• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oszczędzanie: lokata czy konto oszczędnościowe?
Co polecacie w Alior Banku? Lokatę 6% na 100 dni czy może konto oszczędnościowe 4% w skali roku?
Odpowiedz

Lokata ma lepszy zysk, ale czy jest to lokata z dzienną kapitalizacją, jak w przypadku konta oszczędnościowego?
Odpowiedz
Konto oszczędnościowe, jeśli chcesz móc cały czas dysponować daną kwotą. Bo lokatę musiałbyś zerwać i stracić tym samym odsetki.
Odpowiedz
Konto oszczędnościowe wychodzi nam w opłacalności dłużej ale pewniej, natomiast lokata krócej, ale zarobek mniej pewny Wink
Odpowiedz
Wg mnie lepiej inwestować w konto oszczędnościowe np. produkty parasolowe. Co prawda dłużej mamy zamrożone pieniądze ale możemy generować większą stopę zwrotu. Poza tym omijamy podatek belki przy transferze środków. Dzięki lokacie możemy jedynie zamrozić czasowo pieniądze bez straty z tytułu inflacji. 6% na lokacie na 100 dni jest liczone w skali roku co daje bardzo nikły zysk w ciągu 100 dni a nawet powiedziałbym że stratę. minus podatek belki 19%, minus stopę inflacji 4,3%. Wnioski same się nasuwają.
Odpowiedz
Banki zachęcają do korzystania ze swoich usłóg na wszystkie sposoby, a tak naprawdę nie ma jednego sprawdzonego sposobu. Czasami korzystniejsza może okazać się lokata a czasami konto oszczędnościowe. Ja i tak wychodze z założenia, że jeśli oszczędzać to na własna rękę np. zamiast płacić za rozliczanie lepiej ściągnąć darmowy program pit(sygnatura). Jest mnóstwo takich sposobów.
Odpowiedz
Tutaj można znaleźć trochę ciekawych i przydatnych informacji w tym temacie.
Własne strony prosimy zamieszczać w sygnaturze
Odpowiedz
Mam to samo pytanie i nie wiem, chyba konto oszczędnościowe bo można do niego w każdej chwili dopłacać, prawda? Smile
Odpowiedz
Też mam konto oszczędnościowe ale ciecia stóp procentowych zrobiły swoje obniżając oprocentowanie.

Regulamin
Odpowiedz
Ja bym się zastanowiła nad czymś jeszcze innym, a mianowicie funduszem inwestycyjnym. Ale to inwestycja na lata.
Odpowiedz
Moim zdaniem lepsze będzie konto oszczędnościowe gdyż możemy zawsze pieniądze dopłacić albo wypłacić Smile
Odpowiedz
Polecam konto oszczędnościowe w BGŻ Optimie z oprocentowaniem 3,6% przez pierwsze 3 miesiące dla nowych środków do 20k zł. Oczywiście po tym czasie oprocentowanie może się zmienić. W każdej chwili, bezpłatnie możemy powiększyć kapitał znajdujący się na koncie. Tak samo w każdej chwili i bezpłatnie możemy wypłacić dowolną kwotę.

Regulamin
Odpowiedz
Tylko konto oszczędnościowe ma najwyższe oprocentowanie Smile
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika adamoo
WątkiDataOdpowiedzi
Biurokracja przy zakładaniu firmy10.09.2011, 22:0211
Kwota wolna od podatku10.09.2011, 21:549
Wynajem mieszkania - procedury10.09.2011, 21:251
Santander Consumer Bank - opinie10.09.2011, 21:094