• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Likwidacja monet 1 groszowych
Co sądzicie o tym pomyśle o którym ostatnio jest głośno. Wiadomo, że Skarb Państwa zaoszczędzi bo teraz do 1 groszówek dopłaca, a czy uda się nam szybko przyzwyczaić do nowych cen ? Jak myślicie, co się później stanie z tymi monetami groszowymi które zostaną ?
www.zpci.pl - szkolenia informatyczne
Odpowiedz
 Podziękowali: Zema

No cóż, trzeba będzie się przyzwyczaić Smile Chociaż nie wiem co zrobią supermarkety, które mają ceny zakończone na 99 groszy. Ciekawe też czy kasjerki będą mówić czy mogę być winna 2 grosiki ?
Odpowiedz
Z tymi grosikami tą już stara szkoła praktykowana do tego czasu Smile winna r.Grosik do grosika i wychodzą miliony Smile
Odpowiedz
Z tymi cenami to słyszałem ze mają być zaokrąglenia do parzystych liczb. A kasjerki zawsze będą mówić. Ile razy się Wam zdarzyło żeby powiedziała "grosik będzie mi pan dłużny"
www.zpci.pl - szkolenia informatyczne
Odpowiedz
Skoro dopłacają do produkcji monet 1-groszowych, to niech je likwidują. Do szczęścia wielce nie potrzebne. Niech coś w tym kraju się polepszy :-)
Odpowiedz
W zasadzie nigdy się nad tym nie zastanawiałem.Po chwilowej analizie być może jest to dobry pomysł.Jak myślicie ?
Odpowiedz
 Podziękowali: Adrian
Ja uważam, że to świetny pomysł. Grosz przy obecnej wartości pieniądza jest totalnie niepotrzebny a oszczędności mogą być znaczne. Czy przyzwyczaimy się do nowych cen? Myślę, że bez problemu. W końcu to tylko 1 grosz Wink
Odpowiedz
ja również uważam, że będzie to korzystne dla wszystkich. jeżeli chodzi o ceny to, rzeczywiście może nam brakować słynnej końcówki 99 groszy ale w praktyce przecież i tak nikt nie czekał aż grosik zostanie mu wydany Smile
Odpowiedz
Może to i jest dobry pomysł, z tymi groszami to i tak zawsze jest problem przy wydawaniu. Poza tym ja np. dziś mam w portfelu tyle grosików, że aż jest od tego ciężki, a to przecież żadne pieniądze. I ceny będą normalne, co to za atrakcja 1,99 zł, skoro tak naprawdę jest to prawie 2 zł, a nie "coś ponad złotówkę" Wink
Odpowiedz
Likwidacja 1-no groszówek do bardzo dobry pomysł, szczególnie, że do nich się dokłada, a i tak nikt ich nie lubi
Odpowiedz
Koszt produkcji monet 1 groszowych jest wyższy niż sama moneta, więc te monety nie mają sensu bytu.
Wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie Wink

Asset - biuro rachunkowe w Rzeszowie
Odpowiedz
ja myślę ze to dobre rozwiązanie, skoro ich koszt produkcji jest wyższy od wartości to nie ma się nad czym zastanawiać
Odpowiedz
I bardzo dobrze, z tymi groszami tylko same problemy. Zawsze brakuje, żeby wydać.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika wendaboj
WątkiDataOdpowiedzi
Suszarnia grzybów - dobry pomysł na biznes16.01.2013, 21:1917
Testy jako nabór, po co ?16.01.2013, 20:455
Program do przeszukiwania sieci10.01.2013, 18:393
Kupowanie na ebay10.01.2013, 18:353
Jak napisać biznesplan ?10.01.2013, 18:3140

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom