• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obsługa prawna firmy
Korzystacie w swoich firmach z prawników czy raczej nie jest to potrzebne? A jeżeli tak to macie zatrudnionych na etacie czy zlecacie to zewnętrznie?
Odpowiedz

my korzystamy bo mamy taki charakter działalności, ze bez prawnika to jak bez reki, ale nie zatrduniamy na etacie tylko financialluk zajmuje sie nasza obsluga prawna. bardzo rzetelni, profesjonalni i z indywidualnym podejsciem do klienta
Odpowiedz
a co sądzicie o usługach świadczonych przez e-kancelarie? czy to się sprawdza i czy jest wygodne np w kryzysowej sytuacji?
Odpowiedz
(12.03.2015, 09:56)kamecka napisał(a):  a co sądzicie o usługach świadczonych przez e-kancelarie? czy to się sprawdza i czy jest wygodne np w kryzysowej sytuacji?

u nas mamy takie doradztwo online prowadzone przez lex consilium i wiem ze cały zarząd w firmie sobie chwali takie rozwizanie bo jest wygodne, można zaoszczędzisz nie mają prawnika na etacie, a to zawsze drożej wychodzi.... no i doradztwo jest na okrągło a jak masz np. kogoś dorywczo to tracisz jeszcze czas na dojazd na spotkanie itp....
Odpowiedz
(25.02.2015, 14:55)kolomaciej napisał(a):  Korzystacie w swoich firmach z prawników czy raczej nie jest to potrzebne? A jeżeli tak to macie zatrudnionych na etacie czy zlecacie to zewnętrznie?

Mimo iż moja firma nie należy do dużych, to jednak bezpieczniej czuje się wiedząc, że mam wsparcie prawne. Zawieram dużo umów handlowych i tutaj każdy zapis jest ważny. Ja z kolei korzystam z pomocy Kancelarii Pawła Niedziałka ( adwokatniedzialek.pl)
Odpowiedz
Własne działy prawne posiadają raczej te większe firmy. Mniejsze korzystają właśnie z doradztwa zewnętrznego. Doradztwo online nie jest u nas mocno popularne. Z drugiej strony ten rodzaj usług dopiero się rozwija.
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
Odpowiedz
Większe firmy zwykle maja prawnika na etacie. Sama jestem przekonana, że nawet doraźna pomoc specjalisty prawnika jest konieczna w sprawach, które tego wymagają. Choćby opiniowania, sporządzania umów, wywiadzie gospodarczym, czy reprezentowaniu na zewnątrz a także w kwestiach dotyczących przekształcania spółek http://kancelaria-cieslak.pl/przeksztalc...handlowego . Dużo klientów ma także dlatego ta warszawska kancelaria Moniki Cieślak. Z usług kancelarii korzystają i duże i małe podmioty. Siedziba kancelarii na Drużbackiej.
Odpowiedz
W sumie dużo zależy od specyfiki firmy, tak czy inaczej najlepiej mieć wsparcie specjalisty. Może warto zdecydować się na szkolenie z prawa, tego typu http://www.szkolenia.avenhansen.pl/szkol...arte/prawo . Są to szkolenia prawnicze dla managerów i osób zajmujących się ważnymi zagadnieniami, które muszą wiedzieć jak poruszać w świecie aktów prawnych i jak stosować je w praktyce.
Odpowiedz
Jeśli chodzi o obsługę prawną firmy, to mogę Tobie polecić, abyś zapoznał się z ta oferta: http://wynimko.pl/adwokat/obsluga-prawna-firm/
Ja korzystam z takich usług, już dobrych kilka lat. Czy warto? Tak warto, z wielu powodów. Przede wszystkim takie doradztwo, stałe, cykliczne, pozwala uniknąć niektórych błędów związanych z interpretacją prawa gospodarczego. To bardzo istotne, bo ten rodzaj prawny, jest najbardziej skomplikowany.
Oczywiście wiele zależy od specyfikacji firmy, jej działalności i sposobu pracy. Ale warto mieć więcej wspólnego.
Odpowiedz
Jeśli chodzi o http://wynimko.pl/adwokat/obsluga-prawna-firm/ to fakt, bardzo fajnie doradzają, a co najwazniejsze wszystko jasno przedstawiają.
Odpowiedz
No również słyszałem, że adwokat taki bardzo dobrze doradzi i wszystko naprawde jasno wyjaśni.
Odpowiedz
Nie miałam jeszcze sytuacji w której musiałabym skorzystać z pomocy prawnika, na co dzień korzystam z pomocy poradnika dla przedsiębiorców.
taj jest bardzo dużo porad, a także darmowe wzory dokumentów - http://poradnikprzedsiebiorcy.pl/pobierz/umowy
Odpowiedz
Przy prowadzeniu dużej firmy powinna być obsługa prawna aby nie zginąć w gąszczu przepisów ale dla małych firm wydaje mi się że dobre biuro rachunkowe podoła wyzwaniom.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika kolomaciej
WątkiDataOdpowiedzi
Modelarstwo RC04.03.2015, 14:333
Sala do squasha07.01.2015, 14:373
Rezerwacja pokoi hotelowych01.12.2014, 19:492