• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oszczędzanie zimą na światle
Wiadomo, że idzie zima, światła świeci się dużej i prąd leci, trzeba więcej płacić.

Macie jakieś swoje sposoby oszczędzania na świetle?

Odpowiedz

No sprawdzonego sposobu to nie mam, ale ogólnie to mało świecić trzeba.

Ja akurat przychodzę z pracy i włączam komputer, światła idzie mało, bo lampek nic nie włączam, tylko sam komputerek chodzi.

Gorzej mają Ci, co muszą papierki wypełniać xD
Odpowiedz
Wydaje mi się że nie można popadać w paranoję Smile Jeśli światło jest potrzebne to trzeba świecić, przzecież nie będę chodzić z zapalonymi świeczkami... Ważne jest tylko żeby nie zostawiać włączonego światła tam gdzie nas nie ma, pamiętać o wyłączaniu telewizora/komputera ze stanu czuwania itp i to wystarczy.
Odpowiedz
Ja mam założoną taką instalację, dzięki której jednym pilotem obługuję wszystkie urządzenia elektryczne w danym pokoju - telewizor, włączniki światła, dvd itp itd. i na koniec dnia jednym pstryknięciem odłączam te wszystkie urządzenia dzięki czemu żadne nie jest w stanie czuwania i nie czerpie prądu. Dzięki temu oszczędzam dość sporo w porównaniu do okresu kiedy wyłączałem wszystko po kolei ręcznie, bo wtedy często zdarzyło się zapomnieć Smile
Odpowiedz
Możesz zdradzić jak jest to instalacja,lub gdzie takową można nabyć ? Zaciekawiłaś mnie ,chciałbym również sobie taką sprawić .
Odpowiedz
Ja zainwestowałem w bardzo ekonomiczne ledy, które są równie efektywne, jak i rownież mało awaryjne.
Odpowiedz
Zacznij od wyłączenia zbędnych urządzeń elektrycznych. Gaś niepotrzebne światło. Jeśli możesz to stopniowo wymieniaj sprzęt na nowszy i bardziej energooszczędny. Koniecznie też sprawdź czy twój plan taryfowy nie przewiduje przypadkiem, że w konkretnych godzinach bardziej opłacalne będzie pranie lub zmywanie w zmywarce. Jeśli nic tam nie znajdziesz takiego, to porównaj swoją ofertę z innymi dostępnymi na rynku. Często zmiana dostawcy prądu przynosi spore oszczędności.
Odpowiedz
W długie wieczory nie da się przecież skutecznie oszczędzać na świetle Wink
Odpowiedz
Używajcie żarówek elektroszczędnych. Podobno sporo ubywa z rachunku.
Odpowiedz
Mozna wieczory spędzać przy świecach Wink Romantycznie i wiecie... My w zeszłym roku mieliśmy kilka takich rodzinnych wieczór, bo były awarie prądu w bloku Wink Serio, to ja nie zauważam specjalnie różnic między latem a zimą w rachunkach, moze 10 zł. Bo latem znowu chodzi wiatrak, dziecko ma wakacje wiecej więc gra na komputerze czy ogląda bajki itp.
Odpowiedz
Na czym jak na czym ale na swiatle nie oszczędzam, i tak większość tego rachunku to sa opłaty stałe, ileż można zaoszczędzić na gaszeniu światła... bez sensu
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika skoczuś
WątkiDataOdpowiedzi
Nasze zarobki gonią zachodnioeuropejskie10.01.2012, 19:0210
Skandal korupcyjny w łupkach10.01.2012, 17:542
Merkel i Sarkozy chcą walczyć z bezrobociem kosztem funduszy strukturalnych10.01.2012, 17:530
Reklama naklejkowa :D28.12.2011, 22:1821
Onet Kontekst zarabianie, opinie, komentarze27.12.2011, 18:375