• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oszczędzanie na benzynie
Dojeżdżam codziennie do pracy samochodem 8 km.
Myślałem sobie, kupię skuter, lub jakiś motorek, aby to taniej wychodziło.

Jak samochód pali 8 litrów na stówkę, a skuter spali 2-3 litry.

Trochę się zaoszczędza, tylko wstępnie w skuter dużo trzeba zainwestować.

Co myślicie nt. temat?
Odpowiedz

Skuter to wypadek rzędu 3.000zł.

Spala 2 litry przy jeździe ok. 50 km cały czas, jak ty chcesz po mieście jeździć to spali z 3-3,5l.

Ja bym spróbował Big Grin Zawsze coś Big Grin
Odpowiedz
Nawet niech spali 3l.

Chińczyka kupię nowego nawet za 1500-2000zł w jakimś dużym markecie typu Real.
Odpowiedz
Ha ha - chińczyka nie kupuj bo będziesz pieszo chodził, to coś się psuje non stop a na części trzeba czekać około miesiąca, wiem bo znajomy taki szmelc kupił i wcale dużo nie jeździł napraw gwarancyjnych było chyba z 10 ten skuter stał i stał.
Jak już chcesz kupić skuter to lepiej używany i lepszej firmy albo mamy Polskie marki Romet przynajmniej części od ręki dostaniesz.
Co do skutera to ja bym się nie przesiadł jakiś komfort jady musi być zresztą w mieście którym mieszkam bałbym się tym na drogę wyjechać.
Odpowiedz
Teraz jak śnieg popadał to ja bym się też bał jechać Big Grin

Na bok rzuci i po robocie.

Lepiej dorzucić te parę złoty i mieć komfort i bezpieczeństwo.
Odpowiedz
Powoli też idzie dojechać, a nawet jeśli trzeba byłoby oddać parę razy na gwarancję, no to nic nas to nie kosztuje, no chyba że dowóz.
Odpowiedz
A jak na gwarancji zrobią Cię w konia i powiedzą, że to z twojej winy?
Odpowiedz
Jak mam z mojego miasta jechać samochodem do Ostrowa Wielkopolskiego, to wolę dać 20zł na bilet w 2 strony pociągiem, niż płacić 60zł na paliwo.
Odpowiedz
A ja proponuję ,najlepsze oszczędzanie na benzynie ,jest to wielki sekret Smile zamiana maszyn na rower ,budujemy oszczędności ,które możemy później zainwestować,budujemy zdrowe ciało i ducha ,aczkolwiek jest to dobra alternatywa dla osób ,które nie muszą pokonywać długich dystansów do pracy .
Odpowiedz
Tylko zimą na rower nie wsiądziesz, bo jest zimno, bardzooo zimno.

A w samochodzie ogrzewanie i cieplutko Smile
Odpowiedz
Według mnie niewarto się tak bawić, przynajmniej ja bym nie potrafił zrezygnować z wygody samochodu na rzecz skutera...Obecnie można bez problemu kupić samochód który spali max 5 l/100, a jak taki skuter spali 3 l, ale nie można jeździć zimą, podczas każej niepogody można się nieźle ubrudzić itp....Więc i tak tracisz pieniądze czas i nerwy na pranie ubrań itd. Według mnie nie jest to fajny pomysł.
Odpowiedz
Pewnie że tak, zgadzam się z kolegą wyżej. Samochód to samochód, jaka cena by nie była, chodzi o wygodę którą musimy sobie zapewnić. A na wiosnę, lato można się śmiało na rower przerzucić.
Odpowiedz
Skuter w mieście dobra rzecz Smile zawsze warto oszczędzać. Masz blisko do pracy i możesz nawet rowerem jeździć a w gorszą pogodę samochodem Smile
Odpowiedz
Wchodząc w ten wątek nie sądziłem, że kwestia będzie dotyczyć wyboru pomiędzy samochodem, a skuterem Smile. Przygotowałem się bardziej na pytanie, czy są sposoby by zaoszczędzić na paliwie, bez względu na to ile litrów pali nasz pojazd. Jeżeli dużo jeździmy myślę, że warto korzystać z rabatów lub zwrotów cashback oferowanych przez banki na paliwo. Takie usługi proponuje m.in Meritum Bank, Millenium Bank oraz Getinbank na kontach osobistych ze specjalnymi kartami debetowymi.
Odpowiedz
ja na pewno nie zamieniłabym autka na skuter, bo to zupełnie inny komfort jazdy...jakoś nie wyobrażam sobie, że jadę w deszczu na skuterze i czerpię z tego przyjemność
Odpowiedz
Można szukać okazji i zakładać konta ROR, które proponują częściową premię na benzynę.
Mimo wszystko jazda na LPG wciąż daje spore oszczędności, a koszty instalacji gazowej szybko się zwracają.
Odpowiedz
Ale na ty nie da się nic zarobić, a oszczędzanie parę groszy na litrze to nic....
Odpowiedz
Zawsze można korzystać częściej na komunikacji miejskiej Smile
Odpowiedz
(13.12.2013, 00:30)kleik napisał(a):  Ale na ty nie da się nic zarobić, a oszczędzanie parę groszy na litrze to nic....

To zależy ile jeździsz, jak jeździsz dużo to z tych groszy może się uzbierać niezła sumka.
Samochód to dziś nie luksus. Niestety komunikacja miejska raczej nie jest alternatywą, bo nierzadko czas dojazdu wydłuża się nawet kilkukrotnie. Może w zakorkowanych dużych miastach nie jest to aż tak drastyczna różnica, ale w mniejszych miastach na pewno.
Dla zainteresowanych oszczędzeniem 'paru groszy' na paliwie polecam lekturę http://www.zuzycie-paliwa.pl/ogolne/jak-...amochodem/
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika skoczuś
WątkiDataOdpowiedzi
Nasze zarobki gonią zachodnioeuropejskie10.01.2012, 19:0210
Skandal korupcyjny w łupkach10.01.2012, 17:542
Merkel i Sarkozy chcą walczyć z bezrobociem kosztem funduszy strukturalnych10.01.2012, 17:530
Reklama naklejkowa :D28.12.2011, 22:1821
Onet Kontekst zarabianie, opinie, komentarze27.12.2011, 18:375