• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pełen etat i DG ?
Czy pracując na pełen etat mogę otworzyć DG? Przypuszcza, że tak, ale chciałbym wiedzieć jak wygląda wtedy sprawa z ZUS-em i innymi haraczami.
Słyszałem, że pracodawca płaci ZUS, a ja muszę jeszcze jakaś składkę zdrowotną (ponoć coś ok. 200 zł) odprowadzać. Jak to dokładnie wygląda?Dodgy
Odpowiedz

Jeśli DG wykonywać będziesz w zakresie, w jakim pracujesz, lub na rzecz pracodawcy, u którego pracujesz lub pracowałeś przez w ciągu ostatnich 2 lat, to nie możesz obrać opodatkowania na zasadzie ryczałtu.
Odpowiedz
Forma opodatkowania nie ma znaczenia, a jak ktoś potrzebuje być vat-owcem? Nie ważne. Wracając do tematu, tak możesz pracować i mieć DG. Kwestia domówienia się z szefem, na jakich warunkach współpracujecie. Czy to on płaci za Ciebie Zus, czy Ty.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Marioo90
WątkiDataOdpowiedzi
Mini biznes.29.08.2011, 19:3411
Który pomysł zrealizowany? TU PISZCIE!29.08.2011, 19:331
Zakład fotograficzny29.08.2011, 19:3114
System w sprzedawanych komputerach29.08.2011, 19:266
Projektowanie grafiki i www - Umowa o dzieło czy DG?29.08.2011, 19:247

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom