• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kredyt na działkę i dom
Tak się zastanawiam czy można wziąć kredyt na budowę domu nie mając działki ? Działka by była kupiona z kwoty kredytu. Czy banki dają takie rzeczy czy jest to niemożliwe ?
dom za 200 tysięcy? - zapraszam na mój blog poświęcony budowie
Odpowiedz

Jasne, że jest to możliwe jeśli tylko dużo zarabiasz Smile Nie wiem natomiast czy ejst to opłacalne. Kredytu weźmiesz min 400 tys a oddasz 800 tys...
Odpowiedz
Wiem, że kredyt nie jest opłacalny ale rozważam różne opcje na budowę. Myślę, że razem z żoną dostaniemy zdolność tylko chciałem wiedzieć czy tak się da. A czy wtedy zabezpieczeniem jest całość dom razem z działką ?
dom za 200 tysięcy? - zapraszam na mój blog poświęcony budowie
Odpowiedz
No dobrze, ale zastanówmy się w jakim celu brać na wszystko kredyt? Skoro nas nie stać to oszczędzamy, proste Smile
Odpowiedz
Możesz tak zrobić, ale pamiętaj że teraz większość banków wymagać od ciebie będzie posiadania wkładu własnego.
Odpowiedz
(23.01.2013, 09:15)pawel napisał(a):  Nie wiem natomiast czy ejst to opłacalne. Kredytu weźmiesz min 400 tys a oddasz 800 tys...

Zawsze możesz zbierać i wprowadzić się za 30 lat. Albo możesz mieszkać we własnym domu i spłacać kredyt. Kredyty hipoteczne nie są aż tak bardzo oprocentowane. Weź pod uwagę inflację, która też wpływa na wartość sumy spłaty.

(15.08.2013, 13:09)ratio napisał(a):  No dobrze, ale zastanówmy się w jakim celu brać na wszystko kredyt? Skoro nas nie stać to oszczędzamy, proste Smile

Np. po to żeby mieć gdzie mieszkać. Lepiej wziąć kredyt na 100% i zostawić sobie gotówkę jako zabezpieczenie spłaty, niż włożyć ją jako wkład i w razie przejściowych problemów zalegać ze spłatą.
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
Można bez problemu wziac jeden kredyt na zakup dzialki i budowe domu.
Odpowiedz
Ja i mój narzeczony chcemy kupić działkę za gotówkę, a dom budować na kredyt. Nie zamierzamy się śpieszyć. Nie chcemy podjąć decyzji, których z czasem będziemy żałować.
Odpowiedz
No tak, dostaniesz kredyt na budowę domu.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika dirtu
WątkiDataOdpowiedzi
kurier rowerowy - ciekawy pomysł na biznes23.01.2013, 09:3625
Jaki serwer pod sklep ?22.01.2013, 23:1929
Hop lokata w Inteligo22.01.2013, 22:581
Jakie opłaty związane z korepetycjami ?10.01.2013, 12:2610
Skup złomu09.01.2013, 09:284

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom