• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kwota wolna od podatku
Ile wynosi w 2011 roku? Czy w 2012 roku przewidują jej podwyższenie?

Palikot teraz w programie wyborczym postuluje o dwukrotnie zwiększenie tej kwotyWink
Odpowiedz

W zeszłym roku było 3091,00 zł tyle samo, co w 2009 r.

Ciężko przewidzieć, ale raczej powinna wzrosnąć.
Odpowiedz
Palikot często postuluje, lecz nie zawsze udaje mu się coś wynegocjować. Wink
W zeszłym roku było to 3091,- PLN. Na moje oko, kwota ta będzie bardzo podobna w roku przyszłym.
Odpowiedz
W tym roku kwota wolna od podatku wyniesie tyle samo co w dwoch poprzednich latach, czyli 3091zł.
Jednak rozliczenia musi każdy składać nawet jak takich dochodów rocznych nie przekracza.
Odpowiedz
A czy jak ktoś zarobił, powiedzmy 3000 zł w ciągu roku (nikomu tego nie życzę Tongue), to musi składać deklarację podatkową? Zastanawia mnie to. W sumie nigdy nie miałem takiej sytuacji i odkąd zarabiam muszę wypełniać te cholerne PITY. Na szczęście w tym roku pobrałem sobie aplikację PITy Program 2012 i rozpykam podatek sam na kompie. Czekam tylko na PIT 11 od bossa Wink
A swoją drogą Palikot to oszołom, ma łeb na karku ale to coś takiego na kształt Korwina. Ludzie patrzą na niego z przymrużeniem oka. Może to się wkrótce zmieni?
Odpowiedz
Ja bym tam nie składał tej deklaracji podatkowej.

Palikot jak to Palikot, chce być sławny, to na okrągło coś wymyśla/wyrabia, żeby tylko o nim media mówiły.
Odpowiedz
NIe chcę was martwić, ale PiT musimy składać zawsze
Odpowiedz
Ta kwota jest za niska moim zdaniem, powinna być wyższa.
Odpowiedz
Może uda się w tym roku podwyższyć tą kwotę.
Odpowiedz
no jest nadzieja, obiecują ze będzie wyższa ale wiadomo jak to z obietnicami bywa
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika adamoo
WątkiDataOdpowiedzi
Biurokracja przy zakładaniu firmy10.09.2011, 22:0211
Oszczędzanie: lokata czy konto oszczędnościowe? 10.09.2011, 21:4412
Wynajem mieszkania - procedury10.09.2011, 21:251
Santander Consumer Bank - opinie10.09.2011, 21:094

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom