• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najbardziej opłacalne zawody w 2014
Może dość nietypowe pytanie, ale jak myślicie jaki zawód będzie najbardziej opłacalny w przyszłości. W jakich zarobimy najwięcej i które będą dawały nam poczucie stabilizacji i tak poza tym na co powinni zwracać uwagę młodzi ludzie aby wybierać dobrą drogę kariery zawodowej

Wiadomo zostaje czasami jeszcze praca za granicą Smile ale nie jest to chyba jedna z najlepszych opcji.

Napiszcie co o tym sądzicie ?
Odpowiedz

Myślę, że nadal coś z branży IT - informatycy, graficy, też z branży budowlanej np. architekci. Ogólnie specjaliści są dobrze opłacani. Tutaj jest artykuł o najlepiej opłacanych branżach - praca.gratka.pl
Odpowiedz
Jak kolega wyżej napisał. Branża IT zarabia najwięcej i najlepiej i można rzec, że najłatwiej. Każda firma się teraz opiera na dobrym systemie, strasznie drogim, i jego obsłudze. Do tego aplikacje mobilne, iPadowe, iPhonowe i Androidowe. Zazdroszcze tym, którzy to potrafią robić Smile Fach w rękach i głowie i wszędzie race znajdzie. Tak samo jak dobrzy farmaceuci. To też bardzo opłacalny zawód.
Odpowiedz
Ale i same finanse też są opłacalne. Czytałem jakiś artykuł o opłacalnych zawodach i finansiści, doradcy finansowi także byli na szczycie. Mentalność w tej dziedzinie, jak i sama kategoria finansów się w Polsce aktualnie zmienia. I nie chodzi tu właśnie o same banki, ale pozostałe działalności. Nie każdy chce i może być klientem banku. Jak grzyby po deszczu rosną chwilówki, doradztwa, pośrednictwa, agencje...
Odpowiedz
Ja bym się kierował wszystkimi zawodami które mają styczność z nowoczesnymi technologiami jak np z drukarkami 3D
Odpowiedz
Dobry, opłacalny (czytaj dobrze płatny, a się nie narobisz) zawód w Polsce to polityk Smile Najlepiej ten z sejmu, ale i samorządowy też jest ok. W małym mieście szczególnie. Koszty utrzymania żadne a kasa wysoka jak mało kto Wink Tylko, aby się dopchać do koryta.
Odpowiedz
Najbardziej opłacalne obecnie zawody to makler, architekt, informatyk, lekarz rodzinny, pilot samolotów. Wiedzie się też prawnikom czyli sędziom i adwokatom. Dobrze zarabiają również kierownicy budowy oraz niektóre osoby pracujące w usługach finansowych.
Odpowiedz
 Podziękowali: Moderator
Kiedy przeglądałem listę stworzoną przez Tygodnik Polityka, dziesięciu najlepiej opłacanych zawodów w Polsce, stwierdziłem, że nie chciałbym być pilotem samolotów, nawet jeśli zarabiałbym 16 tys. zł. Na pierwszym miejscu był prezes zarządu. Nim też nie chciałbym zostać. Każdy inną podąża drogą. Jedni lubią ryzyko, inni spokój i bezpieczeństwo. Ja zdecydowanie to drugie. Pracuję w szpitalu i wydaje mi się, że zawód lekarza i informatyka będzie najlepiej opłacany w 2014r. Czemu? Ponieważ widzę, że nie mam czasu leczyć się sam ziołami ani nie mam czasu mocować się z komputerami. Adwokat, pilot, czy prezes zarządu, nie są nam aż tak potrzebni.
Odpowiedz
 Podziękowali: Moderator
Zawsze chciałem zostać pilotem Smile

Wracając do tematu, chyba nie napiszę nić odkrywczego, ale według mojej opinii, najbardziej doceniany zawód to handlowiec, sprzedawca sprawdzi się w każdej branży i takich pracowników szukają wszyscy od przemysłu po finanse.

Coraz bardziej są również doceniani wyspecjalizowani pracownicy, tacy jak np: elektrycy, specjaliści z zakresu automatyki, betoniarze, budowlańcy,mechanicy, specjaliści do obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie, kierowcy.

Dodajcie jeszcze według waszej opinii najlepsze zawody, które dobrze rokują na przyszłość.
Odpowiedz
Nie każdy zawód jest dla każdego odpowiedni. Nie każdy może zostać pilotem, ale nie każdy nadaje się też na handlowca. Do tych zawodów, podobnie z resztą jak do wszystkich trzeba mieć odpowiednie predyspozycje. Osoby introwertyczne i mało otwarte w zawodzie sprzedawcy się z pewnością nie sprawdzą, a i przeciętny kierowca znowu tak dużo nie zarabia. Wszystko jest względne...
Odpowiedz
Masz racje, jednak ten zawód wydaje mi się najbardziej poszukiwany, ja jednak obstawiam temat nowoczesnych technologii.
Świat pędzi coraz szybciej więc, więc trzeba się do niego dostosowywać, z tego co czytałem to powstanie masę innych zawodów jak np: monter i serwisant drukarek 3D, menadżerowie którzy będą zarządzać naszą osobowością wirtualną i takie tam.
Lepiej podchodzić do tego tematu w taki sposób, szkolić się w zawadzie do którego mamy predyspozycje i jest dobrze płatny, a gdy będziemy stabilni finansowo wtedy myśleć o naszej wymarzonej i lubianej pracy, oraz pasjach które możemy spieniężyć.

Kierowcy zarabiają od 3000 do 8000 a nawet więcej w zależności czy jeżdżą na długie trasy, czy to mało czy dużo, według mnie bardzo dobra pensja.
Odpowiedz
Mało utalentowany sprzedawca nie zarobi kroci i raczej długo miejsca w pracy nie zagrzeje. Jeśli zaś chodzi o kierowców to owszem zarabiają ale nie wszyscy, bo np. kierowcy autobusów czy też kierowcy samochodów dostawczych do sklepów typu spożywczy nie zarabiają dużo. Natomiast menadżerowie i monterzy faktycznie na brak pracy i zarobków raczej nie narzekają...A co z pracą dla kobiet? Kobieta pilotem czy adwokatem może być, ale już kierowcą Tira nie bardzo...
Odpowiedz
Zgadzam, się że zdecydowanie najbardziej przyszłościowe są technologie informatyczne. Technologie IT są najprężniej rozwijająca się branżą na świecie, a rynek produktów IT rozszerza się coraz bardziej. Zatem inżynierowie bezpieczeństwa sieci, programiści i specjaliści od tworzenia nowych technologii nie muszą się martwić o pracę. Również lekarze niezmienne mogą liczyć na pewną pracę. Spokojną przyszłość gwarantuje im starzejące się społeczeństwo oraz wydłużająca się długość życia.
Odpowiedz
Biorąc pod uwagę naszą sytuację uważam, że ciągle brakuję nam specjalistów. Jednak nie ma co liczyć na pracę w korporacjach, które tylko czekają na nową, młodą osobę po studiach, żeby płacić jak najmniej, a wymagać jak najwięcej. Moim zdaniem młode osoby po studiach i po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia powinny zakładać własne działalności. Oczywiście są branże, w których od pewnego czasu zarabia się bardzo dobrze, jak np. branża IT czy finanse ale nie każdy lubi taką pracę. Nie ma co na siłę zostawać informatykiem czy lekarzem skoro tego nie lubimy. Lepiej jest skończyć odpowiednie kierunki i śmiało zakładać własną firmę i robić to co lubimy.
Odpowiedz
Trzeba też moim zdaniem uświadomić sobie fakt, że nie zawsze jeden zawód wystarczy. Dobrze by nastawić się na nieustanne dokształcanie i podnoszenie własnych kwalifikacji, ponieważ koniunktura wciąż się zmienia i za kilka czy kilkanaście lat zawód opłacalny teraz może już takich profitów nie przynosić. I wtedy zawód trzeba będzie zmienić.
Odpowiedz
Dobry sprzedawca jest zawsze bardzo wysoko ceniony. Jak się okazuje, są to najczęściej poszukiwane osoby na rynku pracy i najtrudniej je znaleźć. Wraz z rozwojem aktywnego marketingu i bezpośrednich technik sprzedaży będzie rosła rola i zapotrzebowanie na dobrych handlowców.
Odpowiedz
Mnie zaskoczyło, że branża leśnicza tak dużo zarabia.
Odpowiedz
A górnik to nie zarabia dobrze, przecież mają pensję od 6000 do 8000 zł, praca każdy się domyśla jaka.
Odpowiedz
Praca ciężka, ryzykowna. Zarobki wysokie, ale koszty również. Jest to praca w ciężkich warunkach, w której nawet jeśli nie ulegniemy wypadkowi to tracimy na zdrowiu. Traci nasz wzrok i nasze płuca. Oczywiście później jest jeszcze górnicza emerytura, ale każdy sam musi sobie odpowiedzieć, czy chce takiej pracy.
Odpowiedz
Z górnikami różnie bywa, ponieważ ojciec mojej znajomej, który przeszedł na górniczą wcale nie zarabiał kokosów. Również teraz nie dostaję wielkich kwot. Jak widać wszystko zależy od tego jakie zadania wykonujesz jako górnik.
Odpowiedz
Branża IT jak najbardziej, a także lekarze (szczególnie specjaliści). Co do branży leśniczej - potwierdzam, mam wujka który zarabia bardzo dobrze, ale ma dość niszową specjalizację.
Odpowiedz
Macie racje, ale co z zawodami o których wszyscy, lub przynajmniej większość zapomniała? Przeczytajcie artykuł http://www.praca-zabrze.info/porady-dla-...omnielismy, możliwe że za niedługo będziemy ich potrzebowali.
Odpowiedz
Myślę, że informatyka. Nie tylko w 2014 roku.
Odpowiedz
Wydaje mi się,że nie ma znaczenia jaka praca ale gdzie... widzę po znajomych którzy kończyli po dwa fakultety i teoretycznie powinni zarabiać grube pieniądze ... jednak to ja ze średnim wykształceniem zarabiam lepiej ponieważ wyjeżdżam z taką firmą Voorneputten do Holandii, gdzie można nieźle zarobić i też zaczyna bardziej podobać mi się u Holendrów Smile
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Aleks
WątkiDataOdpowiedzi
Vivus.pl - opinie klientów06.01.2014, 12:094
Import skuterów05.10.2013, 13:242
Forex literatura05.10.2013, 13:165
Monitorowanie czasu który spędzamy na przeglądanie stron w sieci03.10.2013, 21:061
Ile zarabia programista w Polsce?18.09.2013, 11:091

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom