• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linki pozycjonujące
Co myślicie o linkach pozycjonujących?

Np. 1zł na stronie o PR=1 na miesiąc?

Warto korzystać, czy nie?
Odpowiedz

Lepiej odłożyć z 20zł i kupić pozycjonowanie, czyli dodanie strony do 100 katalogów.
Odpowiedz
Lightbulb 
Jak widać na załączonym obrazku, największą popularnością cieszą się wyniki będące na pierwszych miejscach w wyszukiwarce. Jednak większą skuteczność mają linki zwykłe, niepozycjonujące, ponieważ internauci są świadomi, że jest to forma reklamy. Dlatego również polecam Oczywiście te dwa narzędzia marketingu internetowego się nie wykluczają i istnieje wiele innych metod na wzrost popularności strony.

[Obrazek: google-eye-scan.jpg]
Odpowiedz
Co do kupienia katalogowania to różnie z tym bywa ja raz kupiłem sobie takie właśnie katalogowanie na allegro i moja strona została dodana do 100 katalogów webmini nie moderowanych w których est syf a po miechu mało który link działał.
[Obrazek: Bez-nazwy_xpexnpx.jpg]
Odpowiedz
Każdy link ma określone znaczenie, jak już decydujemy się na kupowanie linków to niech to będzie link tematyczny i niech to będzie serwis do którego prowadzi określona liczba linków a nie tylko 3 lub 4.
Odpowiedz
Ile sie tu firm zareklamowalo Smile Jesli jest link na PR=1 za 1 zl/mies i wszystkich linkow wychodzacych ze strony jest kilka (2-3) to warto. Jeśli jest więcej wychodzących to nie warto bo wtedy moc jest rozdzialana na wszystkie linki.
www.zpci.pl - szkolenia informatyczne
Odpowiedz
(22.11.2011, 19:38)makserwus napisał(a):  Lepiej odłożyć z 20zł i kupić pozycjonowanie, czyli dodanie strony do 100 katalogów.

Nie nazwałbym tego pozycjonowaniem. Lepiej nie mylić katalogowanie z pozycjonowaniem.
Dodanie strony do jakiejś ilości renomowanych katalogów to część właściwego pozycjonowania. natomiast cały ten proces składa się z wielu innych czynności, które w końcu doprowadzają do tego, że strona wędruje coraz wyżej w wynikach wyszukiwania.
Wracając do tematu. Według mnie nie jest to opłacalne. Są to strony, które posiadają takich odnośników wiele i przez to tracą one na wartości.
Odpowiedz
Kupowanie linków jest według Google nieuczciwe i za to są kary. Oczywiście nie znaczy to, że nie opłaca się kupować w celach pozycjonerskich. Trzeba to robić z głową, tak, aby algorytmy wyszukiwarki nie zorientowały się. Jak to zrobić ?
Kupować na długi okres. Wybierać miejsca gdzie Linki nie są często wymieniane.
Odpowiedz
Oczywiście kupowanie linków jest źle postrzegane przez Pana G,lecz w zasadzie połowę branży Seo się na tym opiera, w tych czasach po ciągłych zmianach algorytmów google,bez pozycjonowania ciężko jest się wybić nawet tym najciekawszym i najlepszym stronom z bardzo wartościową wiedzą .
Odpowiedz
Oczywiście, że Google nie lubi kupowania linków, jednak jest to na pewno jedno z narzędzi wykorzystywanych skutecznie wykorzystywanych przy pozycjonowaniu. Jak widać z wcześniejszych wpisów, trzeba uważać na to co kupujemy! Profesjonalni pozycjonerzy często mają sprawdzone serwisu oraz wiedzą ile takich linków należałoby kupić i z jakich źródeł powinny pochodzić. Mówiąc o kupowaniu linków musimy sobie zdawać sprawę z tego, że mogą one pochodzić z katalogów, blogów, for, precli, serwisów społecznościowych itd.
Odpowiedz
Jeżeli strona ma jakieś serwisy społecznościowe, fanpage itp. to można kupić tam "zainteresowanie" stroną. Na Facebooku można kupić lajki, na nk, można kupić znajomych, na youtube można kupić ilość wyświetleń itd. Zabieg ten bezpośrednio nie wpłynie bardzo na pozycje strony ale zwiększy ruch na stronie co może owocować większą liczbą naturalnych linków. Im więcej osób obejrzy twoją stronę tym większe prawdopodobieństwo że ktoś ją poleci na swojej stronie.
www.zpci.pl - szkolenia informatyczne
Odpowiedz
Kupowanie linków jest obecnie zabronione i może nam grozić za to kara ze strony Google Smile
Odpowiedz
To było zabronione od dawna jeśli dobrze pamiętam i nie jest to żadna nowość, ale to są ogólne wytyczne bo jak chcesz uzasadnić że duże portale w Polsce tą robią i jakoś nie widzę żeby miały z tym problem.
Odpowiedz
Strona z PR1 to nic nie mówi. Czy opłaca się dodać link zależy od jakości strony i masy innych czynników.

- Jakość strony
- Tematyka
- Google zaleca żeby dodawać takie linki z atrybutem nofollow

Pozdrawiam
Polecam: Buty robocze

Odpowiedz
Kiedyś powiedziano: If Content is King, Links Are Queen. Tylko o jakich linkach mowa? Pozycję budują dofollow, ale na tym nie koniec. Linki mogą być lepsze i gorsze. Odradzam te kupowane. Dobrą przestrzenią do cennych linków mogą by fora, jednak pod warunkiem, że wpisy na forach robione są z sensem. Pisanie bzdur na forach nie buduje pozycji. Z doświadczenia wiem, że nie jest łatwo znaleźć piszącego na forach rzetelnie i w temacie. Bardzo cenie sobie inicjatywę Brandle.pl, które stosuje Złote zasady Brandle.pl i zasad tych przestrzegają współpracujący z nimi agenci.
Odpowiedz
(03.10.2013, 21:58)joobler napisał(a):  Strona z PR1 to nic nie mówi.

Zgadzam się. Ja mam strony, które mają PR0, bo mało linków do nich prowadzi. Ruch mam spory, bo na te nisze te kilkadziesiąt linków wystarcza.
Obliczaj zużycia paliwa za pomocą kalkulatora spalania paliwa
Odpowiedz
ehh... mnóstwo głupot tu ludzie wypisują Smile lepiej niech nikt nie korzysta z tych rad ;p
Odpowiedz
(22.11.2011, 19:38)makserwus napisał(a):  Lepiej odłożyć z 20zł i kupić pozycjonowanie, czyli dodanie strony do 100 katalogów.
Chyba chodziło Ci o stawkę za dzień na pozycjonowanie, bo chyba nie mówimy tu o ofertach z allegro Smile

Ze stwojej strony moge dodać że nie opłaca się korzystać z SWL, kupować linków prolink i seopilot a iść w branding i kredowanie pozytywnego wizerunku w sieci, liczy się tylko wartościowych ruch. Pozdrawiam pseudo pozycjonerów Smile
Odpowiedz
Za darmo można umieścić wpis na jednym z forów reklamowych:

http://reklama-za-darmo.pl/
http://promocjaireklama.com.pl/
http://reklamoweinfo.pl/

Jak sie poszuka jest takich więcej. Warto przy tym zrobić unikatowy, nie użyty na innej stronie opis i nie linkować ze słowa kluczowego.
Ręczna moderacja! Tylko unikatowe wpisy!
Odpowiedz
Myślę, że jednak warto skorzystać z pomocy eksperta, czyli z oferty firmy bizzit.pl, która jest tytułowanym mistrzem Polski w pozycjonowaniu. Mają jeszcze fajną ofertą z panoramą wnętrz dla firmy i wygląda to naprawdę świetnieSmile
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika grzesiu1100
WątkiDataOdpowiedzi
Pomysł na biznes= UNIA FUNDUJE14.12.2011, 19:554
Dochód pasywny z programów partnerskich?08.12.2011, 19:4412
Fundusze inwestycyjne PKO TFI08.12.2011, 19:354
Moje zarobki w CPMPROFIT29.11.2011, 19:486
Zarabianie na zachęcaniu do pobierania28.11.2011, 19:078

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom