• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opinie Inkubatory przedsiębiorczości opinie
Korzystaliście z inkubatorów przedsiębiorczości, możecie napisać jak to wszystko wygląda ?
Odpowiedz

Witam
Moim zdaniem lepiej skorzystać z inkubatorów przedsiębiorczości które oferują uczelnie wyższe ,znajomy brał w tym udział i był bardzo zadowolony , w idea bank wydaję mi się to trochę ryzykowne ,trzeba było by się temu wszystkiemu bliżej przyjrzeć i przeanalizować wszystkie plusy i minusy.
Odpowiedz
 Podziękowali: Adrian
Trzeba by sprawdzić jakie są warunki tego kredytu. I czy jest on obowiązkowy czy jak. 70% kapitału to jednak dość dużo. Szczególnie że niby kierują to do osób bez doświadczenia.
Odpowiedz
Zawsze lepiej 70% niż 100... Myślę że ma to sens.
Odpowiedz
Jeżeli bedziesz miał jakieś szalone warunki tej pomocy, to moze sie okazać że nie ma sensu.
Odpowiedz
Inkubatory przedsiębiorczości mają sens, można stworzyć coś ciekawego i dobrze na tym przy okazji zarobić.
Odpowiedz
Musisz jednak sie zastanowic czy chcesz realnie oddac 40-70% twoich udzialow oraz czy jestes w stanie przesunac sie na dalszy plan...

Powestala nowa platforma o nazwie FOS Invest (tylko 3 podobne do niej na swiecie) dzieki ktorej mozesz pozyskac inwestorow na podstawie mini systemu akcyjnego.
Odpowiedz
Też mi się wydaje, że lepiej skorzystać z Inkubatora Przedsiębiorczości oferowanego przez uczelnie wyższe. Wydaje mi się to mniej ryzykowne. Ale z drugiej strony nigdy nie miałam do czynienia z tym oferowanym przez Idea Bank. Najważniejsze to czytajmy co podpisujemy.
Odpowiedz
Jaka oferte tak naprawde ma Idea Bank? Na jakiej zasadzie wspomagaja projekt?
Odpowiedz
AIP ma teraz zbyt opłacalną konkurencję, aby miało zainteresowanie. Słyszeliście może o American International Corporation? American International Corporation nie ma vatu, zusu, można działać na niższych podatkach i bez stałych opłat - tak to mniej więcej wygląda po wstępnym zapoznaniu się z tematem. Możliwe, że powstanie tej firmy będzie oznaczało powolny upadek polskiego AIP. Jak sądzicie?
Odpowiedz
Mój znajomy tak zaczynał, teraz jego firma jest znaną marką w branży, więc chyba się opłaca Smile
Odpowiedz
Przecież można jeszcze taniej, przez American International Corporation. Tam nie płacisz ZUS, vat, dochodowy jest niski, nie ma stałych opłat. Polskie AIP przy tym wymięka i przy aktualnym kryzysie liczba firm, które będą przeniesione, powinna być imponująca.
Odpowiedz
Tym bardziej, że rząd po raz kolejny podwyższa składki ZUS, realne jest podwyższenie podatku VAT. Polityka prowadzona w Polsce to jakiś skandal, w który ciężko uwierzyć.
Może kiedy połowa firm padnie to w końcu pojdą po rozum do głowy!
Odpowiedz
W American International Corporation nie masz większości tych kosztów. Polska nie przypadkiem jest przecież na liście najbardziej nieprzyjaznych przedsiębiorczości krajów na świecie. Ja już od dłuższego czasu nie mam tutaj firmy - żeby jeszcze kasa wpłaca na zus była zwracana... a nie jest. Wyparuje Sad
Odpowiedz
Inkubatory przedsiębiorczości opłacają się osobą, które obawiają się na starcie wszelkich problemów administracyjnych, osoby pracujące tam również doradzają w wielu kwestiach i pomagają przejść najtrudniejszy pierwszy krok.
Odpowiedz
popieram len w 100 %, nic dodać nic ująć, Idea Bank tylko chce mieć korzyści finansowe, a inkubatory akademickie zdecydowanie bardziej dbają o "klienta"
Odpowiedz
Byłem kiedyś na rozmowie w takowym. Z tego co pamiętam oferują swój adres jako adres biura, oraz wsparcie, np usługi księgowe za niewielką opłatą, dostęp do ksera, faxu itp. Pewnie jest tego więcej, ale było to jakiś czas temu i niestety już nie pamiętam Smile
Odpowiedz
dzięki za informacje, wiecie może jeszcze coś jeszcze, może ktoś z was korzystał z takiego rozwiązania, zastanawiam się co muszą spełniać takie osoby które chcą z tego skorzystać
Odpowiedz
napisz jeszcze czy chodzi Ci o inkubatory uczelniane (akademickie) czy firmowe ?
Odpowiedz
Mój znajomy działa w Inkubatorze przy SGH. W ramach tego zdaje się miał porady prawne dot. prowadzenia biznesu i księgowe, firma zarejestrowana pod adresem Inkubatora, nie wiem, czy mieli "wspólne urządzenia biurowe". Wiem, że bardzo chwalił pomoc księgową/podatkową. Jeśli chodzi o pieniądze, zdaje się, że też coś mu pomogli na początku.
Odpowiedz
Mógłbyś opisać w skrócie jak to wygląda od podszewki jak zacząć współpracę z takim inkubatorem, na co zwracać uwagę oraz czy jest się w jakikolwiek sposób uzależnionym od nich?
Odpowiedz
Dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla freelancerów jest korzystanie z usług wirtualnego biura. Można tanio wynająć adres dla firmy, który nie będzie domowym oraz prowadzić biuro zdalnie
Odpowiedz
Takie Inkubatory Przedsiębiorczości działają najczęściej przy Uczelniach Wyższych. W sumie nie ma szczególnie istotnych kwestii na które powinieneś zwrócić uwagę, ponieważ wszystkie działają podobnie - mają za zadanie wesprzeć i integrować młodych biznesmenów. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej, to poszukaj takiego Inkubatora w Twoim mieście i dowiesz się dokładnie co i jak.

linki dodajemy w stopce
Odpowiedz
Moim zdaniem warto się wybrać. Nie można się od razu wszędzie doszukiwać spisku i złych intencji. Takie miejsca powstają po to, aby pomagać i doradzać wszystkim osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z własnym biznesem. Ja polecam.
Odpowiedz
Zgadzam się z przedmówcą. Idź, porozmawiaj, dowiedz się więcej. Takie miejsca powstały po to, żeby wspierać osoby, które chcą rozwijać swój biznes. To przecież wpływa na gospodarkę, więc są to działania jak najbardziej propagowane.
Odpowiedz
Inkubatory Przedsiębiorczości to świetna inicjatywa dla młodych ludzi i warto z tego korzystać
Odpowiedz
Myślę, że to dosyć ciekawa opcja na start. Z tego co się orientuje przy Inkubatorach Przedsiębiorczości działają biura rachunkowe i prawne, co bardzo ułatwia kwestie formalne.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika acehook
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom