• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piąta władza narodziła się w sieci?
Mam dość kontrowersyjny temat. Dużo się mówi o tym, że wojny przeniosą się niedługo do sieci, o cyberterroryzmie. Do tego ruchy anonymus czy działania WikiLeaks pokazują, że w internecie powstała już piąta władza. Jak wam się wydaje, można już mówić o takim pojęciu?
Odpowiedz

Oczywiście że istniej, w zasadzie wszystko jest już inwigilowane, cyberwojny już trwają tylko się o nich nie słyszy, w tym momencie jest również dużo organizacji które działają niezależnie tak aby być poza kontrolą, oglądałem ostatnio taki program, ale nie pamiętam już nazwy tej grupy. Tak poza tym to wszystkie duże usługi z których korzystamy w sieci są kontrolowane mowa również ty o wielkim bracie G
Odpowiedz
Niestety dużo prawdy w tym wszystkim, patrząc na to wszystko, jakaś kontrola musi być aby zapewnić jakieś bezpieczeństwo w sieci ...
Odpowiedz
Ja bym jednak wolała być anonimowa w sieci... Cieżko pogodzić interesy - ochrony kraju i prywatność zwykłych obywateli. Ja nawet ostatnio rzadziej płacę kartą, bo mnie wkurza, że ludzie w banku ,a na ich życzenie jakieś urzędasy wiedzą co gdzie i za ile kupuje.
w sprawie WikiLeaks - idea byla zacna, narażanie ludzi na śmierć juz mniej... ciekawa jest sama istota sporu między twórcami, jak i kwestia powastania serwisu. Jestem ciekawa tego filmu, który ma wejśc.
Odpowiedz
ale wy czasem nie przesadzacie co w prasie i mediach to jedno, a w realnym życiu drugie, myślę że większość sytuacji to grubo przesadzone historie ...
Odpowiedz
Tutaj akurat prasa i media miały mniej do powiedzenia, bo wszytko wyszło z niezależnej strony internetowej. I tutaj właśnie chodzi o tę Piątą władzę. Można mieś zastrzeżenia do mediów, ale jeżeli tysiące osób udostępnia coś w sieci, to raczej jest to w jakiś sposób sprawdzone. Gdyby WikiLeaks nie ujawniało nic ciekawego, to ludzie, a szczeólnie rządy by ich po prostu zignorowali. Podobnie było ze Snowdenem. Nie można takich działań lekceważyć.
Odpowiedz
Nakręcono nawet o tym film "Piąta Władza" który ukazuje mroczny labirynt tajemnic rządowych i korporacyjnych matactw. Jeżeli chodzi o stronę WikiLeaks to została ona założona już w 2006 i była to taka platforma do wymiany plików dla sygnalistów, którzy chcą umieścić w internecie tajne, warte uwagi dokumenty, pozostając jednocześnie anonimowi. Później kilka gazet publikując artykuły odnosiło się WikiLeaks jako źródła i od tego czasu cała machina ruszyła i wszystko się zaczęło, masa prawdziwych i szokujących historii historii.

Ogólnie normalne jest monitorowaniu na szeroką skalę skrzynek mailowych, połączeń telefonicznych obywateli na całym świecie, najlepiej można się odnieść do facebooka, takiej kontroli nie udało się dokonać nikomu nawet największym dyktatorom na świcie. A ludzie z własnej woli dołączyli do systemu znajdują się tam praktycznie wszystkie informacje Smile na wyciągniecie dłoni. Trudno wyważyć dobre kontrolowanie od złego. Musi być jakiś nadzór w cyberprzestrzeni bo inaczej również zapanowałby chaos tak jak w normalnym życiu.
Odpowiedz
Tak, film Piąta Władza zapowiada się interesująco. Sam planuję jakoś w tygodniu pójść, bo jednak w środy taniej. Z tego co piszą w sieci, to film interesujący, a patrząc jak teraz głośno o podsłuchach, to jeszcze bardziej jest wymowny.
Odpowiedz
ja na pewno się wybiorę takiej okazji nie można przepuścić, ta władza istnieje nawet w Polsce, jeżeli chodzi o takie dziwne afery polityczne to tez można tworzyć różne historie, jest na rzeczy że jest ogólna inwigilacja.
Odpowiedz
Film jest mega... Zapiera dech, naprawdę. Daje do myślenia i upatruje w mym odczuciu szansę w społeczenstwei nastawionym na reakcję, w dziennikarstwie społecznym czy też obywatelskim jak kto woli.
Odpowiedz
Witam zainteresował mnie temat poruszany w tym wątku, był już premiera ?
Odpowiedz
Siła internetu jest większa niż nam się wydaje. Pamiętacie co było z AKTA? Internauci wpłynęli wtedy na nie wejście w życie tego dokumentu. Cyberterroryzm to wcale nie takie nowe pojęcie, cały czas się będzie rozwijać...
Odpowiedz
Obecnie w Stanach Zjednoczonych ponownie stara się ocenzurować internet poprzez ograniczanie do jego dostępu. Podobno osoby chcące z niego korzystać musiałyby wykupywać odpowiednie do swoich potrzeb pakiety, które umożliwiałyby dostęp do poszczególnych stron. Mam nadzieje, że równie głupi pomysł nigdy nie pojawi się u nas w kraju...
Odpowiedz
Rośnie, zmienia się i trzeba jasno powiedzieć, że internet to nie tylko zakupy i plotki.
Odpowiedz
myślę ,ze oczywiście mozna tak powiedzieć ,że dziś internet to 5 władza.
informacje tak szybko sie rozprzestrzeniają ze opisać słowami to trudno.
dziś duzo ludzi nie ogląda już telewizji korzysta tylko z internetu.

wiedzę czerpią z niezależnych serwisów więc widać , propaganda coraz słabsza jest i ma mniejszy wpływ na ludzi.
Odpowiedz
cyberterroryzm to już fakt, niestety
Odpowiedz
teraz za pomocą internetu można robić takie rzeczy o których jeszcze niedawno ludziom się nie śniło..
Odpowiedz
Myślę, że coś w tym niestety jest...
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Młody_Przedsiębiorca
WątkiDataOdpowiedzi
odśnieżanie i sprzątanie16.03.2014, 10:510
agencja reklamowa16.03.2014, 10:472
Sposób na przewlekłe zmęczenie25.02.2014, 14:421
klimatyzacja i wentylacja przemysłowa22.02.2014, 09:014
Ogłoszenia z ubraniami18.02.2014, 08:090

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom