• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konto małżeńskie
Witam, chciałabym założyć sobie nowe konto w banku. Jeszcze nie jestem do końca zdecydowana w którym, ale mam kilka opcji do wyboru. Jestem ciekawa co myślicie o założeniu wspólnego konta z mężem, tak żeby i on miał stały dostęp do moich pieniędzy. Dziwny teraz jest zwyczaj, że każdy ma osobne konta, kiedyś w małżeństwie kasa była wspólna, ale czasy się zmieniły i już ?nie chowa się do skarpetki?, tylko wpłaca na konto. Z jednej strony była by to fajna sprawa, a z drugiej nie wiem czy nie przyniesie nam to więcej szkód niż korzyści? Boje się, że będą przez to nieporozumienia między nami. Co sądzicie?
Odpowiedz

Ja do tej pory z żona mamy wspólną kasę, wypłatę przynoszę do domu i razem tymi pieniędzmi dysponujemy. Wspólnego konta nie mamy, ale pieniądze mamy jak najbardziej wspólne, co kto zarobi to się razem składa. Nie wiem czy przez to będziecie mieć nieporozumienia. Każdy człowiek jest inny i wyznaje inne zasady. Wydaje mi się, że Twój mąż powinien się cieszyć, że chcesz go dopuścić do swojego konta w banku i chcesz żeby ono było wspólne. Mnie taki model życia dzisiejszy nie zbyt odpowiada, niby ludzie są razem ale mają osobne konta, karty i tak na prawdę to nic nie jest wspólnego w finansach, jak to się mówi każdy sobie rzepkę skrobię.
Odpowiedz
Ludzie teraz inaczej żyją niż kiedyś... Wspólna kasa kojarzy mi się z większą więzią w małżeństwie.

Jeśli założysz sobie konto a metoda się nie sprawdzi w Waszym małżeństwie, zawsze możesz w kilka minut zmienić hasło do konta i PIN do karty.

Powodzenia Smile
Odpowiedz
Wydaję mi się ,że wspólne konto bankowe ,nie jest dobrym rozwiązaniem ,z tego względu że mogą się rodzić z tego powodu niezłe spięcia ,z punku kobity zapewne bardzo du o obre rozwiązanie Wink .Szerze odradzam i nie chodzi tu o więź czy zaufanie ,po prosty lepiej wspólne płacenie rachunków itp ok ,ale konta osobno Smile

Nie wiem jak to wygląda u was
Odpowiedz
ja mam wspólne konto z mężem,jest tak dobrze,razem dysponujemy kasą,nie mamy przed soba jakiś tajemnic .
Odpowiedz
Podłączę się do tematu ponieważ też planuję założyć konto małżeńskie. Mam tylko pytanie czy na takim koncie dostaniemy dwie karty płatnicze i jak to jest konto internetowe 2 egzemplarze tokenów/haseł ? Czy dane logowania są takie same dla obojga czy każdy ma inne i jeszcze na koniec czy takie konto jest więcej płatne niż indywidualne ?
www.zpci.pl - szkolenia informatyczne
Odpowiedz
ja mam konto wspólne z mężem,nigdy nie było z tego powodu między nami żadnych sporów.
Odpowiedz
Jeżeli korzystacie może z internetowych bukmacherów to uwazajcie na konta małzeńskie. Ponieważ tam robią z tego powodu problemy
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Anka
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom