• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najbardziej oblegany zawód?
#1
Jakim według Was na dzień dzisiejszy zawodem można mieć problemy jeśli chodzi o ilość miejsc? Według mnie duża konkurencja jest w zakresie informatyki. Jak się okazało już parę lat temu, mamy aż nadto specjalistów z tej właśnie dziedziny, dlatego stawiam na informatyków i ich ogromne ilości w naszym kraju.
Odpowiedz

#2
Nie zrozumiałam Twojego posta - gdyby był nadmiar to konsultingi by się nie zabijały o każdego programistę czy informatyka. Brakuje ich - poczytaj raporty, w samym Krakowie w najbliższych latach ma być ich zatrudnionych kilka tysięcy!
Odpowiedz
#3
Konsultingi zabijają się o b.dobrych jeśli nie wybitnych specjalistów w dziedzinie informatyki, a bądźmy szczerzy gro informatyków ,są to specjaliści tylko na papierze :-(
zawodem najbardziej obleganym na dzień dzisiejszy jest ekonomista specjalizacja finanse bankowość .Tych specjalistów jest na pęczki,a pracy na umowę o prace z określonym z góry wynagrodzeniem niewiele, a jeśli już jest ta praca , to jest to chodzenie po domach i sprzedaż bezpośrednia kredytów,wynagrodzenie prowizyjne z żałosnym procentem :-(
Odpowiedz
#4
Może nie oblegany ale najbardziej pożądany zawód to chyba inżynier. Tego potrzeba w każdym kraju a dobrych fachowców brak.
Odpowiedz
#5
Uważam, że w naszym kraju brak jest właśnie zawodów specjalistycznych, tak jak piszecie brakuje specjalistów. Niestety przyszły takie czasy, ze praktycznie roi się od magistrów, a coraz mnie jednak osób idzie do techników specjalistycznych. Brakuje moim zdaniem właśnie elektryków, inżynierów, tynkarzy i tego typu zawodów. W Polsce coraz trudniej jest znaleźć kogoś, kto że tak powiem zna się konkretnie na jakimś fachu. Dobrze płatna praca za granicą, dobre warunki pracy i zapotrzebowanie na tego typu zawody zwabiają skutecznie i tym samym zachęcają do wyjazdu z Polski. No i niestety taka nasza rzeczywistość, bezrobocie duże, więc w sumie to wcale się nie dziwię, że tyle osób wyjechało.
Odpowiedz
 

Ostatnie tematy użytkownika wingame
WątkiDataOdpowiedzi
Karty studenckie03.11.2011, 16:531
Spłata kart kredytowych.03.11.2011, 16:522
Złe, stare karty03.11.2011, 16:511
Dwie karty na jedno konto ?03.11.2011, 16:494
Karta dla dziecka03.11.2011, 16:496
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

  • Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom