• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nadużycie praw autorskich allegro
Witam, od około roku wystawiam aukcję z jednymi i tymi samymi roślinami.

Dzisiaj szperając po allegro patrzę, roślinki takie co sprzedaję ja.

Wchodzę i patrzę, a tu mój opis aukcji, ale inne zdjęcia roślin.

Czy kopiowanie opisów aukcji jest legalne na allegro?

Co wy na to?
Odpowiedz

Z tego co wiem jest to nadużyciem praw autorskich, ale czy będziesz umiał to udowodnić?

Zgłosiłeś już to do allegro.pl?
Odpowiedz
Allegro to świetna grupa, która napewno pomoże rozwiązać ci problem.

Z tego co wiem, to duże kary płaci się, za kopiowanie zdjęć, ale za opisy? Hm...

Spróbuj powiadomić allegro.
Odpowiedz
Sprawę tak jak napisaliście, zgłosiłem do allegro.

Zobaczymy co z tego wyniknie Smile
Odpowiedz
Jestem pewien że nic z tym nie zrobią i każdą Tobie napisać do tego gościa żeby usunął itd. Wiem próbowałem przerabiałem to z nimi.
Odpowiedz
Eee, proponuję Ci, abyś spróbował załatwić sprawę polubownie, więcej zyskasz. Według prawa, nie wolno kopiować treści, ani zdjęć. Część osób się przed tym zabezpiecza umieszczając znaki wodne. Jednak, w Polsce działa to tak tragicznie, że ludzie nie boją się "podwalać" innym części aukcji. Allegro to ostateczność, powiedź, że sobie nie życzysz i tyle.
Odpowiedz
Alllegro ma w głębokim poważaniu takie zgłoszenia.

Też kiedyś o tym do nich napisałam. Sprawa sięgnęła głębiej, bo gościu łamał warunki licencji.

Przedstawienie informacji, że jestem twórcą i wyłącznym sprzedawcą na allegro nie dała skutko. Pozostawała droga sądowa.
Odpowiedz
A ja mam przeciwnie bardzo dobre zdanie o Allegro miałem ostatnio problem ze sprzedającym po moim zgłoszeniu oraz interwencji Al sprawa została załatwiona w ciągu kilku godzin.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika skoczuś
WątkiDataOdpowiedzi
Nasze zarobki gonią zachodnioeuropejskie10.01.2012, 19:0210
Skandal korupcyjny w łupkach10.01.2012, 17:542
Merkel i Sarkozy chcą walczyć z bezrobociem kosztem funduszy strukturalnych10.01.2012, 17:530
Reklama naklejkowa :D28.12.2011, 22:1821
Onet Kontekst zarabianie, opinie, komentarze27.12.2011, 18:375

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom