• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lumpeks internetowy
Jak myślicie, czy prowadzenie lumpeksu internetowego jest opłacalne? Czy sprzedawanie rzeczy, które kosztują kilka-kilkanście złotych opłaca się biorąc pod uwagę, że trzeba zrobić zdjęcia, umieścić je w sklepie, opisać i jeszcze ten sklep promować?

Gra warta świeczki?
Odpowiedz

Ja bym nie skorzystał. Wiadomo, że w lumpeksie trafiają się różnej jakości rzeczy, które trzeba dokładnie sprawdzić przed zakupem, a tego w necie nie zobaczysz. Poza tym w mojej okolicy jest pełno takich sklepów, więc tym bardziej przez neta bym nie kupił.
Odpowiedz
Nie warta świeczki. Pomysł fajny, ale zysk jednostkowy będzie tak mały, a pracy tak dużo, że ci się odechce. Ponadto pojawia się groźba tego, że ktoś będzie niezadowolony / pojawią się zwroty itd.
Odpowiedz
Może nie tyle secondhank, ale outlet. Tak jak wyżej zysk jednostkowy będzie mały, a takie sklepy już w sieci działają
Odpowiedz
A ja myślę, że tam gdzie wszyscy mówią Ci że "nie" że "nie warto" to warto własnie w to wchodzic.
Odpowiedz
Pomysł ciekawy, ale zależy jakie jakościowo rzeczy chcesz sprzedawać, bo jeśli będzie to typowo lumpeksowa odzież to może nie chwycić, może warto by było otworzyć tego typu sklep, ale z odzieżą markową używaną?Wink ceny w lumpeksach są przeważnie niskie, więc trzeba się zastanowić nad opcjami dostawy, aby nie była zbyt droga, bo jeśli ktoś będzie miał kupić bluzkę za 5zł i drugie tyle wydać na przesyłkę, to może się nie skusićWink Pomysł dobry, ale trzeba go dobrze przemyślećWink Powodzenia, DianaWink
Odpowiedz
 Podziękowali: Adrian
Takie sklepy internetowe z używaną odzieżą są, można na nich zarobić, a raczej dorobić kilka setek złotych, na duże kwoty bym nie liczył.
Odpowiedz
Mogą to być np. używane ubrania znanych marek. Myślę, że wtedy na takich ubraniach można by zarobić. Co dostawy można postawić na Inpost. Klientom będzie takie rozwiązanie pasowało. Takie osoby chcą, przede wszystkim kupić taniej.
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
Odpowiedz
Znajomy ma ale z tego co wiem to nie zarabia na nim kroci i traktuje tylko jako dodatkowy zarobek. Weź pod uwagę to że prowadzenie sklepu online też wiąże się z kosztami.
Odpowiedz
jeżeli udostępnisz opcję zwrotu to myślę, że znajdą się chętni Smile pomysł na pewno ciekawy i oryginalny, tylko trzeba to dobrze przemyśleć i zrobić to z głową. możesz też pomyśleć o wystawianiu tych rzeczy na allegro Smile jak skorzystasz z aukcjonera to mozesz utworzyc dodatkowo darmowe galerie i panele aukcyjne
Odpowiedz
(04.03.2015, 12:31)kolomaciej napisał(a):  jeżeli udostępnisz opcję zwrotu to myślę, że znajdą się chętni Smile 

[fon‌t=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Ciekawe w jaki sposób, prowadząc sklep internetowy, i w świetle obowiązującej ustawy o prawach konsumenta, można nie oferować opcji zwrotu...[/font]
Odpowiedz
Dlaczego nie? Spotkałem się już z sklepami internetowymi, które sprzedają ubrania z drugiej ręki. Byłem w szoku, jakie ceny można sobie zażyczyć za jedną bluzkę...

Gatunkowo dobre ubrania, nawet używane, zawsze dobrze się sprzedadzą. Zwłaszcza te z "metką".
Myślę, że na start dobrze będzie wypróbować aukcje na allegro/eBay, a dopiero z czasem założyć sklep.
Odpowiedz
A może ekskluzywny lumpeks - odzież używana, używane torebki i buty - wszystko od znanych projektantów. Wówczas koszt jednostkowy nie będzie taki niski i może być całkiem opłacalne.
Odpowiedz
Większość rzeczy związanych z obsługą sklepu możesz zrobić sam. Zdjęcia, opisy...to nic trudnego.
Odpowiedz
Wątpię że to ma sens.

Sklepy internetowe powoli odchodzą do lamusa. Zostają tylko najwięksi na rynku.

Powód: brak środków na promocje.
Odpowiedz
(21.05.2015, 10:08)anias napisał(a):  Sklepy internetowe powoli odchodzą do lamusa. Zostają tylko najwięksi na rynku.

Konkurencja rośnie, ale sklepy internetowe zajmują coraz większy sektor w handlu, popularność kupowania przez internet z roku na rok rośnie. Niszowe sklepy radzą sobie podobno całkiem dobrze. Choć fakt wypromowanie jest bardzo trudne.
Odpowiedz
Myślę, że outlet ma rzeczywiście większy sens. Pamiętaj, że przepisy odnośnie internetowej sprzedaży zostały zaostrzone i może się okazać, że po sprzedaniu części ciuchów, dostaniesz 50 proc. czy więcej zwrotów, bo konsument ma do tego prawo. Myślę, że to dobry pomysł na dodatkowy zarobek, ale nie stały. No i będziesz musiała zainwestować sporo w reklamę i pozycjonowanie (sporo czasu lub pieniędzy), bo na tym rynku nie łatwo się wybić. Co nie oznacza, że to niemożliwe Wink
Odpowiedz
Nie widziałam w sieci dobrego secondhandu. Myślę, że z każdego pomysłu można zrobić coś wyjątkowego Smile Może nie rezygnuj z tego pomysłu, tylko sprawdź dokładnie konkurencje i zastanów się co możesz dać klientom więcej niż oni.
Odpowiedz
Już takie sklepy istnieją więc jest to opłacalne. Musisz tylko zadbać, żeby mieć dobrej jakości ciuchy i fajne zdjęcia
Interesuje Cię norweski albo szwedzki to zajrzyj na http://www.norweskiszwedzki.pl/
Odpowiedz
Super pomysł! Jeśli potrafi się wyszukiwać perełki z używaną odzieża to można sprzedawać z lekką marażą!
Odpowiedz
Według mnie to raczej nie przejdzie, chyba że miałabyś na prawdę jakieś perełki ale takie rzadko się zdarzają
Catering dietetyczny http://www.dietering.com/
Odpowiedz
Jest już bardzo dużo serwisów ogłoszeniowcych gdzie można sprzedawać używane ciuchy, więc pomysł chyba już miał swoje lata świtoności, za duża konkurencja według mnie.
Odpowiedz
Na pierwszy rzut oka nie jest to rentowne, ponieważ o wiele więcej wydasz na utrzymanie sklepu internetowego, niż uzyskasz ze sprzedaży ubrań. Poza tym, ludzie kupują w lumpeksach bo jest tanio, a nie zawsze rozmiar też jest idealny, a tak musieliby dopłacać kilkanaście złotych za przesyłkę kurierską i jeszcze na nią czekać.
Odpowiedz
Mi także wydaje się, że lepszym rozwiązaniem byłby outlet, choć są takie sklepy, więc musi się to opłacać. Ważne, aby posiadać dobrej jakości odzież i zainwestować w reklamę. Odpowiednia promocja to połowa sukcesu, dla usprawnienia komunikacji z klientem, warto zdecydować się na powiadomienia sms, zachęcam do przetestowania takiego narzędzia na stronie https://serwersms.pl .
Odpowiedz
Małe przebicie cenowe, trudno jest ocenić klientowi jakość, co może prowadzić do duzej ilości zwrotów.
Odpowiedz
Jak dla mnie ten rodzaj zarobku nie jest najlepszy. Myślę, że nie jest to biznes zbyt opłacalny. Takie sklepy już istnieją, ale szczerze mówiąc nie ma tu zbyt dużego przebicia, a do tego z takimi używanymi ubraniami nigdy nie wiadomo i klient nie może mieć pewności co do tego, co kupuje.
Odpowiedz
Dla mnie takim 'lumpeksem internetowym' jest allegro. Mam dwóch sprzedawców oferujących dobrej jakości ciuchy w niskiej cenie i gdy już od nich zamawiam to robię zakupy za 100zł. Przy tym powiedzmy, że ceny zaczynają się od 5-10zł.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika zeus89
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom