• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lokata czy konto oszczędnościowe?
Witam!
Proszę mi powiedzieć, co jest lepsze? Lokata czy konto oszczędnościowe? Gdzie można więcej zaoszczędzić i na lepszych warunkach?
Odpowiedz

Lokaty są już mało opłacalne, chyba że dysponujesz mega dużymi środkami, ale zamrażanie pieniędzy na jakiś tam mały procent też chyba nie jet dobrym rozwiązaniem, lepiej założyć konto oszczędnościowe i mieć cały czas dostęp do pieniędzy, banki mają coraz więcej dobrym promocji i ciekawych możliwości na kontach oszczędnościowych.
Odpowiedz
Ja zdecydowanie wolę konto oszczędnościowe, ze względu na możliwość swobodnego gospodarowania środkami.
Odpowiedz
Oprocentowanie na lokatach i kontach oszczędnościowych są porównywalne, z lekką przewagą tych pierwszych. Jest to jednak konsekwencja tego, że konta dają większą elastyczność klientowi. Możemy z nich wypłacić środki w każdej chwili, bezpłatnie i bez zrywania umowy. Możemy też bezpłatnie i w każdym momencie zwiększać kapitał na koncie i tym samym powiększać przyszły zysk.

Natomiast lokaty są dla osób, które mają już teraz odłożoną konkretną sumę pieniędzy, które mogłyby być zamrożone na konkretny, ustalony w umowie okres (1 - 24 miesiące)

Naruszenie regulaminu
Odpowiedz
Witam! Lokaty może nie są obecnie wysoko oprocentowane, jednak to najpewniejsza forma inwestowania swoich pieniędzy. Warto także rozważyć oszczędzanie na koncie oszczędnościowym. Zapraszam więc do zapoznania się z ofertą Idea Banku, gdzie posiadamy ofertę konta oszczędnościowego oraz lokat dla klientów indywidualnych. Po szczegóły oferty zapraszam na naszą stronę internetową.

Pozdrawiam,
Michał Ostrowski
Zdecydowanie lepsze jest konto oszczędnościowe Wink
Odpowiedz
Moim zdaniem o wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie konto oszczędnościowe. Obecnie ani lokaty ani konta oszczędnościowe nie są wysoko oprocentowane a niewątpliwą zaletą konta oszczędnościowego jest to, że bez żadnego problemu możemy wybrać z niego pieniążki.
Pełne szczegóły na temat porównania ofert kont oszczędnościowych poszczególnych banków znajdziecie na tej stronie - polecam się z tym zapoznać Wink
Pozdrawiam.
Odpowiedz
(12.12.2013, 23:54)vootel napisał(a):  Zdecydowanie lepsze jest konto oszczędnościowe Wink

Nie ma to jak opinia poparta argumentami.

(24.01.2014, 11:49)martyna napisał(a):  Lokata będzie miała lepsze oprocentowanie niż konto oszczędnościowe.

Oczywiście że tak. Ale jest jeszcze kwestia ilości pieniędzy. Przy kwocie rzędu 10-15 tys. Różnica w zyskach jest niewielka, a pieniądze są zawsze pod ręką. Nic nie stoi na przeszkodzie korzystać z obu form oszczędzania.
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
 Podziękowali: len
Zawsze można wybrać lokatę krótkoterminową, gdy przypuszczamy, że pieniądze z lokaty mogłyby być potrzebne. A co do zysków - wydaje mi się, że jak się dobrze poszuka, to można trafić na bardzo korzystną ofertę.
Odpowiedz
ja tam zawsze korzystałam z lokaty, nie do konca sie nie znam, zreszta chyba konta oszczędnościowe sa bardzo nisko oprocentowanie. od kilku lat jestem czlonkiem skoku wolomin i sobie chwale lokaty u nich. ale swoja droga poznam opinie jakie jest oprocentowanie kont oszczędnościowych
Odpowiedz
Mniejsze opłaty będziesz ponosił prowadząc konto oszczędnościowe, lecz więcej pieniędzy uzyskasz poprzez lokatę.
Odpowiedz
Wszystko zależy od chwili, w której dokonujesz wyboru. Bywa, że na koncie oszczędnościowym są takie promocje, które powodują, że zysk z niego będzie trochę większy niż na najlepszej lokacie.

Dziś jest jednak odwrotnie. To lokaty umożliwiają największy zysk, np Promocyjna FM Lokata 4,55% w FM Banku. Polecam wcześniej zorientować się co do jej szczegółów na wybierarce lokat.
Odpowiedz
A ja polecam sprawdzić opinie o lokatach, bądź kontach oszczędnościowych. I wybrać dla siebie najlepszą opcję. Dlatego warto zaglądnąć na [url=http://www.az-finanse.pl]forum finansowe[/url.
Odpowiedz
w tych czasach to konta oszczednościowe mają podobne oprocentowanie do lokat czasami nawet większe dlatego u mnie wygrywa konto oszczednościowe i wypłacam kiedy chce
Odpowiedz
zdecydowanie konto oszczędnościowe, BGŻ Optima to chyba najlepsze rozwiązanie, choć w sumie ja wszytko ma w mbanku.
Odpowiedz
Anie jedno ani drugie. Najlepiej przejrzeć ofertę obligacji korporacyjnych , ponieważ to ona jest najbardziej korzystna. Wystarczy spojrzeć na ten wykres:
[Obrazek: Liczba-emisji-notowanych-na-catalyst-i-i...r-wsch.jpg]
Odpowiedz
(04.02.2015, 12:32)arekpyta napisał(a):  zdecydowanie konto oszczędnościowe, BGŻ Optima to chyba najlepsze rozwiązanie, choć w sumie ja wszytko ma w mbanku.

Ja mam w BGŻ Optima i sobie chwalę, wszystko szybko, bez zbędnych formalności. Oprocentowania są dośc wysokie, a często mają promocje. Ostatnio dostałem np. smsa, że 3 proc. dla nowych środków na koncie oszczędnościowym. To już ładnie. Co prawda mam konto i nowych środków nie będę angażował, ale opcja jest fajna.
Odpowiedz
Ja mam lokatę, a konto oszczędnościowe to też jakieś wyjście.
Odpowiedz
Jestem za lokatą, zawsze to jakiś, nawet minimalny zysk.
Odpowiedz
Ja korzystałam i z lokat i z kąt oszczędnościowych, ale racja - przy lokatach o wiele lepiej jest, gdy dysponuje się większymi środkami. Obecnie nie mam żadnych lokat, ale mam kilka kont oszczędnościowych. Procent w prawdzie jest niewielki, ale to i tak lepiej, niż gdybym miała trzymać pieniądze w szufladzie.
Odpowiedz
Moim zdaniem konto oszczędnościowo do lokaty jest podobne. Z tym, że z konta możesz wybrać hajsik kiedy chcesz a lokatę masz na określony czas. Jeżeli chodzi o lokaty to odsyłam do https://moneye.pl/ranking-lokat-bankowych/ gdzie jest fajnie pokazane, który bank obecnie co nam proponuje i na jakich warunkach. I teraz zostaje dylemat czy te 4% to mało czy dużo :3
Odpowiedz
Wydaje mi się, że każda opcja związana z oszczędzaniem może być dostatecznie opłacalna, jeśli tylko racjonalnie podejdzie się do tematu. Inna sprawa była jednak z polisolokatami, które naprawdę wielu ludziom przyniosły sporo problemów. Z mężem również nabraliśmy się na taką formę oszczędzania. Gdy okazało się, że polisolokaty wcale nie są tak opłacalne, chcieliśmy z tego zrezygnować. Jednak przez wysoką opłatę likwidacyjną sprawa nie była wcale taka prosta. Wszystko skończyło się dobrze głównie dzięki adwokacko - radcowskiej kancelarii Anczewska i Puńko, która sprawnie zajęła się całą sytuacją. Gdyby ktoś miał podobny problem, to jak najbardziej zachęcam do odwiedzenia http://oplatylikwidacyjne24.pl/kontakt/. W przypadku polisolokat nie ma niestety żartów.
Odpowiedz
Wystarczy czytać co się podpisuje... Wracając do tematu fajna lokata jest w Idea Banku, nazywa się Wielki Procent. Nie trzeba zakładać konta, lokuje się na 2 miesiące, a oprocentowanie 2,5%. Całkiem nieźle według mnie, patrząc na to co ostatnio się pojawiało.
Odpowiedz
Wg mnie lokaty są dla tych co nie potrafią oszczędzać tak normalnie Big Grin Co to jest 2,5 procent? Nic. Żeby to się opłacało trzebaby bóg wie ile kasy wpłacić.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika adkam
WątkiDataOdpowiedzi