• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 10 głosów - średnia: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lokaty długoterminowe - szkolenia
Inwestowanie brzmi dumnie, ale niestety ja w to nie wierzę i czuję się oszukana. Miałam wielkie plany związane ze światem finansów jednak przedstawiciele firmy Nordea, Generali, Compensa oraz arum, aktio, oneinvest, egf kompletnie się do tego zraziłam. Jak można tak oszukiwać ludzi? Długotrwała inwestycja? Tak, dla właścicieli tychże firmy. Biedni ludzie dają się nabierać. Wiele osób w Polsce posiada programy inwestycyjne ze składkami, które MUSZĄ wpłacać przez 5 albo nawet 10 lat. Większość z tych osób dokonała zakupu, będąc nieświadomym opłat jakie stoją za zerwaniem takiej umowy. (Opłata likwidacyjna jest tak wysoka, że po zerwaniu umowy nie otrzymują nic z wpłaconych przez siebie pieniędzy albo marne grosze). Sprzedawcy kuszeni ogromną prowizją, często nawet 100% pierwszorocznej składki, albo zatajali te opłaty przed kupującym, albo mówili w taki sposób, aby klient nie rozumiał. Firmy Oneinvest, Arum, Aktio, EFG oferują 2-3 dniowe szkolenia z zakresu "wciągania ludzi w bagno" - byłam, sprawdziłam, żałuję, czuję się oszukana... Na szczęście takie firmy w Polsce są już ścigane przez UOKIK.

Czy ktoś z was miał podobnie?
Odpowiedz

Rzeczywiście spotkałam się także z głębokim rozczarowaniem na lokacie długoterminowej w KredytBanku. W dodatku panie tam siedzące najwyraźniej biorą prowizję bo kłamały że lokaty nie można przerwać i trzeba czekać mimo, że strata na takiej lokacie była masakryczna. Jak się potem okazało informacja nieprawdziwa i niekorzystna dla klienta. Można było przerwać tę lokatę i uratować fundusze, ale najwyraźniej nie było to korzystne dla pani która polecała. Cóż... trzeba czytać te umowy drobnym maczkiem, choć to bełkot trudny do zrozumienia i wybrać bank bardziej życzliwy dla klienta.
Ogólnie odradzam inwestowanie w banki. Lesze są programy inwestycyjne pozabankowe.
Odpowiedz
To podobno częste. Arum czy EFG organizują takie 2-3 dniowe szkolenia i wciskają na nich te długoletnie inwestycje. Ty się sparzyłaś, ale trzeba czytać co się podpisuje. No ja wiem, że łatwo powiedzieć, bo przedstawiciele nieźle bajerują i tłumaczą tak, że nic nie wiadomo. A później opłaty i zero widoków na zysk. Szkoda, że przy rezygnacji traci się tak wiele, bo nawet całość wpłat. Takie długoletnie inwestycje warto premyśleć i dokładnie sprawdzić bank i firmę gdzie chce się inwestować, bo często okazuje się, że ludzie nią zarządzający niewiele z finansami mają wspólnego.
Odpowiedz
Dokładnie po części się zgadzam ,ale zawsze powinniśmy się edukować na własną rękę,ludzie zbytnio ufają pewnym instytucją ,zawsze powinniśmy się liczyć z ryzykiem, dlatego zawsze powinniśmy zrobić duży rekonesans oraz wszelkie analizy zanim podejmiemy decyzje. Konsultacje ,konsultacje ,opieramy nasze zdanie na długoletnich pozytywnych opiniach.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika mermaid
WątkiDataOdpowiedzi
Benefit Systems21.02.2013, 15:032
Drukarnia internetowa TPSdruk29.01.2013, 17:552
Drukarnia internetowa Smartso13.11.2012, 18:290
RCoMP Współczesne Technologie Informacyjne08.11.2012, 18:040
RCoMP Współczesne Technologie Informacyjne29.10.2012, 19:520

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom