• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mini biznes.
Witam...chciałbym się dowiedzieć jaka jest procedura założenia i prowadzenia kantoru...z tego co wiem jest to dochodowe zajęcie.
Odpowiedz

Uważam, że jest zbyt dużo konkurencja już odradzam Ci tego pomysłu. Jeśli masz środki do inwestycji zajmij się czymś innym.
Odpowiedz
Jeśli będziesz miał lokal w dobrym punkcie miasta - najlepiej niedaleko banku, to juz jestes na wygranej pozycji, pod warunkiem, że bedziesz miał kursy lepsze niz bank.
Odpowiedz
(29.08.2011, 19:45)Bukoo92 napisał(a):  Uważam, że jest zbyt dużo konkurencja już odradzam Ci tego pomysłu. Jeśli masz środki do inwestycji zajmij się czymś innym.
To nie wszystko. Tak, jak napisał sony_13 wystarczy dobra lokalizacja, atrakcyjne kursy walut i sukces gwarantowany.
Odpowiedz
Kantor to duże problemy, duże potrzeby i duża odpowiedzialność.
Odpowiedz
prawda - niestety kantory to jednak nie na dzis...
a moze poszedlbys w strone kantoru elektronicznego z wyplatami do dotpay czy paypal.
Odpowiedz
Kantor w tych czasach to chyba już średnia inwestycja, chyba, że faktycznie w miejscu o małej konkurencji. Co raz więcej osób używa kart debetowych/kredytowych do płatności np. za granicą. Liczyć można na ludzi którzy wyjechali za granicę. Jak wrócą to wymienią...
Odpowiedz
Zależy w jakim miejscu. Smile W centrum Polski może się średnio opłacać, ale przy jakiś centrach konferencyjnych, w dzielnicach pełnych cudzoziemców, lotniska może już i tak. Dochodowe to na pewno, bo trzeba pozwolenie załatwić czy jakąś licencję.
Odpowiedz
Znam miasto ok 60 000 mieszkańców gdzie jest skupisko kantorów w rynku. Jakieś 6 kantorów jeden przy drugim. Wszystkie działają od wielu lat. I to nie wszystkie kantory w mieście. Są także rozsypane po różnych dzielnicach.

Nie wiem czemu, ale wszystkie to małe gabarytowo, niewyględne lokaliki.

Najwyraźniej jakoś to się opłaca, skoro tyle lat przetrwały w kupie Wink
Odpowiedz
Nie wiem czemu ktoś napisał, że zakładanie kantorów jest nieopłacalne. Z wszystkich kantorów, które znam, właściciele są zamożnymi ludźmi.

Prowadzą je sami lub z żonami. Może do takich biznesów nie wpuszcza się pracowników Wink

Ale tajniki myślę tego biznesu są bardziej skomplikowane niż się wydaje zwykłemu kowalskiemu.
Odpowiedz
Też interesuje się tematem kantorów bo sam chciałbym założyć taki punkt. Szukając w necie znalazłem ciekawy artykuł pod tytułem: na-czym-zarabiają kantory.Jak zarabiają kantory, myślę że was zainteresuje.Ciekawi mnie też specyfika pracy kantorów internetowych. gdyby ktoś z was miał jakiś ciekawy tekst na ten temat to będe wdzięczny za link.
Odpowiedz
Mim zdaniem najważniejszy jest dobry punkt - dobra lokalizacja, na szczęście na kantor nie trzeba wiele miejsa, więc wynajem pomieszczenia - małego też nie będzie drogi.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Marioo90
WątkiDataOdpowiedzi
Który pomysł zrealizowany? TU PISZCIE!29.08.2011, 19:331
Zakład fotograficzny29.08.2011, 19:3114
Pełen etat i DG ?29.08.2011, 19:282
System w sprzedawanych komputerach29.08.2011, 19:266
Projektowanie grafiki i www - Umowa o dzieło czy DG?29.08.2011, 19:247

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom