek od konsumcji (praktycznie). Płacisz więc podatek dochodowy (po ukrytych podatkach, takich jak na ZUS) z tego co zostaje płacisz jeszcze podatek za to, że konsumujesz. Kradzież, złodziejstwo i oszustwo zafundowane nam przez polityków.
Jeżeli mówisz o USA, to powiedziałes o podatku nie stanowym (podatek dochodowy) ale o podatku ze sprzedaży (Sale Tax) - to też wielkie oszustwo dokonywane przez polityków - jest to podatek konsumpcyjny porównywalny do VAT.

edgar - nie znam się na charyzmie. Jestem zwykłym człowiekiem. Nie jestem związany z politykami i partiami politycznymi. Serdecznie zapraszam do współpracy wszystkich, którzy chcą z pasji zrobić cos dobrego.
Odpowiedz
 

Ostatnie tematy użytkownika baranina
WątkiDataOdpowiedzi
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

  • Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom