• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Księgowość i fakturowanie online ?
Czy korzysta ktoś z was z programów typu wfirma, ifirma, fakturownia itd ?
Ja korzystam z jednej z tych firm, przy wystawianiu faktur dla klientów. Wygoda i możliwość wystawienia faktury z każdego komputera z dostępem do internetu to dla mnie dość istotna sprawa Smile
Odpowiedz

Spróbowałem kiedyś wersji bezpłatnej i faktycznie muszę powiedzieć całkiem wygodna rzecz. Dla małych firm jest to dość uniwersalne rozwiązanie. Duże firmy najprawdopodobniej nie skorzystają, mając na uwadze swoją prywatność. Minusem takich e-usług jest gwarancja. Praktycznie żadna z tych firm nie daje gwarancji po utracie danych.
Odpowiedz
Dla mikroprzedsiębiorców jest to zdecydowanie najlepszy sposób na załatwianie firmowej księgowości, bo po pierwsze koszty są wręcz symboliczne, po drugie dane i dokumenty mamy w formie elektronicznej więc łatwiej je w ogóle katalogować, a po trzecie oszczędzasz czas, bo zamiast jeździć po biurach i urzędach możesz załatwić wszystko z domu/biura. Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia, polecam skorzystać na próbę z okresu darmowego
Odpowiedz
Uważam, że osoba zajmująca się sprawami księgowymi i kadrowymi powinna być "namacalna", czyli powinien być możliwy bezpośredni kontakt pracowników z tą osobą, dlatego jestem za podejmowaniem współpracy z zewnętrznym biurem rachunkowym, a nie bawieniem się w księgową online.
Odpowiedz
(11.03.2013, 10:03)szokotyna napisał(a):  Uważam, że osoba zajmująca się sprawami księgowymi i kadrowymi powinna być "namacalna", czyli powinien być możliwy bezpośredni kontakt pracowników z tą osobą, dlatego jestem za podejmowaniem współpracy z zewnętrznym biurem rachunkowym, a nie bawieniem się w księgową online.

Zgadzam się - z księgową trzeba się spotkać. Dlatego ja mam klasyczne biuro rachunkowe
Odpowiedz
Tak jest chyba po prostu łatwiej, zwłaszcza, gdy pojawiają się trudne do rozstrzygnięcia kwestie: a w przypadku finansów pojawiają się one dość często ;-)
Odpowiedz
a ja się nie zgodzę bo wydaje mi się że księgowość internetowa to przyszłość małych firm ponieważ księgowość przez internet jest tańsza dlatego zawsze będę polecać taką formę księgowości. Mała księgowość to jest przyszłość!
Odpowiedz
Tańsza - w pierwotnym rozrachunku, ale w przypadku jakiejś pomyłki i odkręcania wszystkiego w US może się okazać, że jednak wychodzi drożej Tongue Moim zdaniem nie warto szukać oszczędności za wszelką cenę, akurat sfera finansów jest na tyle istotna, że warto tutaj dbać o jakość usług, a nie tylko o ich cenę.
Odpowiedz
Tak, korzystam z szybkafaktura.pl, bardzo przydatny serwis - fakturowanie, prowadzenie księgowości, wysyłanie deklaracji a to wszystko on line.
Odpowiedz
Takie portale są bardzo przydatne, szczególnie dla małych firm które prowadzą nie sklomplikowaną księgowość, wtedy nie trzeba korzystać z usług księgowych.
Odpowiedz
Zgadzam się, jeśli ktoś zna się na rachunkowości i ma pewne podstawy prawne to spokojnie może korzystać z programów do fakturowania tego typu. W innym wypadku polecam raczej outsourcing księgowości na zewnątrz np. do biura rachunkowego.
Odpowiedz
Właśnie przeczytałam kilka wypowiedzi na innym forum o tym, że warto samodzielnie prowadzić księgowość. Przyznam, że nie wiem, czy odważyłabym się sama, ale w sumie jest dużo programów online do księgowości i rozliczania pit, więc może warto. W tym roku pewnie sama spróbuję się rozliczać, przeczytałam też na 1procent.info/program-pit że programy do pit sa bardzo proste, a dla mnie jest też wazne, że mają bazy danych z urzędami i OPP. Dlatego nie dziwię, że tym, którzy prowadząc biznes tez próbują księgowość ogarnąć samodzielnie.
Odpowiedz
up ale w prowadzeniu księgowości nie ma nic trudnego, szczególnie kiedy prowadzisz mały biznes (do większych zatrudniasz księgowego), w którym większość czynności powtarzasz cyklicznie - jedyne co śledzisz przepisy, ale o zmianach zawsze jest głośno. Programów jest tak jak napisałaś sporo dużo również pisze jaki będzie właściwy poczytaj sobie np. jaki program do faktur w 2014 roku uważaj żeby nie popełnić błędów i wybrać program, który będzie możliwy do jakiś modyfikacji w przyszłości. Wiele firm decyduje się w późniejszym okresie na zakup innych programów i warto pomyśleć, żeby program do fakturowania był kompatybilny np. z takimi jak Program windykacyjny, którego użycie w erze - niepłacenia zobowiązań również rośnie.

ale podkreślam jeszcze raz naprawdę nie ma czego się bać jeśli chodzi o księgowanie, a jeśli się nie czujesz pewnie można wynająć jakiegoś księgowego na dzień żeby Ci wszystko pokazał.
Odpowiedz
Ja korzystam z programu firmy mega-tech i jestem zadowolona. Na pewno jest wiele programów godnych polecenia, ale nie za bardzo mi się chce wierzyć że np. darmowe wersje są godne uwagi, bez względu na to czy mała firma czy nie mała, to jednak zawsze pojawiaja się dziwne sytuacje i program musi być na tyle jasny, by właśnie łatwo było nam odszukać właściwą drogęSmile Poza tym warto sprawdzić czy program aktualizuje sie na bieżąco w związku ze zmianami przepisów.
Odpowiedz
Jeśli darmową wersje dostajesz na okres próbny to jak najbardziej bo program jest ten sam, natomiast jeśli na stałe, to trzeba się zastanowić co z tego ma twórca, a czasami coś ma chociażby budowa marki, dostajesz za darmo na rok. Zmieniają się przepisy nauczyłeś się obsługi, po roku kupujesz już płatną aktualną wersje.
Odpowiedz
To dobre rozwiązanie dla jednoosobowych firm lub małych przedsiębiorstw. Jeśli chodzi o większe firmy, lepiej zatrudnić eksperta i jemu powierzyć zarządzanie księgowością.
Odpowiedz
No, ale przecież jasne jest to, że w każdej większej firmie zatrudniony jest księgowy. Inaczej się chyba, nie da.
Odpowiedz
Użytkuję system online BizIn i u mnie się sprawdza. Oszczędność czasu i pieniędzy. Polecam.
Odpowiedz
To zależy, jak ktoś nie chce wynajmować biura rachunkowego to tego typu programy się przydadzą, ale moim zdaniem lepiej wynająć profesjonalną firmę.
Odpowiedz
Ja jestem bardzo zadowolona z usług biuro24.pl, za darmo, ponieważ kolega e - przedsiębiorca podał mi kod PFHYHB, który daje możliwość korzystania z usług biura bez żadnych kosztów, aż przez 3 miesiące.
Odpowiedz
(21.02.2014, 13:51)milenkas22 napisał(a):  To zależy, jak ktoś nie chce wynajmować biura rachunkowego to tego typu programy się przydadzą, ale moim zdaniem lepiej wynająć profesjonalną firmę.

Nadal bardzo wiele firm korzysta z gotowego szablonu np. w MS World. W takim przypadku trzeba uważać bo można popełnić błąd przy wystawianiu. W programach do wystawiania FV mamy gotowe szablony do których wstawiamy tylko odpowiednie dane.
Odpowiedz
Wszystko zależy od osoby, która w firmie ma zajmować się księgowością, księgowi też korzystają z programów online, właściwie to można samodzielnie bez pośrednictwa księgowej z takich programów korzystać. podatek dochodowy można samodzielnie wyliczyć dzięki http://24ivalue.pl/ bez biura rachunkowego i księgowej
Odpowiedz
Dla Małych raczkujących firm z kilkoma fakturami miesięcznie uważam, że księgowość online w zupełności wystarczy - niskie koszta i do tego intuicyjna obsługa. Inaczej się ma sprawa również z małą firmą, ale obracającą dziesiątkami faktur w miesiącu i jestem zdania, że jednak zatrudnienie tradycyjnego biura rachunkowego i posiadanie możliwości w każdej chwili zapytania księgowych o sprawy czy też sugestie firmowe są nie ocenione.
Tak więc dla początkujących jest to idealne rozwiązanie, jednakże w późniejszych okresie zwyczajnie bywa to mocno ograniczające.
Odpowiedz
Rzeczywiście, jeśli to jest wolny strzelec, który wystawia 15 FV na miesiąc to program księgowy w zupełności wystarczy. W przypadku bardziej złożonej działalności dobrze jest skorzystać z zewnętrznego biura.
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
Odpowiedz
Ja do wystawiania faktur uzywam BizIn. Sam program działa online, wiec w razie potrzeby mam dostep do danych z kazdego miejsca. oprocz podstawowych opcji masz tez wiele przydatnych funkcji, jak np. mozliwosc dodawania komentarzy, kontrole platnosci, wystawianie dokumentow cyklicznych i jeszcze pare innych. ogolnie bardzo na plus Smile
Odpowiedz
Jeśli masz prostą księgowość przy odrobinie samozaparcie poradzisz sobie sam
Interesuje Cię norweski albo szwedzki to zajrzyj na http://www.norweskiszwedzki.pl/
Odpowiedz
Ale po co radzić sobie samemu. Nawet wystawiając kilka faktur dziennie można się pomylić,a potem trzeba robić korektę. Po o co stracić czas, skoro program policzy wszystko dla ciebie, a koszty sa niewielkie. można pobrać też całkowicie darmowe, ale maja one z reguły podstawowe funkcjonalności. Ja np. uważam, że dobrze jest dopasować oprogramowanie do branży. Sam mam fajny program dla transportu, który oprócz zaiwaniania faktur usprawnia zarządzanie całą flotą i czasem pracy kierowców. Jest bardzo przydatny. Jakby ktoś potrzebował, to podaje linka: http://www.etransit.eu Może się przydać...
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika kazek
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom