• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kurier rowerowy - ciekawy pomysł na biznes
mam taki pomysł by w mieście uruchomić biznes takie jak w tytule, by przewozić małe rzeczy np. dokumenty na terenie miasta. Wiem, że niektórzy by chętnie z takiej opcji skorzystali. Zastanawiam się tylko nad cenami. Ciekawi mnie czy 10 zł za dostarczenie paczki w czasie do 1 godziny to jest dużo czy nie ?
dom za 200 tysięcy? - zapraszam na mój blog poświęcony budowie
Odpowiedz

Najlepiej poszukaj kilka firm i porównaj cenowo je wszystko.Pomysł jest bardzo dobry, teraz każdemu zależy na czasie, ważne jest to aby być właścicielem i delegować to rozwożenie przesyłek własnym kurierom np na rowerach.Oglądałem ostatnio nawet taki fajny film o chłopaku który pracował własnie jako kurier w USA, powiem szczerze fajna praca choć wiadomo trzeba to lubić.W dużych miastach są takie firmy choć może jeszcze nie jest to jeszcze aż tak widoczne.
Odpowiedz
Właśnie się orientowałem i taką cenę 10 zł widziałem w jednej firmie. I ta cena jest różna zależy jak się patrzy. Z mojego punktu widzenia, 10 zł za godzinę pracy to nie dużo, chyba, że będę miał prace cały czas. Z drugiej strony czy firmy chętnie dałyby komuś 10 zł po to by dostarczył jakiś dokument innej firmie ? Wydaje mi się, że za tą cenę mogą sami pojechać autem jeżeli nie jest daleko.
dom za 200 tysięcy? - zapraszam na mój blog poświęcony budowie
Odpowiedz
Hmmm, a kwestia sezonowości? Zimą w śniegu po pas też będziesz jeździć na rowerze? Wtedy cena 10 zł będzie zupełnie od czapy, bo więcej wydasz na lekarstwa ;P
Odpowiedz
hehe Smile biznes jak biznes zleży czy będziesz miał popyt na takie usługi, ale to w większych zakorkowanych miastach by się, musiał byś zrobić rekonesans w Twoim mieście.
Odpowiedz
To też prawda, rower sprawdza się tam, gdzie ulice są zakorkowane, wtedy to ma sens, bo będzie szybciej Smile
Odpowiedz
Jak spojrzałam na hasło "kurier rowerowy", przyszło mi na myśl, że coś takiego sprawdziłoby się tylko na wsi lub w małej mieścinie. W większym mieście rzeczywiście ciężko będzie sprostać każdemu zleceniu. W grę wchodzi również ta sezonowość, o której wspomniała Szokotynka. Jak ta praca ma wyglądać zimą?
Odpowiedz
No i jeszcze wiele zależy od danego obszaru miejskiego. Gdzieś, gdzie samochody stoją w zakorkowanych ulicach, może się to sprawdzić, ale jeśli są to jakieś mniej oblegane dzielnice, to jednak samochód podjedzie szybciej niż rower.
Odpowiedz
I jak z tym pomysłem? Przyjął się? Wdrażasz go?
Odpowiedz
jest to zależne przede wszystkim od dystansu jaki kurier ma przebyć, 10zł to wydaje się mało, ale popatrz na cenniki innych firm, by móc się upewnić czy podałeś dobrą stawkę.
Odpowiedz
Dla wzmocnienia wizerunku firmy polecamy adres działalności przy ulicy Świdnickiej 39 we Wrocławiu obsługa korespondencji gratis!
Odpowiedz
Fajny pomysł, myślę że może wypalić Smile, w sumie nie m a takich firm na rynku.
Odpowiedz
Pomysł fajny tylko z realizacją może być trudniej. W małym mieście z nieraz oddalonymi dzielnicami będzie raczej trudno zadaniom sprostać. W dużym i rozległym też niełatwo. No i warunki atmosferyczne nieraz mogą być przeszkodą. Raczej widzę tu konieczność skorzystania czasem z samochodu. I tak podobne firmy działają z tego co wiem...
Odpowiedz
(23.01.2013, 09:36)dirtu napisał(a):  Ciekawi mnie czy 10 zł za dostarczenie paczki w czasie do 1 godziny to jest dużo czy nie ?

Nie wiem czy przy takiej kwocie będzie Ci się to opłacało. Według mnie to nie jest dużo. Weź pod uwage, że pracownik takiej firmy sam to jedzie zawieźć. Zakładam, że w biurze mniej niż 10zł/h raczej się nie zarabia. Do tego samochód+paliwo. Jak dla mnie to 15 zł nawet jest opłacalne dla klienta, zwłaszcza zakładając, że dostawa jest w ciągu godziny.

Jeśli znasz klientów, którzy są chętni do skorzystania z usługi to ich zapytaj.
Obliczaj zużycia paliwa za pomocą kalkulatora spalania paliwa
Odpowiedz
Można wprowadzić opłatę paliwową oraz różnice w cenie np. w zależności od stref(odległości) i szybkości dostarczenia czy nawet wagi przesyłki. Taniej gdy będzie dostarczona np. w ciągu dwóch godzin a drożej za ekspres. Można pomyśleć o rabatach dla stałych klientów czy nawet czymś w rodzaju abonamentu.
Odpowiedz
Jako kurier rowerowy można raczej dorabiać na studiach niż prowadzić poważny biznes. Po pierwsze jest to raczej zajęcie dla osób młodych. Po drugie, nie wiem czy zyski będą proporcjonalne do kosztów (nie tylko finansowych). Może lepiej zastanowić się nad kupnem samochodu i oferowaniem dowozu jedzenia z restauracji do klientów. Skala większa i pozwala na rozkręceni takiego interesu.
Odpowiedz
A czemu tych dwóch działalności nie połączyć? Przecież to się nie wyklucza. Zawsze więcej możliwości zarobku daje. Dobra reklama w okolicznych firmach byłaby niezbędna.
Odpowiedz
To dobry pomysł, o ile nawiążesz współpracę z biurami, najlepiej jakąś taką w miarę stałą. Pod warunkiem oczywiście, że takich firm jest w Twoim mieście trochę. Pomyśl też o formie rozliczenia - od przejazdu, kilometrów, a może w grę wchodzi miesięczna opłata? Firmom musi się to kalkulować.
Odpowiedz
Na pewno takie połączenie nie przeszkadza, a daje większe możliwości, jeśli chodzi o dopasowanie naszej oferty do potrzeb konkretnego klienta.
Odpowiedz
Nie ma szans przegonić tradycyjnych, kurierów z samochodami. To się nie przyjmie przecież.
Odpowiedz
Dość ryzykowne, to fakt. Aczkolwiek jeśli się ma np. stałych klientów w obrębie jednego miejsca to może to mieć sens. Chociaż za dużych dochodów z tego raczej nie będzie
Odpowiedz
W godzinach szczytu w dużym mieście to raczej rowerzysta ma duże szanse na szybsze dostarczenie towaru do klienta. Wszystko zależy od perspektywy jaką przyjmiemy i stopnia naszej elastyczności. Połączenie kuriera rowerowego i tradycyjnego samochodu może być złotym środkiem.
Odpowiedz
(17.02.2014, 20:03)jurand napisał(a):  Nie ma szans przegonić tradycyjnych, kurierów z samochodami. To się nie przyjmie przecież.

Nikt tu nie mów o dostarczaniu przesyłem na drugi koniec kraju. Chodzi o przesyłki w obrębie miasta. Tu rower może być o wiele szybszy i tańszy, w centach dużych miast raczej więcej się stoi w korkach niż jedzie. Poza tym czasem dotarcia do klienta można konkurować. Który tradycyjny kurier dostarczy przesyłkę w ciągu np. godziny od wezwania?
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
Kurier rowerowy powinien raczej dostarczać drobne artykuły lub jedzenie z restauracji w obrębie większego miasta lub większej dzielnicy.
Odpowiedz
Nie lepiej zamiast rowerów zainwestować w skutery? Także nie stoją w korkach, a kurier dotrze zdecydowanie szybciej niż gdyby miał pedałować na rowerze.
Odpowiedz
Według mnie kurier rowerowy to bardzo fajna praca, szczególnie w słoneczne i upalne dni takie jakie mamy teraz. Gdybym miała taką okazję założyłabym taką firmę lub byłabym skłonna zainwestować w jej rozwój. A dostarczanie paczek rowerem dałoby nowe miejsca pracy dla młodych ludzi, którzy chcą dorobić podczas nauki lub wakacji.
Odpowiedz
 Podziękowali: Adrian

Ostatnie tematy użytkownika dirtu
WątkiDataOdpowiedzi
Jaki serwer pod sklep ?22.01.2013, 23:1929
Kredyt na działkę i dom22.01.2013, 22:598
Hop lokata w Inteligo22.01.2013, 22:581
Jakie opłaty związane z korepetycjami ?10.01.2013, 12:2610
Skup złomu09.01.2013, 09:284