• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odpowiednie miejsce do prowadzenia biznesu
Co raz częściej słyszy się o specjalnych miejscach w których możemy wynająć tzw "biurko" do prowadzenia firmy. W wielu miastach funkcjonuje już ten system, że za opłatą na godziny lub miesięcznie mamy dostęp do komputera, biurka, faksu, skanera, gdzie spokojnie możemy w zaciszu popracować. Do tego jest to dobre miejsce np. do spotkania z klientem. Czy znacie jakiegoś znajomego kto w ten sposób pracuje ?
Odpowiedz

Ja pracuję w domu więc ,polecam taką formę prowadzenia biznesu ,wielka oszczędność ,choć trzeba być systematycznym oraz umieć pracować w domu i się nie rozpraszać . Jeśli mamy ładny dom zaproszenie klienta od razu wzbudza zaufanie i taką wieź z klientem więc,ale to takie bardziej zastosowanie do mniejszych biznesów,różnie to z tym bywa. Do bardzo poważnych biznesów to i tak musi mieć swoją siedzibę a nie jakieś wynajmowane pomieszczenia i to jeszcze na godzinne ,to tym bardziej kojarzy mi się z nieprofesjonalizmem i wręcz wygląda podejrzanie.
Odpowiedz
Edgar. Mój kuzyn w ten sposób prowadzi swoją firmę. Ma wynajęte biuro na godziny w centrum Krakowa. Tam też jest zarejestrowana firma. Na co dzień pracuje sobie w domu. jeżeli ma się spotkać z klientem to jedzie do pobliskiego miasta Krakowa i w prestiżowej dzielnicy spotyka się w celach biznesowych.
Odpowiedz
Nestety jesli ma byc to spolka zoo sc etc. to musi miec lokal jako baze firmy.
Ja pracuje tak jak napisales przy wynajmie "biurka".
Wlasciciel poprostu pozwala ci zarejestrowac tam firme, przyjmowac odpowiednie kontrole, odbiera listy dla ciebie, dzwoni w razie gdyby cos waznego przyszlo.
Ja przynajmniej na takiej zasadzie pracuje w lokalu gdzie jest w ten sposob zarejestrowanych 6 firm. Dzialam tak prawie 2 lata i jeszcze nikt sie do tego nie przyczepil...
Wiem ze umowy nie da rady spisac.
Odpowiedz
Nie znam nikogo, ale myślę, że to nie jest zły pomysł dla kogoś, kto może pracować w domu, ale woli spotkać się bardziej formalnie.
Odpowiedz
myślę, że miejsce do prowadzenia biznesu jest tez uzależnione trochę od profilu tego interesu, który leży w obrębie naszych zainteresowań. Jeśli współpracujesz z kancelarią prawniczą, która specjalizuje się w doradztwie przy prowadzeniu działalności gospodarczej to na pewno CI pomogą.
Odpowiedz
Moim zdaniem bez względu na to czy będzie to wirtualny adres czy prawdziwe wynajęte biuro to lepiej mieć firmę zarejestrowaną w miejscu innym niż mieszkanie, dużo lepiej taki adres wygląda z perspektywy wizerunkowej Wink
Odpowiedz
Bardzo trafne spostrzeżenie, choć nie wydaję mi się żeby to miało aż tak ogromne znaczenie Smile, zleży od prowadzonej działalności.
Odpowiedz
Adres biura świadczy trochę o prestiżu działalności. Biuro wirtualne czy wynajem biurka nie są drogie. W Warszawie na Woli w Co&Work za 100 zł miesięcznie można wykupić adres i do tego jest obsługa korespondencji. Za 400 zł miesiecznie biurko, sala konferencyjna za 25 zł/h.
Jak ktoś potrafi pracować w domu to wirtualne biuro powinno być wystarczające.
Odpowiedz
Ja znam osoby, które wynajmowały salki do pracy na jeden dzień. Sama idea takich biurek jest bardzo dobrym pomysłem tym bardziej, gdy miejsce do pracy jest niezbędne, a warunki w domu czy też wynajem normalnego biura jest dla nas za drogie.
Odpowiedz
(14.05.2013, 07:51)manieczka napisał(a):  Moim zdaniem bez względu na to czy będzie to wirtualny adres czy prawdziwe wynajęte biuro to lepiej mieć firmę zarejestrowaną w miejscu innym niż mieszkanie, dużo lepiej taki adres wygląda z perspektywy wizerunkowej Wink

Zgadza się, dlatego właśnie tyle osób decyduje się na wirtualne biuro. Zyskujesz wiarygodny adres, miejsce spotkań z klientem, często sale konferencyjną, obsługę prawną i księgową oraz recepcje. Dla małych, rozpoczynających swoją działalność firm to świetna opcja, pozwala sporo zaoszczędzić.

Stopka/sygnatura
Odpowiedz
według mnie bardzo dobrą opcją jest wirtualne biuro w szczególności jeśli chodzi o osoby, które co dopiero założyły działalność lub nie potrzebują stacjonarnego biura, a jeśli chodzi o biurka to zawsze można skorzystać z coworkingu
Odpowiedz
Wirtualne biuro to wielkie ułatwienie dla przedsiębiorców. Zajmowanie się biurem i korespondencją można powierzyć zewnętrznej firmie, a samemu można zaoszczędzony czas i pieniądze zainwestować w rozwój firmy. W Rabbit Office przy ulicy Świdnickiej 39 we Wrocławiu, w cenie 100 zł brutto miesięcznie oferujemy adres do rejestracji firmy oraz obsługę korespondencji. Dodatkowo można przeprowadzić spotkanie wynajmując biurko, skorzystać z księgowości czy porad prawnych.
Odpowiedz
Ja uważam, że to świetny pomysł dla osób, które są samozatrudnione lub prowadzą jednoosobowy biznes. Pozwala to na oddzielenie życia rodzinnego od zawodowego (a to zazwyczaj rodzi konflikty w takich sytuacjach) oraz na ograniczenie wydatków.
Odpowiedz
Ja tak nie pracuje, ale jest to fajny pomysł na start Smile
Odpowiedz
Podobno najlepszym miejscem jest internet Smile
Odpowiedz
Również się zgadzam z Waszymi wypowiedziami, znam bardzo dużo osób, które korzystają z wirtualnego biura, są zadowolone i świetnie prosperują.
Odpowiedz
Takie rozwiązania sprawdzają się jeśli sporadycznie spotykamy się z klientami. Przy częstych spotkaniach takie biuro jest po prostu mało opłacalne. Poza tym nigdy nie jesteśmy u siebie.
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
najlepszym miejscem jest własne mieszkanie, a w nim biuro.Z klientem można spotkać się na mieście Smile
Odpowiedz
Ja też polecam prowadzenie firmy w domu, jest jakoś inaczej zawsze i w zależności od formy działalności jesteśmy inaczej postrzegani przez kontrahentów. Założenie takiej firmy i jej prowadzeni jest prostsze w biurach czasami może nam przeszkadzać wiele rzeczy.
Odpowiedz
Jeśli prowadzicie firmę gdzieś w terenie to musicie pamiętać o dobrym jej odśnieżaniu w zimie. Zależy tez jaki obszar macie do odśnieżenia, bo jeśli bardzo duży to polecam Wam skorzystać z usług firmy. Firma http://odsniezaniewarszawa24.pl/cennik.php działa na terenie Warszawy i zajmuje się tym w wielu placówkach. Dlatego polecam Wam, jeśli macie takie zapotrzebowanie Smile
Odpowiedz
ja nie polecam pracowania w domu - sfera zawodowa zaczyna sie mieszac z prywatna a ztego nigdy nie wychodzi nic dobrego :/ mamy wynajete niewielke biuro, ale przynajmniej jest jakas przestrzen do pracy. czasami faktycznie zdarza sie, ze jak przyjezdzaja klienci z innych miast to organizujemy spotkania biznesowe w efekt express (jestesmy z krakowa), a przy okazji goscie maja sie gdzie zatrzymac Smile
Odpowiedz
(26.10.2012, 21:07)adolf napisał(a):  Co raz częściej słyszy się o specjalnych miejscach w których możemy wynająć tzw "biurko" do prowadzenia firmy. W wielu miastach funkcjonuje już ten system, że za opłatą na godziny lub miesięcznie mamy dostęp do komputera, biurka, faksu, skanera, gdzie spokojnie możemy w zaciszu popracować. Do tego jest to dobre miejsce np. do spotkania z klientem. Czy znacie jakiegoś znajomego kto w ten sposób pracuje ?

Ja w ten sposób pracuję od roku. Moja firma jest zarejestrowana na "wirtualny" adres biura twojebiuro24.pl/ Pracuję głównie zdalnie ale od czasu do czasu korzystam z możliwości spotkania z klientem w ich biurze. Nie wyobrażam sobie załatwiania takich spraw w domu. Oddzielam pracę od mojej prywatnej "przestrzeni życiowej".
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika adolf
WątkiDataOdpowiedzi
Znana marka gwarantuje udany biznes ? Franczyza29.10.2012, 20:0025
Telepraca (infolinia)26.10.2012, 21:314
Mniejsza składka ZUS25.10.2012, 20:021

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom