• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe regulacje VAT
Mamy już nowe przepisy o Vat zmienione tzw ustawą deregulacyjną. Nowością jest zmodyfikowane przepisy dotyczące stosowania ulg na na złe długi, czyli inaczej mówiąc prawa wierzyciela do obniżenia podatku należnego od niezapłaconych mu faktur.Na to wychodzi jeśli dłużnicy nie uregulowali należności w terminie 150 dni od upływu płatności mają dokonać korekty podatku naliczonego od niezapłaconych zobowiązań oraz zapłaty kary 30% kwoty tego podatku.
Co o tym sądzicie ? Macie więcej informacji na ten temat ?
Odpowiedz

Niestety rząd i przepisy podatkowe wcale nie ułatwiają nam życia. Przeciwnie wciąż kombinują aby nam je utrudnić. Jak nie zwiększają podatki to znów wprowadzają inne "udogodnienia". Ja mam negatywne odczucia Sad
Odpowiedz
Ostatnio nawet żądają, aby rozliczać się z napiwków. Ale myślę, że kontrolowanie tego jest nierealne. Z kolei dzisiaj czytałem, że nasz wspaniały rząd znalazł kolejne źródło dochodów. Ma wzrosnąć podatek vat od kawy i herbaty.
Odpowiedz
też mi się wydaje, ze trudno byłoby skontrolować wysokość napiwków...z resztą kelnerzy na pewno znaleźliby sposób, aby takie zarządzanie w jakikolwiek sposób obejść
Odpowiedz
Przy okazji tematu związanego z VAT, warto też pamiętać o tym, że na zwrot podatku możemy czekać 60 dni (jeśli oczywiście jest nadwyżka), a w niektórych przypadkach nawet 180 dni, czyli pół roku czekania na pieniądz!. Jednak jest też opcja aby uzyskać zwrot VAT nawet w 25 dni - w tym artykule są szersze informacje na ten temat. Jak widać prawo podatkowe w Polsce należy do dość skomplikowanych, ale warto albo sporo czytać interpretacji prawnych, albo otaczać się dobrymi doradcami z dziedziny księgowości i podatków.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika AdamM
WątkiDataOdpowiedzi
Jakie biuro rachunkowe23.11.2012, 22:0034
Jak założyć sklep akwarystyczny23.11.2012, 12:5114

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom