• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oszust na allegro
Witam serdecznie
Mam pytanie odnośnie pewnego allegrowicza który nie wywiązuje się do tej pory z umowy w dalszym ciągu nie jestem właścicielem zakupionego przedmiotu . Korespondencja na wysokim poziomie ,gwarancje dopełnienia umowy i tak trwa to już kilka tygodni,sprzedawca zasłania się jakimiś dziwnymi wymówkami itp . Nie mogę nawiązać sporu transakcyjnego bo jest już po terminie.
Odpowiedz

Witaj
Podałeś już że nie możesz wykonać sporu transakcyjnego,bo termin jest już przedawniony,za długo zwlekałeś ,więc spróbuj opisać bardzo szczegółowo całą zaistniałą sytuację ,podaj numer aukcji ,nick sprzedającego,datę wykonania transakcji, płatności.
Następnie wyślij wiadomość poprzez formularz kontaktowy ,będziesz poprowadzony przez wybór kategorii oraz temat ,wysyłasz wiadomość.
Odpowiedź zwrotna powinna przyjść w ciągu 48 godzin ,choć czasami mogą zdarzyć się wyjątki ,trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Allegro ma prawo blokować konta ,zwróć też uwagę że możesz zawsze zgłosić wcześniej sprawę na Policję lub zgłosić ten fakt do odpowiednich organów (sądów powszechnych) .
Po każdym zakończeniu aukcji zostaje zawarta umowa kupna-sprzedaży ,która obliguje Kontrahentów do dotrzymania warunków ustalonych na aukcji. Pamiętajcie o tym.
Odpowiedz
Wykonałem Pana instrukcje otrzymałem informacje zwrotną że odpowiedz zostanie udzielona w ciągu 48 godzin ,więc zobaczymy jak się potoczą dalsze perypetie ze sprzedającym.Dzięki za chęć pomocy
Odpowiedz
niestety chce tu przestrzec innych Kupujacych, kupilam niedawno na stronie zlote wpyrzedaze dwa zegraki swiss legend, oczywiscie oba mialy byc orginalne, jeden mial byc wersja z diamencikami, zaplacilam kilka tys zl, Przedmioty przyszly w terminie wiec sie cieszylam ze wszystko ok.
Niestety , zegraek damski ten z diamencikami nie mial dolaczonego certyfikatu - jak sie dowiedzialam ze strony swiss legend , musi taki posiadac, zegarek meski natomaist byl niesprawny , nie chodzila wogole wskazowka sekundnika, opakowania obu zegarkow pozostawialy tez wiele do zyczenia i dawaly spora watlpiwosc co do orginalnosci obu produktow.
Korzystajac wiec z mozliwosci jaka daje regulami tego sklepu , odeslalam oba zegraki jako zwrot,
niestety do dzis dnia nie odzyskalam pieniedzy w calej kwocie. Otrzymalam zwrot za damski zegarek i sklep twierdzi ze tylko damski dostal, a meski - ich zdaniem rozplynal sie gdzies w powietrzu!
mam dowod odbioru gdzie jest waga paczki, jak i dowod mojego nadania paczki tez z waga prawie identyczna, mam moje emiale gdzie pisalam ze odsylam cale zamowienie i prosze o zwrit wplaconej kwoty. Niestety firme to nie interesuje i jak narazie twierdza ze pracownik przekazal info ze w paczce byl jeden przedmiot, coz, widac dobrze tam pracowac skoro mozna sobie wyjmowac z paczek przedmioty.., obecnie sprawe skierowalam do adwokata.
Duzy niesmak i totalny brak profesjonalizmu ! zdecydowanie odradzam kupowanie w tym sklepie online.
Odpowiedz
Warto znać ten artykuł z ustawy o ochronie praw konsumentów:

Art. 7. Odstąpienie od umowy zawartej na odległość
1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 odstąpienie od umowy - termin, wyłączenia, ust. 1. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
2. Nie jest dopuszczalne zastrzeżenie, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy za zapłatą oznaczonej sumy (odstępne).
3. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.

Ps. Nie obowiązuje ona w przypadku zakupów w formie "licytacji". Wtedy, w razie niezgodności towaru z usługą możemy domagać się reklamacji.

http://kabs.pl/strona/prawo-ochrony-kons...rakow.html
Odpowiedz
Trzeba walczyc z oszustami na allegro Smile Mnie też oszukano ale dzięki wam wiem co robic
------------------------

Najlepsze dla dziecka przedszkole gdańsk cennik
Odpowiedz
Policja to oczywiście ostateczność. Najlepiej najpierw spróbować sprawę załatwić ze sprzedającym, a potem ewentualnie zgłosić to do Allegro. Jeśli komuś grozi zablokowanie konta, to szybko to kalkuluje i stwierdza, że lepiej oddać pieniądze, niż rezygnować ze sprzedaży na Allegro.
Odpowiedz
Zema i jak dalej potoczyły sie losy Twojej sprawy ?
Odpowiedz
Też miałam do czynienia z takim krętaczem. Na szczęście radca prawny doradził jak postępować z takimi ludźmi, napisał mi pismo, które wysłałem allegrowiczowi. Trzy dni później dostałem zamówiony towar i przeprosiny.
http://arkana-lex.eu/
Odpowiedz
W takich sprawach warto się ubiegać o odszkodowanie przez adwokata. Nie można pozwalać na bezkarność.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Zema
WątkiDataOdpowiedzi
Co zamiast MS Office ?30.01.2016, 15:2811
Jaki program do nagrywania webinarów?07.07.2015, 11:161
Zarabianie na zdjęciach22.08.2014, 11:215
Konto demo - opcje binarne03.08.2014, 10:306
Zarabianie na grach - sklep z grami - sprawdzony sposób!26.04.2014, 20:450

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom